Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kéne tenni, hogy valahogy...

Mit kéne tenni, hogy valahogy hassunk az öcsémre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 16 éves bekerült gimibe és borzasztó idiótán viselkedik. Oké kamasz, meg fiatal fiú de basszus.. cigizik, iszik, hatalmas arca van..

20 éves vagyok látom a mai fiatalokat, akkora arcuk van meg azt hiszik magukról, hogy mindent megtehetnek és rossz látni ezt a viselkedésformát az öcsémen is.

Havi szinten elver kb.40 ezer forintokat, mert ők ide mennek a haverjaival meg oda és anyáék hiába mondják hogy nem addig megy amíg nem adnak neki. Illetve már néha úgy adnak neki, hogy inkább ők adjanak minthogy a haverjaival lopkodni kezdjenek.

Semmit nem csinál itthon, apa hiába szól neki hogy ma menjen már neki segíteni, elhúz otthonról, és szerintem ez anyáék hibája nagyrészben mert vele valamiért nem olyan szigorúak meg következetesek mint velem voltak. Én érdekes módon tartottam tőlük és azon voltam hogy segítsem az életüket mert felfogtam ésszel, hogy jól esik nekik meg szükségük van rá, ő meg egy önző f@sz. Hiába próbálom vele megértetni én is meg a szüleim is, hogy fejezze be ezt , vagy ha valami van mondja el segítünk mert szeretjük és jót akarunk neki, ő hazudozik össze vissza. Én már 16 évesen dolgoztam és azóta is dolgozom mert nem volt pofám és nem is akartam anyaékat leterhelni az én drágább dolgaimmal amiket ők nem mindig tudtak finanszírozni. Ígyis minden nap eljár a haverokkal és mindig valami olyan dolgot találnak ki amihez pénz kell.. milyen elb@szott világot élünk, hogy a fiatalok már csak cigivel, piával meg pénzzel tudnak csak szórakozni. Anyáék próbáltak már mindent de nem hatott meg nem tudom.. elb@szott helyzet de mivel én nem vagyok az anyja nem igazán tehetek semmit, de mégis valahogy hatni szeretnék/szeretnénk rá.. nem akarom, hogy olyan gyökér legyen mint a fiatalok többsége. Illetve idegesít, hogy fullra nem érdekli semmi és analfabéta mindenhez.. nem használja a logikáját de nem is akarja, megvárja ameddig a szájába rágunk mindent. Gondoltam hogy veszek neki egy könyvet de nem hinném, hogy elolvasná, illetve hogy megpróbálok higgadtan hatni rá és így nem támadóan beszélni vele de sokszor nem jutunk el semeddig mert bemegy a szobájába és csak játszik és kipaterol a szobából meg ordít és hiába kiabálok vele hogy volt hogy kinyontam a számítógépét, nem jutottam semerre.. Valaki help?



2022. jan. 9. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Lány vagy?
2022. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Motiválni kell a szófogadásra, mert különben magától sosem fog. Meg kell neki mondani, hogy csak akkor kap pénzt, ha elvégzi a ház körüli munkákat, ha segít, ha dolgozik akkor annak arányában kell neki pénzt adni. Ezt azzal kell indokolni, hogy most már felnőtt és ezért nem várhatja el, hogy mint egy kisgyereket tartsátok,aki semmit se tesz, hiszen ha dolgozni fog akkor a munkahelyen se fognak pénzt adni neki a semmiért. Ha időre hazajön, akkor azt is méltányolni lehet pénzzel vagy valamivel, ami számára értékes.
2022. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Adkeizaal ***** válasza:
78%

Tudom ma nem divat, de elkell verni mint szódás a lovát...


Előzőt félretéve:

Sajnos a legnagyobb gond, hogy hagytátok, hogy ennyire nagy legénynek érezze magát otthon, és mivel ott nem ütközött határokba meg a társaság is hasonló elhiszik magukról, hogy ők a falu bikái.

Pénzt elzárni, telefon off, laptop off, elmenni meg csak suliba, nem kell engedni neki, egy fél év alatt leenged. Majd, ha normálisan viselkedik visszakapja az életét.

Ha meg elmegy így is otthonról megoldja hol alszik mit eszik azon a héten.


Ha meg elkezd lopkodni, majd a rendőrök összeszedik. Azt megoldja, ahogyan akarja.

2022. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
20 évesen látom a mai fiatalokat, ez mekkora! Taníts Joda! :)
2022. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Szia. Mivel köztudott - legalábbis szerintem - hogy a tini évek a kísérletezgetésről szólnak, sajnos ebbe beletartozik a kockázatos viselkedési minták követése is (szex, drog, alkohol, dohány). Ezekről próbáljatok meg beszélgetni vele.Mondjátok el neki, hogy milyen veszélyekkel járhat a használatuk. Próbáljátok elmondani, hogy szerintetek mi az elfogadott társadalmi és családi normákat (Elvárási szint, összehasonlítási alap, amely meghatároz egy életmódot, cselekedetet, hozzáállást, magatartást, tevékenységet, viselkedést; irányelvet), mi az, amit nem tartotok helyesnek és mi az, amit igen. Próbáljátok jobban megismerni a baráti körét és a baráti körének a szüleit.Szerintem a szülök közti kommunikáció nagyon fontos, mert úgy talán biztonságban tudjátok tartani.


Némi teret kell neki hagyni, de nem szabad hagyni és engedni a kockázatos cselekményeket (alkohol, drog, dohányzás, vagy maradandó változtatások: tetoválás).


Kérdezzétek meg tőle, hogy most ezt miért teszi, mit akar ezzel elérni, mutassatok megértést és érdeklődést irányába. Próbáljátok meg megértetni vele, hogy mi a helyes és az elfogadott és mi nem az, említsétek meg neki, hogy mások milyen véleménnyel lehetnek róla, ha így vagy úgy változtat a kinézetén, és az milyen hatással lesz rá.


Nem tudom, hogy ezzel segítettem e, de minden esetre kitartást kívánok!

2022. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Bodnár Máté2 ***** válasza:
61%

Még most kell meg kötni,

Később nehéz lesz !

2022. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ez a történet is majdnem így, akkor is röviden le volt írva: Szülő dolga nevelni.
2022. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7-essel egyetértek, de hozzáteszem: és most már el is késtek vele.

Havi 40e Ft-ot elver, és a szülők már inkább adnak neki, nehogy barátaival lopkodni kezdjenek? Hát hogyan jutott ide ez a kamasz?

Nem akkor kéne nekiállni nevelni, amikor már 16 éves és így viselkedik.

Szóval szerintem kb. semmit se lehet csinálni. De a pénzosztogatást be kéne fejezni. Amúgy is szükség lehet még arra a pénzre - amikor majd ügyvédet és perköltséget kell fizetnie az öcsédnek, miután bűncselekményért jogerősen elítélik. Szóval szerintem csak akkor van esély arra, hogy megváltozzon, ha az élettől kap kemény pofonokat. Sokkal keményebbeket, mint amit bármelyik szülő tudna adni neki.

2022. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Hát van egy olyan érzésem, hogy nem sokáig fog abban a gimiben maradni...


Itt csak az a lehetőség, hogy a pénzforrást megállítani és megmondani neki, hogy vállaljon melót, ha annyira költekezni akar.

2022. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudsz mit csinálni.

Nálunk egy szabály van: mindenre kap pénzt, amire kell, de cigit és drogot nem finanszírozok. Lehet cigizni meg drogozni, de akkor menjen dolgozni, verje el azt a pénzt. Ennyi.

2022. jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!