Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Legidősebb testvérként úgy...

Legidősebb testvérként úgy érzem ki vagyok közösítve?

Figyelt kérdés
Én 27 éves vagyok és van 2 öcsém. 21 és 23 évesek. Gyerekkorunkban sem voltunk annyira hárman el, mindig csak ők ketten jöttek ki jól egymással, és ez a mai napig így van, pedig nem adtam rá okot. Ők mindig elhülyéskednek egymással, minden bolondságot ketten csinálnak. Mintha én nem is lennék a testvérük. Nem tudom miért van ez. Beszélni próbáltam már velük de nincs közös témánk. Nem vagyok haragba, de jóba semm csak zavar hogy ők ketten mintha legjobb barátok lennének, én meg mitnha egy idegen. Mit gondtolok? 27f

2021. aug. 23. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
27 évesen ezen már túl kellett volna lendülnöd. Partnerkapcsolatodnak kéne lennie, és akkor az lenne a központi kérdés, hogy vele legyél jóban, nem az, hogy a két testvéred kihagy a közös bolondozásból.
2021. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%
Így alakult. 4 illetve 6 év van köztetek, amikkr te felsőbe kerültél, a kisebb öcséd még óvodás volt. Ők nagyjából együtt növekedtek, neked meg mindig volt egy intézménnyi előnyöd. Biztos vagyok benne, hogy ötödikesként nem ültél le velük gyurmázni, gimnazistaként meg nem érdekelt téged, hogy ők most kezdenek el fizikát tanulni. Na ez felnőtt korra visszaütött, nincs közös témátok, alig tudtok egymással beszélgetni.
2021. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
99%
Hűha, nálunk pont így van, még korban is épp ilyen idősek vagyunk, csak annyi, hogy én lány vagyok, a tesóim fiúk. Én vagyok a középső gyerek. Az öcsémmel nagyon hasonlítunk egymásra, ezért jól kijövünk, sokat találkozunk, meg mi is csinálunk mindenfélét együtt. A bátyánk meg olyan magánakvaló. Egyáltalán nem hasonlít ránk, más érdekli, más a stílusa, mindenben más és így nehéz vele bármit is csinálni, főleg hogy nem is vehető rá sok mindenre, meg vele mindig kivételeztek mikor gyerekek voltunk és valahol ez is így megmaradt bennünk. Nem hiszem, hogy ez segítség neked, de hátha.
2021. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva vagyok ezzel, én vagyok a legfiatalabb a családban. Egy testvérem van, illetve négy unokatestvérem és ők kb. egykorúak, együtt nőttek fel, sokat voltak együtt, együtt nyaraltak stb., míg én mindebből a koromnál fogva ugye teljesen kimaradtam (14 év van a testvérem és köztem, a legfiatalabb unokatestvérem pedig 16 évvel idősebb). A testvéremmel jóban vagyunk, de az unokatestvéreimmel nagyjából semmilyen kapcsolatom nincsen, beszélgetni sem beszélgettünk szinte soha. Mintha idegenek lennénk egymás számára. Sokáig zavart, de úgysem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel, úgyhogy elfogadtam.
2021. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Ennyi idösen már böven felnött vagy, lendülj szerintem is tul rajt.
2021. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom kérdező :/ . Igen ez így szar mert nagy közöttetek a korkülömbség.

Viszont a jó hír hogy már mindannyian felnőttek vagytok!

Miért nem szerveztek le valami közös programot?

Biztos hogy értékelnék hogy te is akarod erősíteni a köteléket. Nehéz lesz de nem lehetetlen. Csupán nyitottnak kell maradnod

2021. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj közös programot felvetni nekik, ha mindig találnak valamit, hogy miért nem tudnak,vagy talán, akkor ne várj arra, hogy ők jussanak el odáig, hogy igényük legyen rá, vágyjanak rá, mert akkor az egész életed várakozással telne. Azt azért megvizsgálnám magamban, hogy tettél e azért, hogy közös programotok legyen, illetve ha bőven dolgoznak, akkor ők nekik van-e igényük ettől függetlenül a közös programra, mert pl. egy hónapba egy teljes péntek szombat vasárnap, ami csak testvér program, de ha tényleg nagyon elfoglaltak, egy napos közös programok? De ha nem a munkáról van szó, hogy nem tudnak emiatt közös programot szervezni, mert itt ahogy írod a kisebbik testvéreid mindig találnak időt közös programra, akkor:


Próbáld megtalálni a saját utad. Természetesen fájni fog ez neked, kinek ne fájna, ha úgy érezné, hogy kívülre került a családi közös programokból, de előrébb se visz, ha ezen rágódsz.


De ha megtalálod a saját utad, és boldog leszel, akkor előbb utóbb a testvéreidnek is fel fog tűnni a hiányod.

2021. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
* Azt azért megvizsgálhatnád magadban
2021. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bagoly válasza:

Ők együtt nőtek fel.

Ezért van ez.

2021. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!