Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem féltékeny rám?

A nővérem féltékeny rám?

Figyelt kérdés

A nővereről annyit, hogy 27 éves 1 gyermekes anyuka. A volt párja megcsalta egy jóval fiatalabb nővel a gyerekről pedig lemondott.

Jelenleg a nővérem egyedül neveli az 5 éves kisfiát Bencét.


Én 19 éves vagyok és még tanuló.


A nővéremmel eddig nagyon jó volt a kapcsolatom 2. anyaként tekintettem rá.

Vele mindent megbeszélhettem vagy kisírhattam magam neki egy nehéz nap után, meghallgatott és megvígasztalt.


Viszont minden megváltozott amikor párkapcsolatom lett. Úgy éreztem/érzem, hogy féltékeny a boldogságomra. Pl. Amikor kérdezte, hogy miket csináltunk a szabadidőnkben a párommal amikor épp vége volt a sulinak vagy hétvégen(állatmenhelyen önkénteskedtünk, beültünk egy cukrázdába vagy barátokkal szórakoztunk egyett, megnéztem a párom egy focimeccsét) húzta a száját pedig meghívtuk nem egyszer a gyerkőcével együtt, de ő csúnyán visszautasított azt mondta, hogy nem ér rá "taknyosokkal foglalkozni" Kb. 1 hónap után már teljesen rosszra fordult minden. Meglátott nem köszönt, Fintorgott rám, a barátaimnak/barátainak kibeszélt és össze vissza hazudozott mindenfélét rólam! Az fájt a legjobban, hogy a bizalmas dolgokat is kikotyogta pedig megbíztam benne és amikor rá kérdeztem, hogy miért beszélt ki egy szót sem mondott, mintha csak nem is őt kérdeztem volna


Örülnie kéne a boldogságomnak nem pedig ellenem lennie! Vagy csak én értelmezem félre a helyzetet? Menjek oda és kérdezzem meg mi a baja velem, hogy ártottam-e neki valamit, hogy ezt csinálja? :(


2021. máj. 25. 12:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
92%

Bármi lehet az oka, valószínűleg azt hiszi, rá már nem vár boldogság. A legjobb természetű embernek is lehetnek nehéz időszakai, amikor nem könnyű elviselni, nem feltétlenül ez az oka, hogy otthagyta az a (nyilván remek természetű) krapek.

Egy próbálkozás az őszinte beszélgetésre segíthet. Sosem lehet tudni, kinek mikor fent és mikor lent...

Nekem is van olyan családtagom, aki addig volt totál segítőkész és együttérző, amíg szarban voltam. Amint jobbra fordultak a dolgaim, kezdődött a gyűlölködés. Elég rosszul érintett.

2021. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%
20-as, igazad van, a hosszú litániát inkább csak átfutottam.
2021. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%
Én nem futnék olyan szekér után, ami nem vesz fel.
2021. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
92%
Szerintem nem feltétlenül hazudik. Felénk is már egy ideje nyitott minden, hiszen kell a pénz. A nagyobb meccseket is megtarjak (ha jól tudom.) + Velünk is már vagy 5 éve nem beszél a nagynénénk, sőt Felénk se néz, mégis leirhatnam mit csináltunk abban az időben.
2021. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Ha a barátaival, iskola társaival összejön egy meccsre abba mi olyan el nem hihető? :D én elmentem és szívesen megnéztem.
2021. máj. 25. 13:29
 26/32 anonim ***** válasza:
90%

“Meglátott nem köszönt”

Nekem ez lenne a legalja. Mégis milyen rosszindulatú, gonosz lelkületű ember az, aki nem köszön a saját TESTVÉRÉNEK?

Nyilván más, ha gyilkos bűnöző, de itt egy 19 éves félig tini-félig felnőtt húgról beszélünk, akinek annyi a “bűne”, hogy szerelmes és ezért boldog is.

Kérdező, nagyon-nagyon rosszindulatúan bánik veled a nővéred. A helyedben egyáltalán nem keresném, ha pedig előkerül, megmondanám neki, hogy “nem tudom, most miért jöttél ennyi idő után, mikor eddig nem foglalkoztál velem és úgy gyűlölködtél, lenéztél, megaláztál, mintha legalábbis én tettem volna ezeket veled”.

2021. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%
nyilvánvalóan féltékeny, most jött rá hogy a fiatalságát sose fogja visszakapni, és gyerekes nőként nincsenek jó esélyei egy párkapcsolatra
2021. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
32%

Családi titkok

Veled is megtörténhet

2021. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Egy kicsit sajnálom. A gyerekén kívül sajnos nem sok boldogság jutott neki. Bár az, hogy ő, hogyan alakítja a saját életét az csak rajta múlik, de azt nem értem, hogy szerinte az a legjobb megoldás, ha,velem nem beszél, semmibe vesz sőt, még ki is beszél.
2021. máj. 25. 15:23
 30/32 anonim ***** válasza:
81%

"de azt nem értem, hogy szerinte az a legjobb megoldás, ha,velem nem beszél, semmibe vesz sőt, még ki is beszél"

ez azért van mert vagy nem tudatos (nem könnyű annak lenni!), vagy nem okos (empátia, önreflexió hiánya)

2021. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!