Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 15 éves hugom, már több...

A 15 éves hugom, már több hónapja borzasztó hangulatban van egy korabeli fiu miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintem tetszik a hugomnak,de a fiu rosszul banik vele, nem tudok sok reszletet azt sem hogy ki o ,csak interneten beszelgettek/nek. Olyan a helyzet hogy pszichologushoz is jar. Kerdezhetitek hogy engem ez miben erint, brutalis modon bosszant es idegesit, folyton sir, karcolgatja a kezet, borzaszto kihatassal van a csaladunkra, apam nem tudott elaludni mert féltette hogy valamit csinal magaval az ejszaka alatt ,soha nem fogom megerteni es felfogni ezt az egesz helyzetet. Nagyon haragszom a fiura ,es a hugomra is. Olyan jelenséggé vallt amit nemreg meg csak kinevettunk. Idealis nevelesben volt reszunk mindkettonknek, hihetetlen hogy ilyen problema fel tudott merulni a csaladunkban. Ugy erzem mostmar nekem kell tennem valamit, nem birom tovabb ezt elviselni. Nyeljem le es huzodjak el a szobamba ,"majd lesz valami" kifogassal, es hagyjam hogy egy szerencsetlen idegen gyerek konkreran tonkretegye a csaladomat, vagy keressem fel es verjem agyon? Hugommal mar nem tudok abszolut szot erteni, teljesen el van veszve. Mit tegyek? Mi a dolga ilyenkor,egy 19 eves fiu testvernek ?

2021. jún. 29. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Beszélgess vele, mélyen és komolyan, hogy mi is van ezzel a fiúval. Ne poénkodj el egy mondatot sem, mert a lányok könnyen besértődnek az ilyeneken, mert hogy "nem veszed őt komolyan." De amúgy nem ismerem a húgodat..
2021. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

szegeny kislany. nyilvanvaloan depresszios, magat bantalmazza, szeretre es tamogatasra van szuksege, es a testveret ez “bosszantja es idegesiti, mert folyton sir”


vigyetek mas pszichologushoz, szervezzetek csaladi programokat, legyen sokat a baratnoivel, es valahogy ertessetek meg vele hogy ez a fiu nem erdemli meg ot, es nem szabad ilyen lelkiallapotba kerulnie egy kis senkihazi miatt

2021. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2. valaszolonak uzenem hogy nem az bosszant hogy sir, es nem is az hogy ilyen allapotban van, hanem hogy nem tudjak megoldani ezt a helyzetet. Lehet felreertheto volt.
2021. jún. 29. 12:28
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon figyeljetek oda a kislányra, sajnos nem ritka hasonló esetekben az öngyilkossági kísérlet sem. Sok tragédia történt már ilyen miatt. Nem csoda hogy apukád félti. Ne haragudj rá valószínű első szerelem, ő túl érzékeny, tapasztalatlan még. Hogy a kölyökkel mit kéne tenni nem tudom. Első felindulásból a sz@rt is kiverném belőle,de lehet rosszabb lenne a dolog végkimenetele. Talán pár haverral elbeszélgethetnél vele (semmi erőszak, csak kemény elbeszélgetés),h.a gyerek megtanulja hogy bánunk egy lánnyal.
2021. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Olyan sok fiatal(fiú,lány egyaránt)vetett már végett szerelmi bánat miatt az életének....Mondjátok a húgodnak hogy nagyon szeretitek, őnélküle nem teljes a család, bármiben számíthat Rátok, még nagyon sokszor lesz szerelmes...stb. A szüleid kérjenek szaksegítséget(akár pszichiátert gyógyszerekkel).
2021. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, ha te megkeresed és megvered, lesittelhetnek. Sőt, már azért is lesittelhetnek, hogy megfenyegeted üzenetben.

Egyszerű a megoldas: legyen bizonyítékod a tesódnak, hogy nem olyan ember, mint amilyennek gondolja. Ha rosszul csinálod ettől jobban bekattan, szóval ésszel érvelj neki.

Utána majd megérti, mi a helyzet. És igen, maradj ki ebből, mert a szülők dolga lerendezni.

2021. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem jutott eszedbe,hogy letiltsd azt a fiut hamár csak interneten beszélgetnek? Tudom ez a problémát nem oldaná meg de szerintem jó kiindulópont lenne ha nem beszélgetnének a neten többet ha ez a hugodra ilyen rossz hatással van.
2021. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. A hugom akar vele beszelni, es a fiu is erdeklodik felole, de gyakran csunyan beszel vele, a hugom magat hibaztatja valami miatt. Nagyon nem tudok azonosulni ezzel a helyzettel. Baratnomnek sem voltak ilyen problemai soha. A fiut meg el sem tudom kepzelni milyen nyomorult troger lehet... ember ha nem erdekel a lany ne irj neki , ha erdekel akkor meg normalisan beszelj vele , nem is hergelem tovabb magam nincs ertelme
2021. jún. 29. 13:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó én értem hogy akar vele beszélni meg minden,de most szerinted ez normális? És szerinted ha tovább beszélnek jobb lesz akkor? Csak rosszabbodni fog így a helyzet ha tovább chatelnek.

Érzelmileg kihasználja és tönkreteszi teljesen.

Ez a kéz karcolgatás sem normális,én amugy tudom hogy ez a 15év lányoknál kb a leghülyébb kor de ez nincsen így rendben.

Én a helyedben leállítanám ezt a fiút azonnal de nem megverni kell csak letiltani esetleg telefonon elbeszélgetni vele mindenképp megérné.

Plusz a hugodnak hogy ne a fiuval legyen elfoglalva hanem ennél ertelmesebb dolgokkal segítenek neki keresni valami diákmunkát nyárra vagy mindegy mit valami elfoglaltságot,mert az sem tesz jót ha 0/24 rá gondol.

2021. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
7es voltam az lemaradt sry
2021. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!