Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérnek érzed a féltestvére...

Testvérnek érzed a féltestvéredet?

Figyelt kérdés

Igen, egy másik kérdés miatt jutott ez eszembe...

Én soha egy percig sem éreztem semmilyen köteléket kettőnk között. Bár ezért apám élettársa keményen meg is dolgozott. Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vagytok ezzel. Nagy vonalakban kérlek írjátok le, hogy együttéltetek vagy nem, milyen a kapcsolatotok.


2021. máj. 16. 07:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, a testvérem.
Nem érzem a testvéremnek.
67 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Köztünk 8 év a korkülömbség.

Anyukánk a közös. Nevelő apám anyum húgom és én, így éltünk együtt. Szerintem nagyon harmonikus kapcsolatunk volt. Én is kivettem a részem a nevelésében, sokat vigyáztam rá. Most én már elköltöztem a szülői házból, ő pedig feljött Pestre tanulni, mert önálló akar lenni. Mai napig átjön hozzánk és beszélgetünk, csinálunk csajos programokat stb. Nevelő apámmal is jó volt a kapcsolatom. Így, hogy elköltöztem nyilván mindenkit ritkábban látok, de mindenkivel tartom a kapcsolatot, telefonálunk egymással. 24/L

2021. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
6 évvel fiatalabb nálam, az anyukánk közös. Egy háztartásban éltünk, míg felnőttként el nem költöztem. Eszembe sem jut, hogy "csak" féltestvérem, csak az emlékeztet rá, hogy akit ő apának hív, azt én a keresztnevén szólítom (vele is jól kijövök egyébként).
2021. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem mindegy, hogy a különélő szülő részéről lesz gyerek, vagy együtt élnek, egy családként.
2021. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Én nem igazán, mert sosem éltünk egy háztartásban és nagy is a korkülönbség. Inkább olyan mint egy unokaöccs. Nincs meg az a szoros kapocs, mint azokkal a testvéreimmel akikkel együtt nőttünk fel.
2021. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én két fiam két apukától van. Testvérnek tartják egymást. És megkockázatom, szeretik is egymást.

Szerintem nagyon sok múlik azon, hogy egy háztartásban nőnek-e fel (ahogy a első két válaszolónak) ill. hogy mekkora a korkülönbség.

Egyszer találkoztam egy nővel, aki elmesélte, hogy a 13 vagy 14 éves lánya halálosan féltékeny volt a csecsemő kistestvérére. (Lehet, nem számított arra, hogy még lesz testvére.)

A külön háztartásban felnövő féltestvérek szerintem nagyon nehezen kapcsolódhatnak egymáshoz (jellemző módon tehát az apa a közös). Egyik exemnek van egy édestestvére és két féltestvére (apukája révén), a két féltestvérét szinte számon sem tartotta.

2021. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Akivel az apánk nem közös, vele igen. Akivel az anyánk nem közös, velük nem. (Mindkét részről van féltesóm)
2021. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Köztem és a tesóm közt is 8 év van. Régebben nem volt a legjobb a kapcsolatunk, mindig civakodtunk, de ennek nem volt köze ahhoz, hogy féltesók vagyunk-e. Egy háztartásban nőttünk fel, soha fel sem hoztuk, hogy mi féltesók vagyunk. Ő már elköltözött egy másik országba, azóta szinte ő a legjobb barátom. :)

Van egy jóval fiatalabb féltesója apai ágról is, vele egyáltalán nem is tartja a kapcsolatot. Egyébként az én apámmal (vagyis az ő nevelőapjával) nem jön ki jól.

2021. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
3 év van köztünk, én fiú ő lány, én testvéremnek érzem, csak alapból kevesebbet találkozunk, de ennyi a különbség.
2021. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
1 év van köztünk, anyánk a közös. 22 évesen tudtam meg, hogy csak féltesóm. Azóta jobban a testvéremnek érzem. Előtte igazából nagyon nem szerettük egymást. Kb 10 évig nem is beszéltünk gyerekkorunkban, pedig egy háztartásban éltünk.
2021. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére hogy a közös édesapánk halála után bejelentették hogy ők csak miatta játszották el egész életemben hogy szeretnek, és azóta sem láttam őket (17 éve) pedig addig tökéletes kapcsolatom volt velük, én továbbra is a testvéreimnek tekintem őket és sajnálom hogy így alakult.
2021. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!