Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én dolgom tesómat elszállásoln...

Én dolgom tesómat elszállásolni? Jogosan haragszik?

Figyelt kérdés

Budapesten élek egyedül, viszont januárban ki kell költöznöm a mostani albérletemből. Húgom orvosira jár, januárban lenne egy néhány hetes szakmai gyakorlata Pesten, és nálam szeretne lakni, viszont én nem tudok neki helyet biztosítani, mert én is csak egy szobában fogok lakni, ahová őt nem fogják engedni. Normális albérletre nincs pénzem (kaució... a mostani helyről nem fogok visszakapni semmit, mivel nem is adtam kauciót, baráti alapon laktam itt az elmúlt másfél évben, kedvezményes áron, a tulaj felköltözik Pestre, azért kell mennem). Én is hibás vagyok, jobban is gyűjtögethettem volna, de ez van, mindenki hibázik. Még kb. fél év kellene, mire egy saját albérlet beugróját össze tudnám gyűjteni.


Most ki van rám akadva tesóm, amiért nincs megoldva a szállása, bár nem tudom, nekem mi közöm ehhez. Három választása van:


1. Fizetek magunknak egy kétágyas szobát "munkásszállón". (Ez nem jó szó ide, mert kulturáltabb helyet találtam, sok nyugdíjassal.) Ebbe nagyon szívesen belemennék, de neki nem felel meg a szintenkénti közös fürdő.


2. Kifizeti a kb. 300.000 forintos beugrót.


3. Vidéken tölti le a gyakorlatát, mialatt a gyerekszobájában fog lakni. Ezt minden további nélkül megtehetné, de Pestet akarja.


Lehet, hogy emiatt hosszabb távon is megromlik a kapcsolatunk. Tényleg én vagyok a hibás? Nem gondolom, hogy egy felnőtt nő szállásáról nekem kellene gondoskodni, aki ráadásul még csak nem is a gyerekem.


én 27/F, tesóm 25/N



2021. dec. 15. 18:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem a te dolgod.
2021. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Savlekotő ***** válasza:
93%
Felnőtt nő oldja meg. Ez a baj h így nevelnek embereket h 25 évesen mindent más old majd meg.. Ebből lesz orvos aki a lakhatását se tudja önállóan intézni? de Pestet akarja. Naná mert nem a gyakorlat miatt akar oda menni vki eltartja ő meg élvezi a szabadságot anyuci apuci póráza nélkül és szórakozna, nyakamat tenném a bökő alá.. Felnőtt helyett nem oldok meg semmit ha csak nem eü problémája van..
2021. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem a te hibád, ha saját házad lenne akkor se lennél köteles elszállásolni. Foglaljon le arra az időre egy szobát szállás.hu-n vagy valami.

Semmi közöd hozzá. Oldja meg.

2021. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Tesód simán kap nővérszállón helyet kórházi gyak idejére.

Mondjuk fura, hogy ezek szt nem a SE-re jár, mégis Bp a gyakorlat, ez nem igazán szokás...

2021. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
A második opció neki nem "játszik?" Az első és a harmadik nem, azt írtad.
2021. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Ne vedd magadra.

Mindig mindenkinek azt mondom ilyen helyzetekben, képzelj el egy fordított szituációt.

Ha neked kéne pár hetet egy másik városban tölteni, ahol a tesód is lakik, és ő elmondaná miért nem tudsz nála lenni, hogy reagálnál? Megértenéd, tiszteletben tartanád, esetleg a másik véglet?

Gondolkodj el rajta.

2021. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Debrecenben van jogviszonya, viszont különböző városokban is letöltheti a gyakorlatait. (Én így tudom legalábbis.) Volt már Debrecenben, Egerben, Miskolcon. Most Bp-t szeretné.


Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen meghallgatok mindenkit. Anyámék tesómat pártolják, én vagyok lebszva, hogy nincs egy önálló albérletem, vagyis per pillanat még van. (Azért, mert nem ők akarják kerülgetni??)

2021. dec. 15. 19:04
 8/24 anonim ***** válasza:
6%
5, de az orvosin tanuló, jó eséllyel szigorló éves fizessen 300e-t, miközben a tesó, aki kb ingyen lakik a havernál, képtelen volt ennyit összerakni, pedig tudta, hogy mennie kell és kell majd kaució.
2021. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Ha neked kéne pár hetet egy másik városban tölteni, ahol a tesód is lakik, és ő elmondaná miért nem tudsz nála lenni, hogy reagálnál?"


Nem azért, mert én Mr. Tökéletes vagyok, de én már a szándékért is hálás lennék. Biztosan nem támadnám ezért.


"A második opció neki nem "játszik?" Az első és a harmadik nem, azt írtad."


Passziváltatott egy évet, mialatt Németországban dolgozott. Nem tudom, mennyi pénze maradt azóta, nem kérdeztem.

2021. dec. 15. 19:08
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Debrecenben végeztem nemrég. Soha nem volt januárban szakmai gyakorlatom, főleg hogy akkor még javában vizsgaidőszak van.
2021. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!