Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Olyan kérdesem lenne hogy a...

Olyan kérdesem lenne hogy a páromnak mindkét szülője meghalt, 6 gyerek örökli a házat?

Figyelt kérdés
4 elakarja adni 2 nem, én jelenleg itt lakom a párommal, de a testvérek már jönnek a részükért, és azt kérték fizessünk albérlet, amíg itt vagyunk. Jogos a követelőzés, vagy semmi joga nincs hozzá? Mert elvégre a páromé is..
2021. aug. 25. 19:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%

Először is meg kell várnotok a hagyatéki eljárás lezárulását, a hagyatékátadó közjegyzői végzést.

Ha ez megvan és mindenki egyenlő részben örököl (végrendelet esetén más is lehet a helyzet), akkor lesz az, hogy együtt a testvérek eladják és elosztják a pénzt. Ha egyikük szeretné megtartani, kifizeti a többieket.

Ha nincs egyetértés abban, hogy el kell adni a házat, akkor bírósági pert kell indítani közös tulajdon megszüntetésére vonatkozóan.

2021. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%

A ház milyen arányban volt az elhunyt nevén? 1/1-ben, tehát egyedüli tulajdonos volt?

Ha nem, akkor nem ennyire egyszerű a helyzet.

2021. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%

Először nekem is lement a róló mikor felemlegette egy rokonom az albérlet dolgot. Gondoltam mi a f. itt élek, tuajdonom is volt a házban...de utána megtudtam hogy kérhet de nem csak így, ennek megvan az útja. Én is úgy tudom higy először meg kell állapítani hogy a ház melyik része a párodé és ott ti lakhattok. Ha ezután használjátok a testvére részét is akkor azért már kérhetnének pénzt, addig nem. Be is költözhetnek használva a saját részüket.

Úgyhogy ha a párodnak kell a ház akkor ki kell fizetnie őket. Nekik ugyanannyi joguk van a házhoz mint neki. Ha nem akarja akkor el kell adni.

Én azt látom higy abban a családban ahol már felmerül az albérlet kérdése ebben az esetben, akkor ott komy gondok vannak a családban, és acsarkodás lesz a vége. Döntse el gyorsan hogyan tovább, fizet vagy eladja. Kérhetnek ugyvédtől tanácsot, de még úgyis lesz hagyatéki tárgyalás.

2021. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!