Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak? Bátyámmal...

Mit csináljak? Bátyámmal lakok együtt Budapesten, szüleinké a lakás, nagyon pici, nincs rendesen külön szobánk sem. 5 éve van már ez, én az elejétől fogva nem szerettem volna vele összeköltözni, de koleszt egyikünk sem kapott.

Figyelt kérdés
Úgy volt h max 2 évig lesz ez így míg ő be nem fejezi az egyetemet. De nem hajlandó lépni semmerre pedig pénze is lenne bőven. Sajnos az én fizumból nem tudok elköltözni, de már nem bírok vele együtt lakni. Igénytelen, koszos, semmit nem hajlandó fejleszteni a lakáson. Neki minden jolvan putrisan. Szüleimnek hiába mondok bármit, ők nem értenek meg engem.

#költözés #Fiútestvérrel együtt lakni
2021. szept. 24. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Pedig nincs más megoldás! Akkor többet kell keresni. Ha mással összeköltözöl, és azt legalább megválogathatod, akkor olcsóbb az albérlet. Mennyi a fizetésed?
2021. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Pont az a celja, hogy eluldozzon! Ne hagyd magad. Vigyel oda egy tokos pasit!
2021. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Üdv a fővárosi ingatlanpiacon.
2021. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Ki akar paterolni.
2021. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Ésszerű megoldás az lehetne, hogy egyikőtök elköltözik, a másik pedig fizet neki havonta egy fix összeget, amiért cserébe egyedül használja a közös lakást. Ha te mész el, és a bátyádtól kapsz havi 50-60 ezret (ez csak példa), akkor sokkal jobb esélyed van önállóan kibérelni egy garzonlakást.

Gondolkodhatsz társbérletben is, haverral, kollégával, ideális esetben barátnővel közösen.

2021. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Esze ágában nem lesz fizetni és nem lehet belőle kihajtani, a szülők meg nem is akarják.
2021. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Tehát te kapj egy 50 millios lakást, bátyád meg béreljen havi 150ért?
2021. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%

Már miért fizessen a tesó a másik tesónak a szüleik lakása után, ha albiba megy? Az ő döntése.


AMúgy nem értem. Te most ki akarod túrni a tesód?

2021. szept. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
43%
szüleidé a lakás szóval minden közös. ha nem tetszik el lehet menni
2021. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén, te mit vársz tőle? Azt hogy a saját pénzén vett/bérelt ingatlanba költözzön el, míg te egyedül, ingyen laksz a KÖZÖS lakásban? Szerintem ez nem elvárható tőle, ha önszántából nem akarja (és azt látjuk, hogy nem akarja).

Azt érzem, hogy te úgy gondolod hogy csak azért mert ő jobban keres, kevesebbet érdemel a közösből.


Az egyetlen működőképes és egyben igazságos megoldás az lehet, ha a szüleitek eladják a lakást, a pénzt felesbe odaadják nektek, és abból boldogultok ahogy tudtok.

2021. szept. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!