Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek hülyeség, amit érzek?

Szerintetek hülyeség, amit érzek?

Figyelt kérdés

Magam sem tudom, pontosan, miért zavar ez, de szeretnék kívülállóktól viszonylag objektiv valaszokat kapni, hogy tisztábban lássam a helyzetet.

Öcsémmel voltunk nyaralni 6 napra, itt, Magyarországon. Én nem vagyok olyan jó helyzetben, de az volt a szöveg, hogy jöjjek, semmi vész, neki ott a Szép kártya, valahol el kell költeni róla a pénzt. Fizeti a szállítást is, aminek a rám eső része kb. 50 ezer. Ennyit nem szerettem volna elfogadni, ezért felvetettem, hogy ennek fizetem a felét. Ennek láthatóan nagyon megörült, innen pedig már nem nagyon engedtem, hogy költsön rám, azaz, hiába fizetett helyettem is Szép kártyával, mindig odaadtam neki a pénzt. Igy a végén egy csomó pénzzel ment haza. A rám eső szállás felén kívül még kb. 5000 Ftot költött rám.

Bár én ajánlottam, hogy fizetem a részem, láttam rajta, hogy nincs ellenére.

Ez igy szépen hangzik, és örülök, hogy fizette a szállásom felét, tényleg, de mégis rossz érzésem van. Ő nagyon sokat vendégeskedik nálam, ilyenkor természetesen az én vendégem. Nem vagyok fillér.baszó,de természetesen ilyenkor több a kiadásom, mintha egyedül vagyok. Lehet, hogy az zavar, hogy ő, aki jobb helyzetben van, elfogadta tőlem a pénzt, ami jogos, de én, fordított helyzetben biztosan nem fogadtam volna el, legalábbis ennyit nem. Még

aznap éjjel rendelt valami szirszart azon a pénzen.

Nagyon szégyenlem, hogy ilyen gondolataim vannak, nem is merném személyesen senkinek elmondani. Lehet, hogy csak az a baj, hogy most kicsit szarabb helyzetben vagyok, és zavar, hogy ő meg jobban költhet szükségtelenebb dolgokra is.

Voltam sokkal rosszabb helyzetben is, és volt már hasonló ügy, közösen vásároltunk, én azokat a dolgokat, amiket közösen eszünk meg a hétvégén, és fizettem is, ő meg magának extra dolgokat, amiket majd hazavisz. Ez akkor azért esett szarul, mert nagyon nehezen jöttem ki a pénzemből.

Hogy látjátok, csak irigykedem, vagy a helyzetem miatt látom így, vagy miért erzek ilyen negatívan? Ő tudja az anyagi helyzetemet.


2021. júl. 30. 10:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb hagyod, hhogy ő fizessen, ha már felajánlja. Ne aggódj, onnantól kezdve nem fizet majd neked semmit és nem hív meg.
2021. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

1. " Lehet, hogy csak az a baj, hogy most kicsit szarabb helyzetben vagyok, és zavar, hogy ő meg jobban költhet szükségtelenebb dolgokra is." Ez így van. Nem irígyelsz tőle semmit, csak irígykedsz a helyzetére, ami érthető, és alapvetően természetes. Csak arra kell vigyáznod, nehogy valamiképpen ez a kapcsolatotokat rontsa.

2. A fivéred észszerűen járt el.

Amikor a tesód elhívott a nyaralásra, állta a részedet. Tkp. te beszélted le kicsit erről, hogy fizeted a rád eső rész felét. Ő meg egyrészt nem akart izmozni azon, hogy de meghív, mert ha te annyira fizetni akarod a rád eső költség legalább felét, mert attól jobban érzed magadat, akkor hadd tegyed. Ráadásul ezzel a SzéP kártyáját részben készpénzre tudta váltani.

3. Nem szabad összekeverni a sezlonyt a sanzonnal.

Amikor a testvéred nálad vendégeskedik, akkor a te vendéged. A vendégjog alapján azért pénzt nem kérhetsz. A nyaralás az más. Arra te mész és fizeted a részedet vagy meghívnak rá. Te ez utóbbit félig nem használtad ki saját döntés alapján.

2021. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%

Ha ő rendszeresen vendégeskedik nálad és te semmit nem kérsz érte,illetve ő fel sem ajánlja,akkor jogos,hogy rosszul esik amiért ezt fordítva nem kapod meg.Elhiszem,hogy kellemetlenül érezted magad amiért fizetni akart neked mindent,de a felajánlásodat nem kellett volna elfogadnia.

Ez oda-vissza kell(ene) hogy működjön. Még azt se mondhatja,hogy a nyaralás többe kerül,mert ugye azt írtad,sokszor van nálad.

2021. júl. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Ebben az esetben nem kellett volna felajánlanod, hogy fizeted a rád eső összeget. Utólag kár ezen lamentálni.

Én egész évben főzök a fiamra is kb. 4-5 napot egy héten, átjön érte. Nekem nem gond egy személlyel többre főzni, többnyire csak elviszi, nem is itt eszik. Most egy hétig együtt nyaralt az egész család (lányom családja, fiam és én). A fiam fizetett a szálláson. Én csak megkérdeztem, mennyivel tartozom, azt mondta, semmivel. Én nem erősködtem. Az a lakás is enyém, amiben lakik, természetesen nem kérek tőle semmit azért, hogy ott lakhat. A lányom családja természetesen maga fizette a nyaralást. Ha megmondta volna a fiam, én mennyit fizessek, kifizetem. Kb. azért tudtam az összeget, bevállalható lett volna.

2021. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
"felvetettem, hogy ennek fizetem a felét" - tehát vállaltad, hogy elfogadhatja. Ettől kezdve ..., és itt is végződik a kérdés és a válasz. Azért remélem, jól nyaraltatok!
2021. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%
Te ajánlottad fel, hogy részben fizeted, miért haragudsz ezért rá...???
2021. júl. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%
Azért ajánlotta fel, mert nem akart a másik terhére lenni. Teljesen logikus. Az öcsike jó nagy bunkó, hogy elfogadta.
2021. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%
Nem egészen értem, hogy mégis miért fogadta el az öcséd, hogy fizeted a felét, hiszen azért mentetek, hogy elköltsétek a pénzt a Szép kártyáról, nem? Elég gáz szerintem, hogy a tőled kapott pénzzel ment haza, miközben elvileg ő hívott meg nyaralni. Szerintem jogos volt tőled, hogy felajánlottad, hogy fizeted a fele részed, de ezt akkor sem kellett illett volna elfogadnia, hiszen végül is azért voltatok ott, hogy a kártyán lévő pénzt elköltsétek, szóval nem értem az öcsédet.
2021. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
"hiszen azért mentetek, hogy elköltsétek a pénzt a Szép kártyáról, nem?" Megtörtént, és mégis lett kápé a zsebében.
2021. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
Te ajánlottad föl. Innentől kezdve ne sírj azon, hogy fizetned kellett. Ha rossz az anyagi helyzeted meg még ráadásul te is vendégül szoktad őt látni, nem kellett volna felajánlani. Vagy azzal a hátsó szándékkal tetted, hogy te majd előadod magad mint udvarias, de ő ne fogadja el? Testvérek közt nincs helye a játszmáknak, nyílt lapokkal kell játszani. Azt kell mondanod és tenned, amit akarsz, nem annak az ellenkezőjét, remélve, hogy a másik majd gondolatolvasó lesz, hogy te nem is úgy gondoltad.
2021. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!