Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvéreim nem fogadnak...

A féltestvéreim nem fogadnak el. Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és a apukám első házasságából van 31 és egy 34 éves nővérem és egy 36 éves bátyám. Gyerekkoromban soha nem tartottuk velük a kapcsolatot, de azt mindig tudtam, hogy ők a testvéreim. Szóval mióta jobban felfogtam, hogy ők a testvéreim és nem vagyok egyke, azóta próbalom velük felvenni a kapcsolatot, de folyton lekoptatnak, egyerűen utálnak😔 Ha látom őket próbáltam már köszönni, beszélgetni velük, de egy hagyj békénnel tovább állnak☹ Az egyik nővéremnek most született gyereke, nagybácsi lettem 17 évesen, ami szerintem nagy dolog. Írtam neki, hogy garatulálok meg minden, örülök neki és kérdeztem hogy láthatom-e majd valamikor az unokahúgomat, mire azt írta vissza, hogy nekem semmi közöm a gyerekéhez😥 Megértem hogy utálnak, mert apa az én anyám miatt hagyta el őket, de én erről nem tehetek és azóta már minket is elhagyott apa, vagyis tudom milyen érzés volt nekik. Össze kellene tartanunk, de hogy értessem ezt meg velük is?

2021. júl. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
34%
Azt írd meg, hogy nem te miattad váltak el. Nem működött köztük a dolog, erről te nem tehetsz. Aztán pedig zárd le a kapcsolatot, én ezt javaslom.
2021. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
99%
Teljesen felesleges írni nekik . Ha ők nem akarnak rólad tudumást venne akkor hiába írsz bármit csak még lejebb csúszól az ő szemükben.
2021. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de nem tehetsz semmit.

Ha ők nem nyitottak arra, hogy tartsátok a kapcsolatot akkor feleslegesen kapálózol.

Fel a fejjel!

2021. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
69%
Ha igaz, amit a 10-es hsz.-ben írtál, akkor inkább tényleg örülj, hogy ekkora bunkóktól megmenekülsz! Te semmit nem tehetsz arról, hogy az apátoknak hívott donor hogyan viselkedett, ne rajtad éljék ki a dühüket! Ha nem akarnak veled kapcsolatot megmondhatták volna ezt szépen is, minimum emberi lényként kezelve téged, de aki erre röhögős Joker-es gifet küld az egy végtelenül primitív sz.rházi. Nálunk is vannak családi drámák, nem ilyenek, de vannak (ahogy mindenkinél), és mégse jutna eszembe ekkora alpári tahóként viselkedni!
2021. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként tipikusan olyan embereknek tűnnek (trust me) akik bezzeg ha felnőttként jól megy majd a szekered, garantáltan megkeresnek, hogy na de mi mégiscsak tesók vagyunk...
2021. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Metionin ***** válasza:
84%

Áh 15-ös, pont ezt akartam írni.


Igazából nem lehet elvárni tőlük, hogy családtagként tekintsenek rád, bevallom, engem se izgatna apám új gyereke, főleg ha kétszer annyi idős vagyok mint ő. Itt a gáz a bunkóság, ahogy viselkednek. Hagyd őket a francba.

2021. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom, de tényleg semmi közöd hozzájuk. Egy idegen vagy számukra. Nem rakhatod csak úgy be magad a családjukba. Ők felnőttek, tovább léptek ezen. Gondolom nem akarnak emlékeztetőt az apjukra. Elmondhatnák kedvesebben is, hogy nem akarnak kapcsolatot veled, de ez van.

Ez nem egy amerikai film, ahol a féltestvér csak úgy megjelenik és befogadják őt a családba. Bocs. :/

2021. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként tényleg milyen iq-eq szinten tengődhet az a 30 (!) feletti nő, aki arra a hírre, hogy x bevallja neki, hogy elhagyta az apja röhögős Joker gif-et küld? Még egy tinitől egy dolog (bár akkor is kínos), de 30 felett? Az ombudsman-os beszólás is inkább gáz magára nézve, semmint jópofa. Értelmileg és érzelmileg is felnőtt ember erre nagyjából úgy reagálna, hogy: "Igen, sajnáljuk, mi is tudjuk, hogy ilyen ember, de ne haragudj, nem szeretnénk veled kapcsolatot tartani a továbbiakban, mi idegennek érzünk téged. Megértésedet köszönjük!"
2021. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

1. “De én nem bántottam őket” De igen – akaratodon kívül – a létezéseddel. Apátok egy nő miatt (az édesanyád) felrúgta a családját, és a gyerekeit otthagyta, 17 évig velük kapcsolatot nem ápolt.

2. Egyetlenegy dolgot szabad megpróbálni: írni egy levelet, amiben leírod, hogy nagyon sajnálod, amit a szüleid tettek velük, és hogy mit szeretnél. De a Jokeres GIF ismeretében ez a kísérlet is kudarcra van ítélve.

3. "Mit tegyek, hogy elfogadjanak?" Semmit. Erről tegyél le! 14, 17, 19 éves, viszonylag értelmes korú emberek voltak, akiknek 17 évük volt normalizálni veled a kapcsolatot. Nem tették. Akkor jársz el észszerűen, ha őket leírod, mint veszteséget. Ebben és az “egykeséged” elfogadásában sokat segíthet neked egy pszichoterapeuta.

2021. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%
Még a létezésével sem bántotta őket. Ők fogták meg és nyomták őt a saját szemükbe azáltal, hogy így fogták fel a primitív agyukkal.
2021. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!