Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tehet az ember róla, ha nem...

Tehet az ember róla, ha nem szereti a testvérét?

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 16:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Van egy öcsém nálam fiatalabb és elég hirtelen haragú, én meg már oda jutottam, h eltavolodtam tőle

Ezt mondanom kell h nem szeretem vagy tartsam titokban?

2021. júl. 10. 16:10
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ezt kimondatlanul is érzi az ember. Nem kell titkolni, de nem kell mondani sem.
2021. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell kimondani, nekem is van olyan testvérem, akit nem szeretek. Ő sem engem, de elég ha érezni, nem kell kimondani, felesleges feszültséget kelt köztetek meg a család között.
2021. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy valahol a szüleim se érzem a szüleimnek, mert őt jobban szeretik úgy érzem

Mindenben neki adtak igazat

Elkoltozni nem tudok mivel mély depresszióba is kerultem

2021. júl. 10. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mondani, hogy a vér kötelez, meg ehhez hasonlókat, de a vér, csak mert egy - pardon - lyukból jöttek ki, nem jelenti azt, hogy automatikusan szeretni kell egymást. A testvérek is emberek. Anyámnak két testvére van, és van egy nem vérszerinti, akivel néhány évig éltek együtt, amíg a szülők el nem váltak. A húgát, vagyis a nénémet kerüli, mert egy xarkavaró, és nem veszi észre, hogy az. Ellenben a mostohatesójával egy hullámhosszon vannak, szeretik egymást, és sokkal inkább tekinti őt testvérének, mint azt akivel egy a vére.
2021. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És ha vki nem érzi szüleinek a saját szüleit az rossz ember?

Mert emiatt bűntudatom van kisse

2021. júl. 10. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Ez szerintem inkább a hétköznapi életböl fakad, mármint miylen a kapcsolatotok?
2021. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, kérdező. Leírom -próbálom röviden- a történetemet. 20 éves koromig éltem a vér szerinti szüleimmel. Utáltam őket, agresszív állatok, bár mióta erősebb voltam tőlük, nem bántottak. Öcsémmel á állandóan ugrasztottak egymásnak. Ellopták a pénzem, a cuccaimat. Öcsémmel nem voltunk haragba, de jóba sem. Belefáradtam, elmenekültem. Helyre került az életem, és hogy lett annyi pénzem, vettem egy kis házat, hogy öcsémék költözzenek oda. (Ide is hívtam őket (párjával) de nem, mert hogy milyen már.) Hát amikor szóltam neki, hogy megvettem, még egy hónapig nem is keresett. Telt az idő, én fizettem a költségeket, rendbetartottam az udvart (nem kértem volna tőlük semmit, csak hogy tartsák rendbe, meg a rezsit fizessék, jelenleg sokkal többet ad haza mint a rezsije) elestem kb 1 millió Ft haszontól (egy év albérlet) közben náluk többször volt nagy balhé, öcsémet is piszkálják szinte 0-24-ben. Mindig ajánlottam neki, hogy menjenek oda. És még volt képe innen vinni szerszámot az apjáéknak, és nekem azt mondta, hogy neki kell. Szerinted azóta hogy érzek iránta? Óriásit csalódtam, és lassan odáig jutottam, hogy azt érzem, nem szeretem. Ennek oka, hogy segíteni nem tudok rajta mert nem hagyja, és így védem magam egy összetöréstől, ha véletlen kárt tesz magába, vagy az apjáékba. Mert nagyon hirtelen haragú, és benne van a pakliban. De ettől többet nem tudok, és nem is akarok segíteni neki. Kocsit kapott, amit az apjáék használtak, (tettek tönkre...) kap egy ingyenes lakhatási lehetőséget, és úgy tesz, hogy én miért nem adok neki kölcsön pár milliót. És vesz SAJÁT házat. (Persze hitelre....) Mert nincs fölösleges, de ha lenne se adnék. Nekem is van családom, elég volt azt a házat megvenni, nem xarom én a pénzt. Ha ne adj isten valami baja lesz a gyereknek, vagy nekünk pl nem maradhatunk pénz nélkül. Ma már 1-2 millió forint nem sok pénz.
2021. júl. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!