Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan szerettétek meg a...

Hogyan szerettétek meg a kisetesótokat? Jött magától ahogy megszületett vagy később alakult ki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vegyes érzelmeket fog kiváltani ez a kérdés, de akkoris érdekel.

Áprilisban született a kishúgom. Én is abban a hónapban töltöttem a 18-at. Egyszerűen nem érzek hatalmas testvéri szeretetet. Úgy érzek iránta mint egy idegen kisgyerek iránt. Nincs bennem az az “életemet is feladnám érte”, “csak neki legyen jó” és hasonló érzéskombináció. Ezekről több ismerősöm is mesélt, mikor már nagyobbak voltak a testvérük születésénél. Szívesen játszom vele meg segítek anyámnak lefürdetni, öltöztetni stb. Viszont nem érzek iránta olyan szeretet mint anyám vagy apám iránt. Ez még változhat?


2021. jún. 11. 00:41
 1/10 anonim válasza:
92%

Természetesen ez változhat.

Teljesen máshogy fogsz hozzá álni amikor neki is kialakul a személyisége.

Biztos vagyok benne,hogy te leszel majd a példaképe! ;)

2021. jún. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Olelgesd, babusgasd, simogasd, furdesd, ezektol benned is elkezd termelodni az oxitocin hormon,ami segit a ktoodes kialakulasaban.
2021. jún. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: Ha én leszek a példaképe, akkor nagyon ráfázik. 😂😆


Második: Köszi! Csinálom amúgy, de akkor mégtöbbet fogom:D Jó tesó szeretnék lenni.

2021. jún. 11. 01:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy🙂szerintem ki fog alakulni a szeretet. Eleg nagy a korkulonbseg is, ez is benne van szerintem. Te egyre kevesebbet leszel otthon, ő még kisbaba szóval nem ugyanaz mint amikor par ev van a tesók közt. Mas lesz a kapcsolat minosege.

A masik dolog hogy ne lrgyen elvarasod es senkinek sem, arrol hogy pontosan mit kellene erezned. Gondolok erre az eletem is feladnam erte meg hasonlokra.Ne akard beskatulyazni. Az sosem jo. Nem lesz gond ne aggodj.

2021. jún. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, valójában most is szereted, csak furcsa az egész helyzet, gondolatban nehezen áll össze, pláne ennyi idő után a dolog, hogy ketten vagytok. Köztünk is 19 év van pl.
2021. jún. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Én aki mindig tesót szerettem volna,és anyám özvegy lett. egy pasija lett,aki rosszul viselkedett (engem is fogdosott)szakitottak is,akkor 17 évesen attól féltem utálnám a gyereküket is.most 31 vagyok,azóta 14 lenne a gyerek,és biztos szeretném. De én a saját gyerekemmel se éreztem anyai kötődést és tudtam,hogy idővel egyre jobb lesz,most 6 éves,és minden évvel egyre erősebb volt. Ne aggódj ez miatt :) ahogy minden ismerősnél a barátaidnál is az évek erősítik a kötődést.idővel még a szüleidnél is jobban fogod szeretni,mire felnő. Amugy sok testvér nem is áll felnőttként szóba egymással,na náluk nincs meg az életemet adnám érzés,inkább letojja a másikat.
2021. jún. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Sose szerettem meg. Nem én akartam, sőt. Főleg azután utáltam meg hogy anyámék rendszeresen az én nyakamba akarták varrni hogy ők mászkálhassanak, és hisztiztek amiért nem vállaltam, és mondtam hogy nem nekem szülték.


Nekem olyan az a kölyök mint egy púp a hátamra.

2021. jún. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5en vagyunk testvérek. Ők csak féltestvéreim.

5éves voltam, amikor született a hugom. Az első pillanattól utáltam. Sosem játszottunk együtt, semmi közös nem volt. Ez így van a mai napig. 5 éve nem hallottam felőle.

10 voltam, mikor jött az öcsém. Vele olyan semleges volt mindigis a viszony. Iszonyú nagy szerintem már ez a korkülönbség is, mindig más érdekelt minket. Nekem ő mindigis egy kisbaba/gyerek volt. Most, hogy felnőtt, most kb 2 éve van az, hogy jóba vagyunk nagyon.

15 voltam, mikor a kisebbik hugom jött. Mikor megtudtam, hogy anya terhes, nem beszéltem vele szó szerint 4 hétig. Utáltam érte nem kicsit. Így is sokan voltunk, nem ertettem minek még1. Nekem a hugom már nem ming tesó, hanem mint mostohagyerek volt mindig is. Iszonyúsokat lett rámbízva.

Na és ez akkor tetőzött, mikor 18évesen megszületett a kisebbik öcsém. Vele meg aztán főleg ki voltam akadva. Lassan nekem kellett volna szülni, nem anyámnak.

A 2 kicsivel a mai napig olyan a viszony, mintha anyjuk helyett anyjuk lennék. Eleinte utáltam őket, mert az én vállamat nyomta a felügyeletük. De szép lassan, ahogy önállósodtak, úgy lett szorosabb a viszony.


Most 29 vagyok

A 24éves hugom kb már nem ismerem

A 19éves öcsém egész jó tesó lett

A 14 és a 11 éves picik meg mar nem olyan picik, de nem is testvérként nézünk egymásra. Velük is nagyon jó a kapcsolatom, csak olyan másmilyen.

2021. jún. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
11 év van köztünk és sehogy. Igazából csak egy idegesítő, mindenért nyafogó kölyök volt, semmi több, és persze mindenért n kaptam, mert "én vagyok a nagyobb". Szóval eléggé rühelltem őt olyan 9-10 éves koráig, aztán kezdett benőni a feje kicsit.
2021. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laylah ***** válasza:

"Nincs bennem az az “életemet is feladnám érte”, “csak neki legyen jó” és hasonló érzéskombináció."

Nyilván nincs, nem az anyja vagy, hanem a testvére.

2021. júl. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!