Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem 11 éves lánya összetörte a vadonatúj iPad pro-mat, miután megsértődött hogy anyukája nem vesz neki ilyet. Bosszúból térddel beleugrott az iPadba , ketté tört, kuka az egész nem vettem rá garanciát mert vigyázok mindenre. A nővérem csak annyit mondott hogy kérjen bocsánatot. Nem ajánlotta fel hogy rendezi a károkat. Amikor már mentek el gondoltam megkérdezem kifizeti-e mégis csak majdnem fél milliós kárt okozott a lánya. Erre ő nagyon megsértődött, hogy hogy merek ilyet kérni és milyen pofátlan vagyok, ha van ennyi pénzem ilyen hülyeségre akkor tudok venni egy másikat is. Erre én régóta spóroltam és szükségem van hozzá a munkámhoz is.Csak szerintem kéne kifizetnie? Én is ha összetörnék náluk valamit alap hogy kifizetném.

2022. jan. 17. 23:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/177 anonim ***** válasza:
91%
Tegyél feljelentést!
2022. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/177 anonim ***** válasza:
92%
Én nem állnék vele szóba addig, amíg ki nem fizeti. Ez gyakorlatilag bűncselekmény, rongálás, 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
2022. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/177 anonim ***** válasza:
77%
1-es, hogy igazolja, hogy a gyerek volt? Sehogy. Gyerek ellen amúgy se indítanak eljárást.
2022. jan. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/177 anonim ***** válasza:
97%
Az szép- nem neveli a hisztérika kölykét, a tetemes kárt rendezni meg nem hajlandó?
2022. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/177 anonim ***** válasza:
93%

"Erre én régóta spóroltam és szükségem van hozzá a munkámhoz is. [...]" - ezt nyugodt hangnemben, de a kellő erélyességgel mond el a nővérednek is, ha lecsillapodtak a kedélyek.

Ha a nővérednek rosszak az anyagi körülményei, érthető, ha esetleg nem tudja egyben visszatéríteni, vagy nem a teljes árat, de az, hogy minden kompenzációt elhárít, életszerűtlen.

2022. jan. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/177 anonim ***** válasza:
99%
Hú pedig mennyi ilyen van, azt hiszik családon belül egy bocsikával el van intézve a százezres kár is...
2022. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/177 anonim válasza:
97%
A szülőnek kell elelősséget vállalnia a gyerekéért, ha már nem nevelte meg. Én a helyedben folyton zaklatnám, hogy mikor fogja kifizetni. Egy idő után jogi útra vinném a dolgot. Mivel közel fél misiről beszélünk, minden jogod megvan hozzá.
2022. jan. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/177 anonim ***** válasza:
28%
Jelzem, az esti történet, semmi több. Ha " jól csinálta " akkor holnap délelőtt elsz itt vagy 50 komment.
2022. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/177 A kérdező kommentje:
Jó körülmények között élnek, simán ki tudná fizetni, sőt akár a lányának is gond nélkül tudna venni ilyen készüléket.Nálam nem ez a helyzet, ezért is kértem meg hogy rendezze a kárt.Azóta már beszéltünk telefonon , azt mondta hallani sem akar róla ,mégegyszer ne hozzam fel a témát vagy nem áll velem többet szóba…
2022. jan. 18. 00:26
 10/177 anonim ***** válasza:
97%
Hát akkor ennyi volt a testvérkapcsolatotok. Tartsd te is magad ehhez. Beleértve a nagyobb családi összejöveteleket is. Visszajön az ára, bár több év alatt, azokon az ajándékokon, amiket ezután nem fogsz nekik megvenni.
2022. jan. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!