Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez nem mérgező viselkedés a...

Ez nem mérgező viselkedés a családom részéről?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék külső, elfogulatlan véleményeknek, mert már nem tudom mit gondoljak. Nemsokára lesz az esküvőm, és mivel sajnos a testvéremmel évek óta nem vagyunk jóban (több közeledési szándékomat elhajtotta, hogy ne keressem, nem kíváncsi rám, ezt mondta), január óta nem is beszéltünk, ezért nehéz szívvel meghoztam azt a döntést, hogy nem ő, hanem a legjobb barátnőm lesz a tanúm. A tesómat másik 3 lánnyal koszorúslánynak kértem fel (mert anyukám szerette volna, ha valami szerepet adok neki). Ezt elfogadta, de mikor megtudta, hogy az a lány lesz a tanúm, ráadásul nagyon nem is szereti, akkor visszamondta az egészet, az egész esküvőre vendégként sem jön. Azért ez megvisel engem, és anyukámat is, aki hívogat, hogy hadd legyen a tesóm a tanú, hogy álljon helyre a családi béke. Szerintem meg ettől nem fog helyreállni, én azt szeretném, ha én dönthetném el, ki lesz ott mellettem, egy nap tényleg rólam és a páromról szólna, nem arról, hogy muszájból lesz ő a tanúm, mert mit szól a család. Anyukám másokat is ajánlgat, hogy ki legyen a tanú, csak ne az a lány akit a hugom nem bír, hogy "eljöhessen mégis". Szerintem ez elképesztő viselkedés. Nekem semmi közöm ahhoz, hogy ő kit nem bír, és ha ilyen gyerekes, hogy egy több éves eltúlzott, dédelgetett buta sérelem miatt nem lesz ott az esküvőmön, akkor így járt. De ezzel együtt zavar és elszomorít, és azt akarom, hogy jöjjön el. Önzőség kiállni amellett, amit szeretnék, hogy a barátnőm legyen a tanúm? Ha meg engednék, akkor saját magamat árulnám el, nem akarom hogy a tesom legyen a tanú. Anyukám is haragszik rám most és azt mondta nem bírja már ezt. Mi a fenét csináljak? Komolyan rajtam múlik a család békéje? Egy napon, amikor elvileg annak kéne lennie, amit én szeretnék? Hogy lakjon jól a kecske úgy, hogy a káposzta is megmaradjon? Köszi a válaszokat!

2021. máj. 28. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Anyukádtól természetes, hogy a családi békét akarja helyre állítani, na de ezt nem a te károdra kellene. Nem jó helyzet. Ha engedsz, magadat érzed megalkuvónak és ez feszültséget fog okozni. Ha nem engedsz, anyukád és a testvéred is neheztelni fog, és ez megint csak feszültséget fog okozni. Valahogy úgy kellene ezt elintézni, hogy neked ezen a napon ne ezekkel a dolgokkal kelljen foglalkoznod. Anyukád szerintem a kulcs. Próbáld vele megértetni, hogy te szereted a testvéred és próbáltál közeledni, de sikertelen volt és nem érzed úgy, hogy ő olyan helyzetben van, amiből megszabhatja, hogy ki a tanúd és ki nem. A családi béke rég nem rajtad múlik, múlt az írásod alapján. Szóval ne neked kelljen már rosszul érezned magad.
2021. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
anyád ugyanennyi energiával a hugodat is puhíthatná. De nem, csakis téged bacogat.ugy látszik szerinte te vagy a gyengébb láncszem..
2021. máj. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1es - én is így látom. Beszélek még majd anyukámmal, szerintem engem kellene támogatnia és a tesómmal beszélnie, hogy jöjjön el. Pontosan ez van, hogy mindkét szituban feszültség van és nem tudom melyik ujjamba harapjak.


2-es: szerintem nála is próbálkozott, de valóban én gyengébb vagyok ilyen szempontból, a húgom a családi karácsonyra sem jött el (19ben), én meg foglalkozok az ilyen dolgokkal, hogy legyünk együtt. Szerintem elképesztő ezzel visszaélni pont az esküvőmön.

2021. máj. 28. 23:50
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Ne engedj, legyen a barátnőd a tanúd, ez a te napod.

Értem, hogy rosszul esik ha nem megy el végül, azt is hogy Édesanyád (nem jogosan) neheztel épp rád, de engedd el. Beszélj Anyuddal, hogy ez bizony a te napod, ha valakinek le kell nyelni a békát akkor az a húgod és pont. Garantáltan meg fogod bánni ha engedsz nekik.

Arról nem is beszélve, hogy láthatóan totálisan megbízhatatlan a húgod, így ha ő is lesz a tanú, vagy más akit ő "elfogad", nincs rá semmi garancia, hogy majd minden zökkenőmentesen fog menni. Simán vissza fog lépni az utolsó pillanatban, ha épp úgy tartja kedve, csak azért hogy ovis mód bosszanthasson. Ne legyen így, de azért ez egy valós kép. Tehát mégegyszer: Ne engedj!!

2021. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem rajtad múlik, hanem anyádon! Ez a te napod, és a tiéd is marad 90 éves korodig! Ebbe beleszólása az ifjú páron kívül másnak nincs! Egész életedben azt szenvednéd, hogy nem úgy történt a nagy nap, ahogy te akartad. Nincs kecske meg káposzta - te vagy! Ne akarj annak megfelelni, aki rosszat akar neked! Akkor se, ha a tulajdon anyád. Elég baj!
2021. máj. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem se engedd magad. Ez a ti nagy napotok, hadd döntsetek már ti, hogy kit kértek fel tanúnak vagy kit sem és nem más... Ha emiatt nem jön el az egyes egyedül a testvéredet minősíti, senki mást. Én ha egy másik családtagod volnék, max azt gondolnám, milyen gyerekes a testvéred, hogy büszkeségből nem megy el az esküvődre, amire még azok után is hívod, hogy ilyen gyerekes...
2021. máj. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén én azt gondolom hogy ha ennyire rossz a kapcsolatotok hogy már hónapok óta nem beszéltek akkor már az is nagyon nagylelkű gesztus volt a részedről, hogy egyáltalán koszorúslánynak felkérted. Ha ő ezt így kijelentette, hogy még vendégként sem hajlandó megjelenni, ergo abszolút nem kíváncsi rád, akkor én ezt az egész kapcsolatot elengedném. Nyilván jó lenne tudni azt, hogy miért ilyen a kapcsolat köztetek és hallani a másik félt is, de attól függetlenül hogy ki volt a hibás az esküvőd továbbra is a te napod és CSAK a te és a párod boldogságáról kéne szóljon. Eszedbe ne jusson még ezt a napot is beáldozni a családod hülyeségei miatt. Valamiért minden családtag készpénznek szokta venni az esküvőkre való meghívást, amikor ennek a kiérdemelt dolognak kéne lennie.
2021. máj. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Én úgy gondolom, hogy nem tudjuk mi volt az a régi konfliktus, amiért így reagált.

Anyám férjét én sem akarom látni évek óta, mert nagyon rossz dolgokat tett velem, és ezt az egész család tudja. Egy családi eseményre mégis elhívta nővérem a tudtom nélkül, azóta vele sem beszélek és több hetes remalmot okozott.

Úgyhogy szerintem tudni kene, hogy hugod hogyan láthatja ezt az egész helyzetet.

De egy biztos: a nagy napodnak csak rólad kell szólnia, és nem szabad engedni, hogy bárki beleszóljon. Ezt tudatositsd anyukadban, a családi konfliktusok megoldása nem az eskuvodhoz tartozik.

2021. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Testvéred kijelemtette, nem kíváncsi rád. Hogy miért, azt most hagyjuk, azért hagyjuk, mert egy esküvő nem arról szól, hogy a család előtt hajbókol a pár, hanem fordítva, a család hajbókol a pár előtt. Sarkítva.
2021. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem se engedj nekik! Azok után, amiket mondott a testvéred, én vendégnek se hívtam volna meg, azért meg már a két kezét is összetehette volna, ha még koszorúslány lehet...Nehogymár ezek után ő dirigáljon, kinek mi lehet a szerepe a TI esküvőtökön, azért a lóf4sznak is van vége....
2021. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!