Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Zaklatott a nővérem férje...

Zaklatott a nővérem férje kamaszként. Hogyan tudnám bizonyítani és kártérítést követelni?

Figyelt kérdés

Szinte senki sem hisz nekem, mert nagyon jól el tudja magát adni a sógorom.

Aktus nem történt, de ez nem jelenti azt, hogy helyénvaló lett volna felnőtt, házas, gyermekes embernek ilyet tenni egy 13-14 évessel, pláne nem rokonságból.

Akkor magamat hibáztattam, nem szóltam senkinek. Azt hittem ettől leszek felnőttebb, "jobbfejebb".

Ma már tudom, hogy ez nem így van.

A nővérem azt hiszi hazudok, nem akar hinni nekem.Ez az alak meg mindent tagad.

Mindig is nagyon jól manipulált, megkérte, hogy töröljem a Facebook uzeneteimet is, hogy tűnjenek el a bizonyítékok. Ha csinált valamit akkor mindig figyelt, hogy ne legyen szemtanú.

Bizonyítékom így nem igazán van, de szerencsére a szüleim és egy testvérem hisznek nekem.

Korábban is csalta meg a nővéremet, de én ezt már nem tudom tovább tűrni, mert nem elég, hogy valamelyest tönkretette az életemet, a mai napig kavarja a szart az élet más területein is és még a nővérem életét is tönkreteszi.

Korábban gyámhivatalon kérdezték, hogy valóban molesztált-e. Akkor azt mondtam igen, de azóta elévülhetett.

Kérdés az hogy van értelme foglalkoznom vele, vagy engedjem el, mert az országban a nőknek csönd a neve?



2021. okt. 3. 13:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy, ha nincs felvételed. És nem azért, mert "az országban a nőknek csönd a neve", ami nem igaz.
2021. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnálom, hogy ezen mentél keresztül. Jogilag bizonyíték nélkül sajnos nem fog megállni a vád, ugye az alapállás az ártatlanság vélelme, hiába tudod, hogy megtörtént, ami megtörtént. A legjobb megoldás ebben az esetben egy jó pszichológus. Nem fogja meg nem történtté tenni a múltat, de abban segít, hogy a jövődet ne befolyásolja tovább.
2021. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs bizonyítékod vagy szemtanúd, akkor ezt buktad. Szép is lenne, ha bemondásra kártérítést követelhetnél.

De azért pszichológushoz elmehetnél.

2021. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam olyanon, hogy esetleg a facebookos üzeneteket amik törölve lettek valahogy visszaszerezni, hátha azok segítenek.

Illetve a szüleimben bízom még, mert ők is tudják tanúsítani, hogy amikor ezek a dolgok történtek én egészen máshogy viselkedtem.

Fel sem fogtam, hogy ki történt velem akkor, nem hogy felvételt és bizonyítékot készítettem volna.

Valóban a kártérítés bemondasra szép is lenne, így belegondolva tényleg ezt így butaság volt leírni.


Pszichológushoz amint tudok járok, de a családi kapcsolatokra szerintem egy életre rá lett nyomva a bélyeg.


A legfájóbb, hogy nem hisz nekem a nővérem, bár valahol megértem. Én sem akarnám elhinni.

2021. okt. 3. 13:23
 5/50 anonim ***** válasza:
28%
Beszélgess el ezzel a palival kettesben valahogy és vedd fel a beszélgetést hangrögzítővel, ha kettesben vagytok és úgy hiszi senki nem hallja, tuti mondani fog olyanokat, amikből egyértelmű lesz bűnössége. Vagy amikor tudod, hogy a pali egyedül van otthon, a nővéred meg mondjuk munkában/boltban/máshol, menj csak el szépen a nővéredhez és ott hívd fel a csókát, hangosítsd ki úgy, hogy hallja a nővéred is miket mond.
2021. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
91%
A szüleid szava semmit nem ér bizonyítékként, hiszen max. azt tudják elmondani, hogy fura voltál akkoriban. Az okát nem.
2021. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

13:26-os válaszoló. Ez nagyon jó ötlet, de nem igazán van akkora bátorság bennem, hogy kettesben legyek vele. Illetve nagyon rafinált.. egyszer már próbáltam ilyet tenni,de akkor is nagyon homályosan fogalmazott.

Viszont talán ez lenne a legcélravezetőbb.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Így legalább van egy halvány fogalmam arról, hogy milyen lehetőségeim vannak (és milyenek nem)


Pszichológust mindenképp megejtem.

A nővéremet viszont nem tudom hová tenni.. remélem az idő segít.

2021. okt. 3. 13:30
 8/50 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. Bár mondjuk érdekes, nem is kicsit, hogy a kártérítés forog a fejedben.
2021. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Kártérítés nem feltétlenül pénzre értendő. Miért lenne érdekes, ha a kárért amit okozott azt akarom, hogy viselje a következményeket?
2021. okt. 3. 14:20
 10/50 anonim ***** válasza:
90%
Hanem miylen kártérítésre gondolsz?
2021. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!