Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is a tesómnak...

Szerintetek is a tesómnak kellene adnom a szobámat?

Figyelt kérdés

Eddig egy nagyon kicsi szobában laktam. De volt egy használatlan szoba a házban, ami jóval nagyobb, mint az enyém. Eddig vendégszoba volt. (Én azért laktam a kicsiben, mert akkor lett az enyém, amikor még kisebb voltam és ez közel van anyáéhoz, a másik meg 2 emelettel feljebb. Aztán mindig elmaradt, hogy átköltözzek a másikba.) A vendéghez van fürdő is az emeleten, vagyis ez sokkal jobb. Elegem lett, hogy nem férek el rendesen a szobámban, ezért átköltöztem. Vettem új bútorokat (spórolt pénz+diákmunka) lefestettem a falakat. A vendégszoba régi bútorai mentek az én régimbe. Igazából 1 hét alatt megvolt az egész. Hétfőn jött haza apától (elvált szülők) a nővérem, aki 18. Elkezdett sírni, hogy miért van új szobám. Tudta, hogy lesz, már csináltam mielőtt elment, de mist látta készen és irigy. Azóta hisztizik és magának követeli, mert ő az idősebb. Az ő szobája nagyobb, mint az én régim, majdnem akkora, mint a mostanim. Igaza van? Félek, hogy anyukám beköltözteti.


16/L



2021. okt. 13. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Igaza van, add neki
Nincs igaza, ne add neki
107 szavazat
1 2
 1/13 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Ha a szülőd/szüleid beleegyeztek az átköltözésedbe, akkor a tatarozás nélkül is neked van igazad, azzal együtt meg főleg. A tesód irígységét sz@rd le! Ha muterodék mégis neki akarnak engedni, annak keményen állj ellen!

Ha nem volt megegyezés a szülőddel, akkor hűbelebalázs voltál, de ebben az esetben is igyekezz kilobbizni a szobát, hiszen nővérednek eddig is nagyobb szobája volt.

"Azóta hisztizik és magának követeli, mert ő az idősebb." Hisztizzen! És kapja be! Beleülne a készbe. Ezt akkor se hagyd, ha a muteroddal nem egyeztél meg a szobacseréről. Vagy ha mégis engedni kell, akkor a bútort stb. fizettesd ki vele!

2021. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Már ne is haragudj, de akkora idióta szülő nincs, aki a fent vázolt esetben átköltöztetne, és a nővérednek adná a szobádat.

Ha mégis, akkor nagyon nagy bajok vannak nálatok.

2021. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ezt már kiírtad kerti kisházzal, ugyanígy hisztis nővérrel, aki felújítás miatt költözik haza. Nem unod? Amúgy bármit is akar a nővéred, ne add neki, pont.
2021. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
2 nagy pofon járna neki, nem más szobája, ami nem az ő keresetéből lett felújítva. Eszem megáll, hogy 18 éves felnőtt nő agyilag itt tart. Nagyanyám ilyen korban már anya és feleség volt. Ez meg hisztizik, mint egy ovis.
2021. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 grafno ***** válasza:
39%
Haha. Az irigy tesó.
2021. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

A kerti kisházas sztorit én is olvastam de kétlem hogy a kérdező ugyan az aki a kerti kisházas dolgot kérdezte. Bár tény hogy a sztori szinte ugyan az hisztiző nagy tesó stb... de mindegy.


Figyi a szobát neked adták, te költöttél rá, dolgoztál vele így neked van jogod ahhoz a helyhez. Ha a tesód jelenlegi szobája ugyan akkora majdnem akkor miért nem jó az neki? Egyszerűen Ő is megcsinálhatja oylanra amilyenre akarja gyűjtsön össze rá pénzt, dolgozzon meg érte. 18 éves már nagykorú örüljön hogy hazamehetett.

2021. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen kerti kisház. Anyukám engedélyével költöztetem a másik szobába természetesen.
2021. okt. 13. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Beszélgess el a nővéreddel csak úgy lazán kend a falhoz, adj neki két pofont és közöld vele, hogy fejeze be a hisztit mert különben nem marad haja. Van rá egy fogadásom hogy utána teljessen meg fog felelni neki a saját szobája:)
2021. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
#8 szerint járnék el, mert a nővéred ezt érdemli. De inkább ne keltsd a feszültséget. Amíg anyád nem lép ellened, nincs tennivalód.
2021. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Hmm, mintha grammra ez a kérdés lett volna akkor kistesós körítéssel.
2021. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!