Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek most jogos a két...

Szerintetek most jogos a két testvér viszálya?

Figyelt kérdés

Anyukámékról és keresztszüleimről van szó.

Van közös néven egy telek. Mi messze lakunk tőlük.

Kitalálták, hogy művelni akarják. Felhívták anyukámat belemegyünk -e, hogy lemondanak anyáék a részükről. Mondta anya kérdezze meg apukámat, mert az ő nevén van és keresztanya az ő testvére.

Már ez nehezére esett k.anyának, mert azt hitte anya rögtön igent mond. Elég nagy földről van szó.

Aztán csak felhívta apát, aki igent mondott, mert tudja, hogy ő nem fogja gondozni azt.


Aztán k.anya elküldte postán a szükséges hivatalos iratokat, amit apának alá kell írnia.

Mondta k.anya minél hamarabb írassa alá.

Kb. Kedden vagy szerdán jött meg a postán az irat. De anya megbeszélte apával, hogy majd csak hétvégén írják alá, mert apa akkor van otthon. Sajnos munkája miatt, ő csak hétvégén van otthon. Szombat, vasárnap.


Aztán végül hétfőn tudta volna anya postázni, de én kicsit belekavartam, mert mondtam, hogy majd én úgyis utazom oda, mert ez egy másik megye. Majd én beviszem k.anyának szívesen, legalább találkozom vele.


Aztán k.anya nagyon megharagudott anyukámra. Mikor átadtam neki, akkor teljesen fel volt háborodva, hogy anya ismeri apa aláírását miért nem hamisított, elküldhette volna már múlthéten akkor, csak nem akarta, meg hogy neki már kedden kellett volna, én meg szerdán vittem ugye.

Mert hogy kedden adták le a kérelmet valami föld támogatáshoz, amihez kellett volna már ez a papír.


És teljesen elkeseredtem. Anyának nem mondta k.anya, hogy keddre kell, csak hogy minél hamarabb.


Az tény, hogy van, hogy anya aláír apa helyett, mikor pl. A netet vagy valami hülye számlához kell meghatalmazás, de ez nagyon hivatalos doksi és azt gondolta, hogy ezt nem hamisítaná szívesen, persze a kutya se nézi.


Na mindegy. A lényeg, hogy nem szeretném, hogy szarba legyenek. Nincs nekem más rokonom.. se nagyszüleim, csak ők, meg az 1 tesóm.

Meg amúgy anyáék se akarnak rosszba lenni velük, de hát csak a maguk igazát fújják.


Most gondoltam elmennék keresztékhez.karácsonyra felköszönteni őket, mert megint utazom suli miatt, de így kedvem sincs...


Meg most megosztott egy hülye posztot is a facen k.anyám, egy idézetszerűt, hogy a gyerekedet akkor ismered meg igazán mikor felnőtt, a testvéredet öröklésnél ismered meg igazán, blabla..


És azt gondolom ez elég csúf és nevetséges és gyerekes, hogy még a facera is megosztja ezt. Burkoltan.


Azt gondolom mindenki a maga dolgával foglalkozik, anyának is van elege. Délutános volt azon a héten, mindennap 9-re ér haza, 11-kor meg indul otthonról, alszik, eszik, ennyiből áll a napja, de azt már nem kérdezné meg, hogy dolgozik, hogy van.

Mindig csak akkor kell a másik mikor segítség kell és ez szerintem szomorú.


Na mindegy, segítséget szeretnek kérni. Hogy hibás e szerintetek anyukám.

Orulnek, ha azt irnatok nem es akkor kicsit megnyugodnek, de persze keresztek bosszusagat is megertem, de szerintem hamarabb kellett volna akkor elpostazniuk a papirt mikor tudjak jol, h apam csak hetvegen van otthon+ meg kellett volna mondaniuk, hogy mikorra kell pontosan napra.



2021. dec. 30. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Apád jó nagy hülye..
2021. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, elolvastam, de sehol nem találom benne a viszályt.

Az, hogy kitett egy idézetet, nem jelent semmit. Olyan is osztja, akinek csak tetszik, egyébként nincs testvére/gyereke és már szülője sem sajnos, csak egyet ért vele.

Nem nagy ügy.

Igen, fogalmazhattak volna pontosabban. És igen, ez egy hivatalos irat.

Megkapta a nyilatkozatot aláírva? Meg.

Lesz gondotok a földdel? Nem.

Az más tészta, hogy apukád kérhette volna az örökség ráeső részének kifizetését is.

2021. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem hibás. K.anya nagyon unszimpatikus nekem. Apád hibázott, hogy elajándékozta a telket, főleg egy ilyen nőnek.
2021. dec. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresztanyád fogja be! Örüljön, hogy ingyen és bérmentve megkapta apukád részét. Jól felhúztam magam ezen idegenként is, mert anno anyukám is hasonlóképpen járt. A testvére meghalt, s mivel nem volt gyerekük, anyu örökölte keresztanyám fél házrészét. Persze keresztapám őrjöngött, így anyukám ingyen lemondott az örökségéről. K.apám halála után pedig az ő testvérei örökölték a házat a hatalmas kerttel, melléképülettel.

Szóval k.anyádnak csitu van.

2021. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyád nem érdemli meg apád nagyvonalúságát (ami már a balekséggel határos).
2021. dec. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A keresztanyád hiányosan kommunikált és indokolatlanul elégedetlen az eredménnyel. Hőbörög, mert csak a földet kapja meg ingyen, de elesik az idei támogatástól.

2. Anyád vétlen.

3. Apád balek, hogy nem kérte a föld árát.

4. Nincs viszály, csak a pénzéhes k.anyád hőbörög.

5. Apád balek.

2021. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a földről mondott le, hanem átadta a föld művelésének a lehetőségét. Kérdező, ne foglalkozz ezzel, nem a te dolgod.
2021. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kicsit kihasználják szegényt.
2021. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég gáz a keresztanyád, apukád meg szerintem nagyon könnyelmű volt.

Van egy olyan érzésem,hogy oka volt ennek a nagyon sürgős ügyintézésnek.

Simán művelhették volna az egészet egy szóbeli megállapodás után is.

2021. dec. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is oka volt, hogy ilyen gyorsan akarták, szerintem, mert pont most volt valami támogatás.

Keresztanyám tulajdonképpen polgármester egy kis faluban, így mi úgy gondoljuk, hogy ő sokkal több mindent el tud érni, mint mi, akik nem mozgunk ilyen körökben, így azt gondolom, biztos meg fogják tudni oldani.

Egyébként a legrosszabbul nekem az esik, hogy csak anyát tudta szidni, hogy miért nem hamisított és várta, hogy támogassam benne, nyilván, nem fogom a saját anyám lecseszni, főleg azért amiről nem tehet, csak szabályosan teszi.

Amúgy 3-an tesók, a 3. Tesó sajnos meghalt, így megörökölte a gyerekük. A gyerekükkel is beszélt k.anya, de ő elvileg sokáig gondolkodott, hogy ő is szívesen használná a földet és őt is kibeszélte nekem, ami számomra elég fura volt, mert annyira azt hiszi, hogy alanyi jogon neki ez jár, mert hogy se apám, se ugye uncsitesóm, akinek az anyja, vagyis a 3.tesó meghalt, tehát ők nekik nem jutott eszükbe, hogy művelnék, s mivel most ezt akarják k.anyáék, ne hogy már kitalálja pont most az uncsim, hogy hát ő is akarná.

Na meg annyi, hogy legközelebb egyébként k.anyáékhoz van a föld, az tény, de az nem jelent semmit.


Úgyhogy én tényleg csak azért vagyok nagyon mérges, hogy a teljesen független anyámat kell bántani, aztán anyám még olyan is sajnos, hogy kissé szívére veszi és én se örülök, mert másokkal nem tartjuk a kapcsolatot, azt hittem ők jók hozzánk, de csak magukat, a saját érdeküket nézik és azt hiszik ugráltatni lehet a másikat. Na mindegy.:/

2021. dec. 31. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!