Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan esik rosszul, vagy...

Jogosan esik rosszul, vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Még az ünnepek idején hazautaztam, majd újév után nem sokkal kiderült, hogy covidos lettem. Enyhébb megfázásos tüneteim voltak, kb 4 nap után teszteltem, akkor derült ki, hogy pozitív vagyok. 4 nap alatt anyukámmal és a testvéremmel egy légtérben tartózkodtunk, viszont én sokszor maszkban, de volt hogy nélküle voltam. Amint kiderült, hogy pozitív, autóba ültem és hazamentem a saját lakásomba, hogy kisebb legyen a többiek számára a fertőzés esélye, valamint az ünnepeknek már úgyis vége volt, kb akkor terveztem hazamenni egyébként is.


Innen jön a lényeg. Húgomnak mondtam, hogy majd mindképp írja meg, hogy ők elkapták-e, mi van velük. Mondta, hogy jó jó persze majd írj. Azóta is ír. Annyit nem volt képes megkérdezni, hogy hogy vagyok. Anyukámmal beszéltem telefonon többször is, ő azt mondta, hogy szerencsére nem kapták el. Húgom viszont egyáltalán nem érdeklődött felőlem, ami igen, szarul esik. Hogy miért? Mert ha segítség kell neki, legyen az anyagi, vagy bármi más, akkor érdekes módon rögtön engem talál meg elsőnek, de ha beteg vagyok, annyit nem képes írni, hogy “hogy vagy?”. Ebben az egészben az a “legszebb”, hogy közeli hozzátartozót covidban vesztettünk el, ergo testközelből láthatta, hogy milyen súlyos szövődményeket tud okozni, és még így sem írt egy sort sem (telefonálást már nem is említem). Azt hittem jó a kapcsolatunk, de ezek szerint nagyon benéztem. Nem kisgyerek már, huszonpár évesek vagyunk mindketten.

Kérdésem az lenne, hogy jogosan esik rosszul, vagy csak túlreagálom? Mindféle véleményt nagyon szívesen meghallgatok, akár egyezik az enyémmel, akár nem.



2022. jan. 21. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem túlreagálod. Anyukád valószínűleg megosztotta vele is, hogy mi van veled, így képben volt.
2022. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Amíg 1 háztartásban él az ember a szülőkkel, hajlamos úgy érezni, hogy amit valaki megtett a családból, azt mindenki nevében tette. Érdeklődés, ünnepi köszöntés stb. És ez általában az anyuka :)
2022. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nőttök fölfelé, távolodtok el egymástól, nem ritka ez testvéreknél. Kiforr a személyiség, előjön ki milyen ember, mikor mennyire lehet -vagy nem lehet rá számítani, ki mennyire használja ki a másikat vagy mennyire segítőkész legyen szó kb. bármiről. Jogos, hogy rosszul esik, ne gondold túl se a te szerepedet az ő életében és fordítva sem. Egyébként az is lehet, hogy nem tulajdonít a covidnak nagy jelentőséget a tesód és ezért nem gondolta fontosnak. Végül is igaza volt, sokmindent nem éreztél belőle a hapcikon kívül.
2022. jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Én is arra gondolok, hogy valószínűleg azért nem érdeklődött, mert anyukád megosztott vele minden infót, amit beszéltetek egymással.

Nálunk is van ilyen. Nem hívja fel a család minden egyes tagja xy-t, hanem egy valaki beszél vele, és elmondja, hogy mi a helyzet a többieknek.

2022. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem reagálog túl, elhiszem hogy rosszul esik.

Nálunk ha valaki lebetegszik, pl.mi is voltunk covidosak, és mindenki telefonált, sőt küldték a gyógyszereket.

2022. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem se reagálod túl. Ilyen kis köcsög a húgod, ez van. 😕
2022. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Húgom is ugyan ez, de én már meg szoktam. :D Gondolom anyukád elmondta neki, hogy mi van akkor minek írna ha tudja mi van? Kicsit túlreagálod.
2022. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem anyukád elmondta neki, amit megtudott.

Őszinte leszek: én örültem volna, ha békén hagynak amikor covidos voltam. Próbáltam otthonról dolgozni, de egész nap hívogatott a család, hogy hogy vagyok, az agyamra mentek. :D

2022. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt! Sok igazság elhangzott, lehet lazábban kéne felfognom a dolgokat.
2022. jan. 21. 12:47
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne foglalkoztasson a dolog, viszont ha ezutan segítség kene neki, es rogton engem keresne akkor azert elgondolkoznek azon hogy megérdemli e hogy foglalkozzak vele. Nem emiatt a dolog miatt, hanem amugyis, nem szeretem aki csak ilyenkor keres ha szivesseg kell.
2022. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!