Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A féltestvéreim nem fogadnak...

A féltestvéreim nem fogadnak el. Mit tegyek, hogy elfogadjanak?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, és a apukám első házasságából van 31 és egy 34 éves nővérem és egy 36 éves bátyám. Gyerekkoromban soha nem tartottuk velük a kapcsolatot, de azt mindig tudtam, hogy ők a testvéreim. Szóval mióta jobban felfogtam, hogy ők a testvéreim és nem vagyok egyke, azóta próbalom velük felvenni a kapcsolatot, de folyton lekoptatnak, egyerűen utálnak😔 Ha látom őket próbáltam már köszönni, beszélgetni velük, de egy hagyj békénnel tovább állnak☹ Az egyik nővéremnek most született gyereke, nagybácsi lettem 17 évesen, ami szerintem nagy dolog. Írtam neki, hogy garatulálok meg minden, örülök neki és kérdeztem hogy láthatom-e majd valamikor az unokahúgomat, mire azt írta vissza, hogy nekem semmi közöm a gyerekéhez😥 Megértem hogy utálnak, mert apa az én anyám miatt hagyta el őket, de én erről nem tehetek és azóta már minket is elhagyott apa, vagyis tudom milyen érzés volt nekik. Össze kellene tartanunk, de hogy értessem ezt meg velük is?

2021. júl. 2. 10:02
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
99%

Engem se érdekel a féltestvérem, köztünk még nagyobb a korkülönbség. Én felfogtam és elfogadtam, hogy a vér szerinti apánk érthetetlen okok miatt úgy döntött ránk nem tart igényt, és felénk se néz, később meg életközepi válságában inkább összehozott egy új családot, ahol ő lehetett a sztár apa. Legbelül én is azt érzem, hogy ott baxódjon meg az egész pereputty, ahol van, de mondjuk ezt nem tenném szóvá, a féltestvérnek, nyilván semmi köze hozzá. Csak ő egy folyamatos emlékeztető lenne ezekre a sérelmekre, amiket könnyebb úgy kezelni, ha nincs szem előtt.


A kérdező meg szerintem nem ért a szép szóból, és ezért bunkók vele. 1-2 próbálkozás még érthető, de ha folyton falakba ütköztél, le kellett volna essen, hogy nem kíváncsiak rád. Ha ezek után is zaklatod őket, akkor nem fognak udvariasan elküldeni, hanem bunkók lesznek, hátha végre felfogod, hogy kívül tágasabb.

2021. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
48%

Azóta mi történt?


Egyébként a kérdező korára tekintve, 17 évesen az ember csinál hülyeségeket, szóval nem hiszem, hogy emiatt egy utolsó kis kullancsnak kellene hívni a kérdezőt. De remélhetőleg tanult belőle.

2022. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!