Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvéreim nem fogadnak...

A féltestvéreim nem fogadnak el. Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és a apukám első házasságából van 31 és egy 34 éves nővérem és egy 36 éves bátyám. Gyerekkoromban soha nem tartottuk velük a kapcsolatot, de azt mindig tudtam, hogy ők a testvéreim. Szóval mióta jobban felfogtam, hogy ők a testvéreim és nem vagyok egyke, azóta próbalom velük felvenni a kapcsolatot, de folyton lekoptatnak, egyerűen utálnak😔 Ha látom őket próbáltam már köszönni, beszélgetni velük, de egy hagyj békénnel tovább állnak☹ Az egyik nővéremnek most született gyereke, nagybácsi lettem 17 évesen, ami szerintem nagy dolog. Írtam neki, hogy garatulálok meg minden, örülök neki és kérdeztem hogy láthatom-e majd valamikor az unokahúgomat, mire azt írta vissza, hogy nekem semmi közöm a gyerekéhez😥 Megértem hogy utálnak, mert apa az én anyám miatt hagyta el őket, de én erről nem tehetek és azóta már minket is elhagyott apa, vagyis tudom milyen érzés volt nekik. Össze kellene tartanunk, de hogy értessem ezt meg velük is?

2021. júl. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%
Ne várd, hogy rögtön puszipajtások lesztek emiatt, van hogy még az édestestvérek is eltávolodnak egymástól idővel, akkor egy iylen eset meg...
2021. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
De én nem bántottam őket, akkor miért kell ilyen genyónak lenniük velem?😢
2021. júl. 2. 10:11
 3/42 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem hagyd a dolgot. Láthatóan nem szeretnének veled kapcsolatot tartani és ezt ell kell fogadnod. Megértem hogy nehéz de így folytonosan csalódsz.
2021. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Nem tudod, ezen túl kell lépni. Ne ostorozd magad emiatt. Ráadásul ha téged hibáztatnak azért, amit nem is te követtél el, mit akarnál tőlük, mármint ilyen primitív alacsony érzelmi intellifenciájú emberektől? Örülj neki, hogy nem részei az életednek
2021. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
De apának se kellek, több mint 1 éve nem tartja velem a kapcsolatot, anya új pasija is utál, engem mindenki utál😖 Ők legalább 3-an voltak mikor apa otthagyta őket, én meg egyedül, nekem rosszabb, akkor miért haragszanak rám?
2021. júl. 2. 10:20
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

jogos a serelmuk, anyukad miatt apukad felrugta a csaladjat. ebben nem te vagy a hibas, de meg csak nem is anyukad. (amelyik ferfi menni akar az menni is fog)


viszont ok tenyleg nem tekintenek testveruknek, hanem csak egy idegennek, akinek koze volt a csalad szetesesehez.


esetleg irhatnal nekik egy hosszu levelet amiben reszletezed az erzeseidet, azt is hogy megerted miert duhosek, de te errol nem tehetsz es teged is elhagytak. utana rajtuk mulik hogy mi lesz, de azt is el kell fogadnod ha semmit nem akarnak toled a jovoben.

2021. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

5 Miért haragszanak rád? Leírtad: "apa az én anyám miatt hagyta el őket"


Biológiailag vannak félestvéreid, meg biológiailag egy apád. Kaptál tőle egy kromoszómát. Ennyi. Miben nyilvánul meg még az, hogy ők a testvéreid, illetve az apád az apád a dns-en kívül?

2021. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
94%
6 Igen, megírhatja. Aztán engedje el őket.
2021. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem engedd el őket és ne foglalkozz velük. Tudom ezt így könnyű leírni, de ahogy írtad, egyértelműen nem akarnak veled kapcsolatot tartani, így kár erőltetni mert csak jobban fognak utálni. Te megtettél mindent, így fölösleges magadat okolnod bármiért is.
2021. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Megírtam a nekik, hogy engem is elhagyott apa, és az egyik nővérem csak visszaküldött egy giffet, amin Joker röhög, a másik meg azt írta, hogy tegyek panaszt az ombudsmannál. 🥺😖
2021. júl. 2. 10:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!