Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aki születésétől kezdve...

Aki születésétől kezdve utálta a kistestvérét, miért érzett így?

Figyelt kérdés

Nemrég valamelyik kérdésnél írta valaki, hogy a kisebb testvére születését "katasztrófaként élte meg", és az első pillanattól utálta őt. (Az más kérdés, hogy a testvéréből később olyan ember lett, akit van is miért utálni.)

Szíven ütött ez a válasz, mert engem is így fogadott a nagyobb testvérem (a válaszolóhoz hasonlóan az én nagytesóm is óvodás volt, amikor születtem), és később is rengeteget bántott, nagyon utált, pedig nem csináltam semmit. Nem voltam akaszkodó, idegesítő kistesó, inkább kerültem őt, mert féltem tőle. Babaként pedig nyilván nem tehettem arról, hogy lettem, és nem is ártottam neki. Az ok nélküli gyűlölettel, és az agresszióval, amit felém mutatott, életre szóló lelki sebeket okozott, amikre nem szolgáltam rá.

Tőle nem kérdezhetem meg, miért viszonyult így hozzám. Nem beszélünk róla, szerintem nem is lennénk képesek, ez egy sötét folt a múltunkban. Ezért tőletek, idegenektől kérdezem. Aki katasztrófaként élte meg a kistestvére születését, az miért érzett így, és miért a gyereket gyűlölte érte, aki nem tehet róla?



2021. júl. 11. 09:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnos folyton rettegek új emberektől, rettegve megyek végig a városon, hogy kivel találkozok, rettegve szólítok meg bárkit és magamba zárkózok társaságban. Az egész én és jövőképemet lerombolta. Még 20 évesen sincs fogalmam, hogy mit akarok az élettől. És ez a jelenlegi helyzetem. Amíg otthon éltem sokkal rosszabb volt a helyzet.

Sajnos tudom milyen ez.

20L vagyok.

2021. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egyre válaszolj őszintén: Miért kéne szeretni a kisebbet? Te szeretted talán a nagytestvéred?
2021. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

#32

Ahogy a 13. hozzászólásomban írtam, nem szeretni kell. Csak nem kell gyűlöletből ész nélkül terrorizálni, sokkal mélyebb károkat okozva neki azoknál, mint amiket ő okozott. Hogy ez nálatok jelen van/volt-e vagy sem, döntsd el te, én innen nem tudom megítélni, nem is feladatom, nem is jogom.

Részemről azt mondom, bár szartak volna inkább a cipőmbe, komolyan. Felőlem többször is. Nem azt akarom ezzel kifejezni, hogy bárkinek örömmel vagy nyugalommal kéne fogadnia, ha a cipőjébe szarnak. De érted...azt rövid időn belül ki tudtam volna heverni, emez meg örökre rám nyomta a bélyegét. Nem a cipőmre, nem a hétvégémre, nem a pihenésemre, nem a dolgozataimra, rám.


Annyi mindenkit nem szeretünk. Osztálytársakat, szomszéd kölyköket, akárkiket. Olyanokat mégsem művelünk velük, mint amikről a 27-es válaszoló is írt. Vagy ha mégis, az bullying, amiről közmegegyezés van, hogy nem normális dolog. Akkor sem normális, ha a testvéred csinálja veled 0-24-ben, otthon is.


Nem csak a szadizmus meg a szeretet létezik. Furcsa, hogy csak ebben a kettőben gondolkodsz, vagy nem érted, hol a határ a nemszeretés és aközött, amiről írok. Van a kettő közt sokminden, akár még a normális utálat is, ami nem aljasodik az előemberi kegyetlenség szintjére. Ha az nem elég, miért nem? Elhiheted, én sem szerettem a nagyobb testvéremet (mit szerettem volna benne?), de nem akartam volna megkínozni. Ahogy állatokat meg más embereket sem akarok megkínozni. Alap empátia. Nem vagyok embertelen véglény.

2021. júl. 12. 19:58
 34/37 anonim ***** válasza:
67%

Persze mert csak az édes picitestvér szenvedhet maradandó károkat. Persze, hihető...

és miért nem szeretted a nagyobb testvéred? Hiszen ez a dolga, hogy idegesítse a kisebbet, nem hiszem hogy bármi rosszat tett, csak hisztizel. (ha már te elfogult vagy a kistestvérek iránt, én meg elfogult leszek a nagytestvérek iránt)


Egy kisebb testvér is tud gonosz lenni és olyan akinél azt kívánod bár sose született volna meg.

Az meg elég sok mindent megmutat hogy a szüleid nem védtek meg..csak nem a nagyobbnak adtak igazat mert nem minden úgy van mint ahogy előadod?

2021. júl. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy sokat elárul, hogy téged nem védtek meg a szüleid.

De, úgy van, ahogy előadom. Nyilván a legdurvább dolgokat akkor csinálta, amikor kettesben maradtunk. Segítséget kérni, beárulni nem mertem, mert utána még jobban megvert volna. A szüleink nem lestek minket egész nap, mikor már elvárható volt, hogy folyamatos felügyelet nélkül is életben maradjunk. Sokszor a nagymamánkra bízva hagytak, aki szintén nem minket bámult, hanem csinálta a dolgát a kertben és a konyhában. Gondolták, eljátszunk vagy együtt vagy külön. Hiába nem volt muszáj együtt játszanunk, nem kerülhettük el mindig egymást, mert egy házban éltünk, egy csomó mindenünk közös volt, egy helyen voltak a játékaink, sokáig az ágyunk is. Anyám talán összesen néhányszor eresztett el egy halk és fáradt "ne bántsad már"-t. Nem igazi védelem volt, csak azt akarta, hogy nyugalom és csend legyen. Olyankor előre retteghettem a következő alkalomtól, amikor kilép az ajtón.


Még mindig nem a szeretésről vagy nemszeretésről van szó, nem tudom miért lovagolsz ezen. Az aránytalan és embertelen bántásról van szó. Nem egy olyan választ kaptam, amiben nem ez volt a helyzet. Például a 30-as válaszoló húga tényleg ördögien gonosz volt, ráadásul annak ellenére, hogy a válaszoló szerint mindig próbáltak felé nyitni

(az eset, amit ő leírt, szintén sokkal rosszabb még a cipőbe szarásnál is, pedig kistestvér csinálta). Több más válasz is szemétkedő kistestvérről szól, ami szintén nem illik az én helyzetemre, mert nem szemétkedtem. Ha szemétkedtem volna, akkor tudnám, miért kaptam azt, amit, még ha esetleg túlzó is volt.

Ugyanakkor azt nem emelte ki senki, hogy ő ne kegyetlenkedett volna olyan módon, mint amiről a 27-es vagy én írtam. Furcsállom, hogy senki nem kérte ki magának, de lehet, hogy csak nem ezt látták a kérdés lényegének.

Neked is írtam, hogy nem biztos, hogy nálatok az volt a helyzet, mint nálunk, mégis magadra veszed.

2021. júl. 14. 07:19
 36/37 anonim ***** válasza:
47%
Lehet te nem gondoltad szemétkedésnek a bátyád meg igen. Mint ahogy lehet ő nem érezte gonoszságnak azt amin te kiakadtál.
2021. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia kérdező szerintem azért kaphattad ezt a nővéredtől,mert nem csak vele foglalkoztak vagy csak egszerűen stressz levezetés voltál. Egyébként én is kistesó vagyok velem is csinált olyat a nővérem ,hogy úgy ütött,hogy még a fejemet is a falba beleverte nem egyszer,mert neki nem jól sikerült egy képje6szelfije és én csak megkérdeztem,hogy "Miért sírsz" utána én bőgtem a fűrdőszobába imádkozva az Istenhez és kérdezve ,hogy miért születtem meg. Olyan is volt,hogy elment anya itthonról megvárta míg kimegy a kapun és megvert akkor is sírtam ,de rengeteget . Emmelett bunkó is volt velem ,flegmázott ha kérdeztem tőle valamit akkor nem kellett rá válaszólnia ,de ha márr én nem válaszoltam akkor már egyből egy bunkó köcsög voltam. Azért is megvert egyszer,hogy nem hoztam ki neki a telefont a házból (nem volt eszembe az övé9 azért kevert le nekem egy pofont. Kiabált velem állandóan lelkileg terrorizált rettegtem ha a szüleim elmentek otthonról. Egyszer csak azért vágott pofon,mert ideges volt és jól esett neki (nem csináltam semmit tényleg nem is tudom mit csináltam tán tévéztem) már ezeket nem csinálja csak a ruháimat "lopkodja el" ami kevésbe esik rosszul és bárcsak ennyit csinált volna mindig vagy a csattomat hordtuk volna eggyütt. Aztén lehet,hogy nem voltam valami jó testvér én sem ,de ezt egy gyerek sem érdemli . Egyébként van egy unokatesóm aki 3 évvel fiatalabb tőlem ,de nem csináltam vele ilyeneket mint velem a nővérem nyilván veszekedtem vele ,de olyat ,hogy annyira megverni ,hogy a sarokba sírt volna,mint a kérdező egy másik válaszoló vagy mint én azt soha nem volt és nem is engedtem volna meg magamnak,hogy megverjem ,mert tudom,hogy milyen fájdalommal és gyomoridegel jár az,hogy attól rettegsz,hogy mikor fog megint megverni a semmiért csak ,mert létezel :)
2021. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!