Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ki- mit szólna, ha a testvére...

Era50 kérdése:

Ki- mit szólna, ha a testvére anyagi okokra hivatkozva nem jönne el a gyermeke esküvőjére (mellesleg keresztgyereke)?

Figyelt kérdés
Jó a viszonyunk egymással, bár sajnos volt egy pár év amikor nem beszéltünk és nem tartottuk a kapcsolatot ( akkor is anyagi dolgok álltak a háttérben, a részéről). De ezen túlléptünk, mindkettőnk életében súlyos mélypontok voltak (gyász, válás stb) és kölcsönösen támogattuk egymást főleg érzelmileg! Nekem viszont ez most nagyon nagy pofon, hogy elutasitotta a keresztgyereke meghívását, nem tudom ezek után mi lesz a kapcsolatunkkal. Vagy én fujom fel a dolgot, kinek mi a véleménye?

2021. jún. 18. 11:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%

Bunkóság.

Nem lenne muszaj draga dolgot vennie.

Nem tudom, milyen messze lakik, mennyi kenne utazasi költségek, aztan kaja,mekkora a családja..


Sokak maniaja sírni a pénz miatt. Szomszed no is feszt ezen kesereg. Megis megveszi, ami fontos. Sose egetnem magam ezen károgni, inkabb vennek fel hitelt titokban vagy valami...

2021. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Mi az anyagi ok? Nincs 100ezre ajándékba, vagy nincs pénze buszjegyre?

Előbbi esetben biztosítanám, hogy nem a pénzét akarjuk, hanem a jelenlétét. A második esetben kisegíteném annyival, hogy el tudjon jönni.

2021. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Biztos jó lehet a viszonyotok, ha ezt nem voltatok képesek megbeszélni, hanem ismeretleneknek panaszkodsz. Kettes leírta a frankót.
2021. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Bele tudom élni magam a helyzetébe, mert mi is nagyon szarul állunk. Ha bárki elhívna ilyen helyre, köszönettel visszautasítanám. Aki pedig ezen megsértődik, az úgy járt, ha olyan kevés az agysejtje, hogy nem bírja felfogni, nincs pénzünk, nem telik rá.
2021. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképpen mondd meg neki, hogy nem kell se pénz, se ajándék! Lehet úgy van vele, hogy nem akar üres kézzel menni...
2021. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
hát én azt szólnám hogy akkor kifizetem a napi bérét, buszjegyét, ruháját. am. én azér nem mentem uncsitesóim esküvőire mer nem akartam tartani a kapcsolatot
2021. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Ha a múltban is volt probléma az anyagi helyzetből, akkor azért valamilyen szinten érthető, hogy neki most is problémát jelent.

Ahogy már írták, én is felajánlanám a költségek fedezését, de azt nem árt tudni, hogy egy nagyon önérzetes embernek ez kimondottan rosszul tud esni.

2021. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Mert lehet nincs pénze se új alkalmi ruhára,cipőre,fodrászra hogy az alkalomhoz öltözhesen és jól nézzen ki és akkor még az ajándékok nem beszéltünk,se az oda vissza útról.
2021. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem ismeretleneknek panaszkodom, csupán a véleményekre vagyok kíváncsi... Igen elmondtam Neki, - mivel távol lenne az eskuvő - hogy a szállás ingyen lesz, el is tudjuk vinni és segítek neki ha gondolja szívesen, de már megköszönte a meghívást és azt mondta nem megy!
2021. jún. 18. 12:11
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Ezt mondjuk nem nevezném megbeszélésnek, de ahogy érzitek.
2021. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!