Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy testvér ellen mit lehet...

Irigy testvér ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Középiskolai tanár vagyok, 27 éves, levelezőn jövőre teszem le a történelem doktori vizsgámat. A gimi, és az egyetem alatt nyaranként folyamatosan diákmunkára jártam, az egyetemen a tanulás mellett 2 "home office" szerű állásom is volt, a Klebelsberg ösztöndíj, valamint ingyen laktam, mert a keresztapámnál laktam az egyetem alatt. Ebből, ezekkel a spórolási, gyűjtési lehetőségekkel tudtam venni egy szép házat vidéken, közel a szüleimhez. Mindkettőnknek meg volt a lehetősége a tanulásra, csak a bátyám nem akarta még az érettségit sem letenni, 3 éves asztalos képzése van, de nem dolgozik a szakmájával. Ő is kapott a szüleimtől pénzt, amikor pestre ment dolgozni, csak mindent elherdált, és 2 hét után hazajött egy nagy kupac semmivel. Ez már kb 7 éve lehetett. Nem úgy sikerültek neki a dolgai, ahogy ő kiszámította. Viszont én, aki tett az életéért, mindig, mindenért leszól. Amikor vettem a spórolt pénzemen egy Ford Focust, akkor azt mondta hogy "biztos hitelre vetted, a házadra elment a pénz, meg hogy te szarod a pénzt?" szóval ilyenek. Amikor bejelentettük a barátnőmmel, hogy eljegyeztük egymást, ő felállt az asztalról, és azt mondta "nekem bezzeg busszal kell dolgozzak, anyáméknál élek, barátnő nélkül, neked meg mindened megvan." Ekkor 2 hónapig nem beszéltünk, majd az esküvőmön felajánlottam neki jóindulatból, hogy kifizetek neki vagy egy OKJ-s felnőttképzést, vagy a felnőttérettségit, ekkor is azt mondta, hogy hogy képzelem én hogy ő az öccsétől kérjen pénzt? Elment az esküvőről, megsértődve, pedig ő hozta fel a munkalehetőség témát. Azóta nem beszélek vele mert mindig ezt csinálja. (örüljön hogy a szüleink megtűrik, ingyen lakik náluk). Szóval nem tudom hogyan próbáljam úgymond "elrejteni" előtte a sikereimet, pedig soha nem vágok fel előtte semmivel, pedig neki az lenne a dolga, főleg bátyként, hogy legalább lelkileg támogasson. És nem csak ezekre a dolgokra, hanem arra is hogy "én az ELTE-n végeztem, ő bezzeg az érettségiig sem jutott el". Ezen mit kellene irigykedni? Neki is megvolt a lehetősége tanulni, mert nem gazdag, de legalább értelmiségi családból származunk. Szóval ő tényleg irigy rám, vagy csak simán rosszindulatú?

2021. júl. 3. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Irigy! Hagyd!
2021. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
a saját nyomorát vetíti ki rád. Kell valaki,akit okolhat érte. Így könnyebb elviselni. Szerintem amíg nem lesz jobb a sorsa addig ilyen marad. Nem irigység ez, talán a rosszindulat se a legjobb szó rá. Sajnos ismerem ezt a típusú embert. Aki ilyen volt és "kilábalt" ebből az állapotból ott mindegyik esetben bejött egy jól fizető meló.
2021. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a szüleid nem rakják ki a házból, addig nem fog változtatni semmin, mert megszokta már azt, hogy ingyen élhet náluk. A sikereidet nem kell takarni tőle, ne foglalkozz azzal, hogy irigykedik.
2021. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell előtte rejtegetni a sikereidet. Nyilván ne dicsekedj előtte direkt, de nehogy már te érezd magad rosszul amiatt, hogy sikeresebb vagy nála.

Amúgy igen, valószínűleg irigy (plusz jön mellé egy kis rosszindulat). Nem nagyon lehet vele semmit kezdeni, főleg így, hogy elutasította a segítségedet is. Ha találkoztok, minél kevésbé hozd szóba az ehhez kapcsolódó témákat, akkor talán ki lehet vele alakítani egy semleges viszonyt. Ha pedig ő maga jön elő a "bezzeg..." jellegű panaszkodásaival, akkor egyszerűen ne figyelj rá, nem kell adni alá a lovat.

Sajnos nekem is van hasonló rokonom, igaz nem ennyire extrém formában. Soha nem dicsekszem semmivel, maximum a szüleim mondják el neki a nagyobb eseményeket (pl. hogy lediplomáztam tavaly, de ők is nagyon nagyon ritkán hoznak szóba ilyeneket), viszont én maximálisan kerülöm a témát. Mégis megkapom néha szemforgatások közepette, hogy "persze, neked mindig sikerül minden". Elég irritáló tud lenni, de nem szabad rá reagálni, mert csak azt éri el a te ingerléseddel is, hogy tovább tud szidni. Magadtól ne hozd fel a témát, rá pedig ne nagyon reagálj, ennyi a lényeg.

2021. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

Úgy vagy te középiskolai tanár, ahogy én a római pápa! A fogalmazásod kifejezetten egyszerű (valójában egy ennél kifejezőbb szóra gondolok), egy ilyen hosszúságú teljesen tagolatlan bekezdésre még egy középszintű történelem érettségin se kapnád meg az esszére a maximális pontot, és van néhány olyan helyesírási és szövegalkotási hibád, amik doktoranduszhoz méltatlanok.

Nem hihető továbbá, hogy diákmunkával összespóroltál 10 millió forintot (és az nem egy nagyon pöpec ház), nemhogy még egy kocsit is. A Klebelsberg ösztöndíj csak egy kis kiegészítés, a megélhetési költségek töredéke még ingyen lakhatás esetén is.

De - mivel úgyis sértődötten fogsz cáfolni - ugyan írd már meg, hogy mi a doktori kutatásod témája, a disszertációd címe.

2021. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
A tesód szégyelli magát, hogy lemaradt mögötted. Ennyi a titok. Ti tudjatok mi okból maradt le. Pia, gépezett, kicsi önbecsülés, diszlexia, sose akart igazából asztalos lenni...?
2021. júl. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6-os.


Nagyon tudlak sajnálni, hogy nem tudsz olvasni. 2 home office munkám is volt, az egyetem mellett, + Klebelsberg ösztöndíj, +nyári diákmunka, valamint az egyetem 6. Évében a gyakorlati tanításért járó pénz, + a három év rendes tanítás után is tudtam félre tenni.


Egyébként a kutatásom témája az Oszmán birodalom történelme, a magyarországi török hódoltság, és a Török Köztársaság történelme, az ELTE-n. Bocsánat a nyelvtani hibákért, nem magyar nyelvből tervezem letenni a doktorit.

2021. júl. 3. 21:42
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Tesódnak van egy jó szakmája, miért nem dolgozik benne?
2021. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Kissé nagy falat ez a "téma". Egy doktori disszertáció ennél nagyságrendekkel specifikusabb! Ennyi témából kb 30 szakdolgozat jön ki. Egyébként az Oszmán Birodalom nagy B, és ha te abból szakirodalmat olvasol, akkor ez egészen bizonyosan megragad az agyadban. Ki a témavezetőd?

Tudok olvasni, sőt számolni is tudok. Tessék: mennyit kerestél havonta a munkáiddal? (A nyári munkát nem kell ám külön sorolni, nyáron is egyetemista vagy.) A tanítási gyakorlatért (nem "gyakorlati tanításért") járó pénz a fizetésed. Abból élsz. És mint tudjuk, nem túl magas. Mennyi a fizetésed? Mennyi volt a félévi ösztöndíjad? Nem nagyon vagy képben a fizetéseket és lakásárakat illetően.

A nyelvtani hibákért nem bocsánatot kell kérni, nem sértettél meg senkit, hanem egy intelligens ember nem követi el őket. Anyanyelvi kompetenciája nem csak azoknak kell, hogy meglegyen, akik magyarból doktorálnak, hanem minden középiskolai tanárnak. Apropó, milyen életpálya-fokozatban vagy?

És mellesleg egy intelligens középiskolai tanár nem a gyakorin panaszkodik a testvérére, hanem vagy - mivel szereti a testvérét - tudomásul veszi a dolgot vagy megbeszéli. De egészen biztosan nem vadidegektől kér családi tanácsot. És az is biztos, hogy nem tárgyal az esküvőjén a testvére okj-s tanfolyamáról.

2021. júl. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Hagyni kell, egyszerűen ha magától nem képes arra, hogy ö is elérjen valamit, akkor nem kell azt engedni, hogy ezt kivetítse másra.
2021. júl. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!