Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy az unokatestvér...

Normális, hogy az unokatestvéremnek mindig az autista testvére miatt kell szégyenkeznie?

Figyelt kérdés

Van két unokatestvérem, akik ikrek, az egyik sajnos autista. Amióta az eszemet tudom, nem telt el, úgy egy családi rendezvény, hogy ne csinált volna valami műsort. Azt kell tudni róla, ha rájön az 5 perc akkor nekiáll toporzékolni rosszabb esetben törni zúzni.

Nyilván nagyon sajnálom, hogy ilyen, tudom, hogy nem tehet róla, viszont kicsit azt igazságtalannak tartom, hogy emiatt a másik unokatesóm kerül hátrányba.

Az általános iskolai ballagására elvitték a testvérét is és valami nem tetszett ott neki, aztán elkezdett ott őrjöngeni, a vége az lett, hogy az apja haza vitte őt, így ő nem is vett részt a ballagáson.

Nem rég a szalagavatóra könyörgött a szüleinek, hogy ne hozzák el, de ők csak erősködtek, hogy márpedig neki is ott a helye.

Végül az lett, hogy a gyerek beakart nézni az egyik lány szoknyája alá aki keringőzni készült, rendesen felemelte neki, az apja csak mosolygott az egészen. Amikor vége lett a szalagavatónak, elmentünk a másik unokatesómmal meg a barátaival kocsmázni. Az unokatesóm ott akarta hagyni a sulit, mert félt, hogy mindenki rajta fog röhögni. Szerencsére sikerült elintézni, hogy ne legyen ez téma.

A ballagásra kijelentette, hogy nem lehet ott a testvére, a szülők erre úgy berágtak, hogy megmondták neki, akkor ők se mennek el rá.

Tényleg az egészséges unokatestvérem lenne a gonosz ezért?



2022. márc. 18. 18:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
15%
Nem érted mi az autizmus? Kérlek nézz utána. És gondold át azt is, hogy szülőként a két gyermekednek mikor mit kell megadnod, megtanítanod.
2022. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg az autista szégyenkezhetne miattatok.
2022. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
1, ha tudná, nem hordana össze ennyi hülye példát. Max annyit tud róla, hogy van és az autista viselkedése más.
2022. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én értem azt, hogy szülőként ez rohadtul nem könnyű, de miért jó az, ha a másik gyereknek minden olyan eseményét tönkre teszi, ami mérföldkő az életében?
2022. márc. 18. 18:30
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Az első 2 válaszoló szerintem még csak látni sem látott ilyet soha, nemhogy átélni úgy, hogy utána az ő feje ég.

Ráadásul ezek azért fontos események minden ember életében. Miért úgy kell rá emlékeznie a gyereknek később, hogy éppen a tesó miért balhézott? Miért nem szólhat a szalagavatója, ballagása RÓLA?

Gondolom az egész életét úgy élte le, hogy mindig a beteghez kellett alkalmazkodni, miatta nem volt soha családi kirándulás, vagy nyaralás, közös mozizások, éttermezések. Miért kell még a ballagást is elvenni tőle?

2022. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%

Persze.. Apuka mosolygott, az auti meg szoknya alá kukkol.

Persze.. Persze.. Hihető. 🙄

2022. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
24%
Első válaszoló vagyok, gyógypedagógus. Persze hogy 'nem láttam még soha'.
2022. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

6-os:

Elárulom neked, hogy a gyereknél ez egy úgynevezett fétis, az másnál is megcsinálta már ezt.


7-es:

Ha teljesen tisztában vagy azzal, hogy milyen egy autista, akkor miért nem tudod azt megérteni, hogy más számára ez kellemetlen lehet? Főleg élete nagy napjain.

2022. márc. 18. 19:10
 9/31 anonim ***** válasza:
12%

1es, 7es vagyok.

Én abszolút meg tudom érteni, ezért mondtam, hogy nézz utána pontosan mikkel jár ez. Te vagy itt az, aki a megértésre nem törekszik.

2022. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

De miért jó vinni a sérült gyereket is?

Nyűg mindenkinek. A szülőknek, a testvérnek, mint látjuk, a többi rokonnak is. A többi ott lévőről meg ne is beszéljünk… Szerintetek az a 17-18 éves kamaszlány, akinek a szoknyája alá akart bemászni, mit élt át?!

2022. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!