Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ilyen helyzetben mit tegyek? 16/f

Ilyen helyzetben mit tegyek? 16/f

Figyelt kérdés

A bátyám (20) bánt folyton verbális és fizikailag is, van úgy hogy abberáltnak, retardáltnak stb hasonló szép szóval illet engem emelett, ha nem csinálom meg, amit mond ordibál és megver, hiába ütök vissza akkor is megver, mert erősebb nálam (mint ahogy már párszor történt). Anyukám többször is beszélt vele erről, hogy nem kellene bántania, de ő továbbra is csinálja, úgyhogy beletörődtem, amit mond és inkább belemegyek a játékába és szerencsétlen és hülyének nevezem magam csak azért hogy ne kelljen veszekednem vele. Tegnap is este 11 órakor mondta, hogy locsoljam meg a kertet és beleegyeztem, reggel úgy keltett, hogy szemen csapott, ennek hála a szemem is bedagadt egy kicsit, azt állítja azért csinálta, mert nem kelltem fel az ébresztőre, ami így is volt, csak azt nem értem miért nem lehetett értelmesen felébreszteni. A húgom (14) is ugráltat és beszól nekem mindenért visszaszoktam neki szólni, hogy hagyja abba, de ő is ilyen önfejű és csak tovább csinálja azt is mondta, ha megölném magam nem érdekelné és örülne neki inkább , hiába csinálok meg szinte mindent minden nap egy szó nélkül. Egyébként kívül hiába vagyok viszonylag sportos és izmos, belül egy gyenge és érzékeny lelkű ember vagyok, aki nem szeret másokat bántani se fizikailag, sem lelkileg emelett

van egy erős megfelelési kényszerem is . Nagyon közel járok ahozz, hogy idegösszeroppanást kapják tőlük és felakasszam magam. Annyi vigasztal, hogyha meglesz az érettségim és a szakmám és inkább lelépek egy szónélkül otthonról, mint hogy tovább türjem ezt a sok sz@rt. Nagyon összekavartam, de remélem ellehet olvasni.



2021. jún. 24. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
bátyádat jelentsd fel rendőrségen, húgod azért csinálja mert követi a bátyádat
2021. jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Oké. Szóval nekem úgy tűnik hogy nem te vagy kontrolban és úgymond te vagy a család lábtörlője.


Nem csak testben kell erősnek lenned hanem lelkiekben is. Biztosra veszem hogy ha akarnád akkor komolyan lyukat üthetsz a testvéreid egójában.

A helyzeted nem egyszerű így csak azt a sablonos tippet tudom adni hogy állj a sarkadra és ródd fel nekik amikor szarul bánnak veled. Tudod: nézz a szemükbe és nem feldúltan de nyomatékosan mond az arcukba hogy ez így nem oké és a jövőben nem fogod szó nélkül hagyni az efféle viselkedést.

Nézzük mi van még:

megfelelési kényszer - tanulj meg nemet mondani. Illetve ne törődj azzal hogy mások mit gondolnak rólad. Az az ő bajuk nem a tiéd

Amúgy az érettségis ötlet nem is rossz ötlet. Ha mész más városba egyetemre akkor kimented magad az otthoni környezetből.

Ha a báttyád komoly fizikai sérülést okoz, vagy akar okozni neked akkor csak hívd ki rá a rendőrséget.

Hajrá és vigyázz magadra.

2021. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel bátyádat a rendőrségen, akkor talán a húgod is tanulhat az ő kárán.
2021. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Apád mindeközben?
2021. jún. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Rendörség sokat nem tesz max ha oylan sérülést okoz.
2021. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy sokan előttem is írták jelentsd fel.
2021. jún. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
apád? anyád miért nézi hogy a gyerekei egymást ölik?
2021. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
ilyen egy marha szülőket, én agyonveretném az egész családot
2021. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
100%

"Anyukám többször is beszélt vele erről"


Anyukád dolga téged megvédeni, szólj neki, hogy tegyen meg mindent ez ügyben. A gyámügyhöz is fordulhatsz, de fent linkeltek egy ezzel foglalkozó alapítványt, ők biztosan tudják, hogy merre lépj tovább, ha a kézenfekvő dolog nem működne.

2021. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!