Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek, ha a nővérem el...

Mit tehetek, ha a nővérem el akarja lopni a házamat? Tényleg neki kellene adnom? Kinek van igaza? 16l

Figyelt kérdés

A nővérem 20 éves, két éve elment egyetemre és elköltözött, a szüleim vettek neki egy lakást a sulija közelében. Én meg ugye még itthon élek, a kistesóimmal (8l, 6f, 4f) együtt.


A 2020-as online oktatásban már komolyan nem bírtam tanulni, mert a tesóim rajtam lógtak mindig. Egy perc nyugtom sem volt. Egyébként tényleg nagyon szeretem őket, foglalkozok is velük, de azért 0-24 nem bírom meg nem is lehet. Már bútorokkal torlaszoltam el az ajtót, hogy ne tudjanak bejönni (a szüleim nem engedik bezárni), mert mást már tényleg nem tudtam, és akkor a zajról még nem is beszéltem. Gondolom érti akinek van kicsi tesója, hogy ezt azért nem lehet állandóan bírni.


Erre volt az a megoldás, hogy kiköltözök a kis kerti házba. Valami vendégház vagy mi volt régen és ott van a kert végében, de elég lepukkant állapotban volt, fel kellett újítani. 2021 nyárig dolgoztam vele, diákmunkáztam, hogy fizetni tudjam az újítás egy részét. A szüleim fizették a fürdőszoba felújítását és a drágább bútorokat, de én minden mást. Ezen kívül saját kezűleg festettem le a kis teraszt, a falakat, az ajtókat, ablakkereteket és stb. Értitek, volt vele dolgom.


Nyáron beköltöztem, van egy hálószobám, egy fürdőm, egy gardróbom és egy nappalim. Tök jó az egész, zárhatom is a házat.


Erre 2 hete visszaköltözött a nővérem, mert felújítják a lakását és addig itt lakik. Előreláthatólag még HÓNAPOKIG. A régi szobájába költözött, de azért elég gyorsan feltűnt neki, hogy én a kerti házban lakok. Persze kiakadt. Panaszkodik, hogy zavarják a tesóink, amit el is hiszek. Most akárhányszor átmegyek a nagyházba, piszkál, idegesít, lopkodja a cuccaimat, mint egy elkényeztetett ovis. Bejárkál hozzám, mutogatja, hogy mit cserél majd le, ha ő fog itt lakni. Biztos benne, hogy neki kellene itt laknia, és próbálja erről meggyőzni a szüleinket.


Kikészít.


Én dolgoztam a házzal, most mégis neki kellene adnom szerintetek? Kinek van igaza? Mit tehetek ez ellen?


16l



2021. szept. 27. 17:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudsz vele lakni ideiglenesen? Egyébként beszélj vele.
2021. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
97%
Zárd előle a kisházat, és csak neked legyen hozzá kulcsod. Tényleg ki fog téged piszkálni onnan, ha illedelmes maradsz.
2021. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
93%
Megmondanám a szüleimnek, hogy ha kiköltöztetnek onnan a nővérem javára tuti, hogy felgyújtom a kisházat.Főleg, hogy annyit melóztam vele/érte.
2021. szept. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
20%
1-es vok, az mondatot félre írtam. Az utolsót kövesd, de am ha kiakarsz baszni vele, baszasd ki a házból.
2021. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
18%
ha idén 16 vagy, akkor tavaly 15 voltál. Áruld el, ugyan hol dolgoztál akkorniskolaidőben? CSak mert 16 alatt nem lehet.
2021. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
25%
A házadat? Neked nincs házad. A szuleidnek van. A szüleid donthetnek ugy, hogy a nővéred beköltözhet.
2021. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
44%
A ház a neveden van?
2021. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
95%
Most megtanultad, bár sokba került neked, hogy ami nincs hivatalosan a neveden, azt egy perc alatt elvehetik tőled.
2021. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudtok ketten lakni a kis házban?
2021. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
34%
Okosabb lett volna félretenni a pénzt (lekötni a bankban), kibírni még 2 évet és végleg megpattanni. Egyszer majd szüleid után megöröklöd a ház tulajdonjoga 1/5-öd részét (a többi a testvéreidé lesz, öten vagytok ha jól értem). Amennyiben megveszed tőlük a 4/5-öd részt, akkor lesz a tiéd, addig csak használhatod.
2021. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!