Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek a testvéri féltéke...

Mit tehetek a testvéri féltékenység ellen? Tesóm már vagy 10 éve boldog párkapcsolatban él, én sorozatos szakításokon esek át, folyton a jó kapcsolatról beszél, hogy olyat találják ami neki van, és kezdi a monológot,már lassan kerülöm őt,mi segíthet?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 07:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Nyilvánvalóan nem vele van a probléma ;)
2021. szept. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Lehet csak segíteni próbál? Látod, neki bejött, esetleg érdemes lehet néhány tanácsát megfogadni, vagy legalább átgondolni.
2021. szept. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Na most ki féltékeny kire? Mert ő rád nem, az biztos! Ha már nem akarod meghallgatni és megfogadni amit mond (pedig lehet, hogy nem ártana) akkor egyszerűen megmondod neki, hogy ne beszéljünk erről. Kész.
2021. szept. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ne féltékenykedj hanem fogadd meg esetleg a tanácsot, fogadd el a segítséget. Ha meg zavar akkor mond meg neki, hogy megoldod egyedül és kész.

A tesód helyzetét is át tudom érezni mert az én öcsém is állandóan panaszkodott régebben de ha mondtam neki, hogy mit kellene csináljon mert én már egyszer végig csináltam az adott dolgot akkor jött hogy én ne okoskodjak. Hát mondom akkor legyél hülye szíved joga. Volt amikor jól jött volna a tanácsom mert baromságot csinált utánna meg sopánkodott, de van akin nem lehet segíteni. Pedig semmi rossz szándék nem volt bennem és szerintem a te tesódban sincs.

2021. szept. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Annak örülj, ami van. Én ha féltékeny vagyok, ezt mondom magamnak: mindenki hordozza a maga keresztjét. Aki ott boldog, ahol te nem, az ott boldogtalan, ahol te boldog vagy. Érted...
2021. szept. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Empátiából sok lehet a testvérednek. Minek beszél folyamatosan az ő párkapcsolatáról, amikor tudja, hogy neked nem áll valami fényesen a dolog? Ez pofátlanság, bárki bármit mond.

"olyat találják ami neki van" Igen persze, mert mindenkinek az elejétől az arcára van írva, hogy milyen. Érdekes tanácsokat ad, az már biztos.

Beszélj vele arról, hogy neked ezzel nem segít, pont, hogy az ellentéte.

2021. szept. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező Necces hogy a testvered ezt mondja. Amiben ő boldog lehet abban te nem lennél boldog.


Elso korben nem kéne foglalkoznod azzal ki mit mond.


Masodszor elobb egyedul probalj boldog lenni. Es tudd hogy mi az ami nem es ne legyel olyan naív ha pasikrol van szo.


Aztan majd talalsz olyat aki hozzadillik. A boldogsagot nem lehet hasonlítani a masik boldogságához. Mindenki kulonbozoen éli meg.

2021. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

* hozzád illik


Testvered mondataval meg ne foglalkozz. Az o kapcsolata nem a te kapcsolatod. Ne hasonlitgassa mert abba bizta nem lennél boldog.


Amugy tapintatosabb is lehetne a testvered.

2021. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom ez visszafele is legyen igaz, és a kérdező se traktálja a tesót a kudarcaival....
2021. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Reménykedj hogy találsz egy jó kapcsolatot, és valószinűleg nem megsérteni akar a tesód (gondolj erre, kivéve, ha rájátszik).
2021. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!