Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jogosan van...

Szerintetek jogosan van megsértődve a nővérem?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akivel nem együtt nevelkedtunk, vidéken lakik messze Pesttől. Amikor a férjemmel osszehazasodtunk, az egész 2 hét leforgása alatt történt , csak a legközelebbi rokonok voltak meghivva (mondjuk ez is kb 30 fő volt). Őszintén szólva eszembe se jutott meghívni őt, nem feltétlenül azért ,mert nem akartam ott látni, hanem mert nagyon messze lakik, gyerekekkel macerás lett volna felutazni. Tervezünk egy nagyobb lagzit, arra mindenképp meg akartam hívni. De ő nyilván vérig sértődött , hozzáteszem, neki is volt egy esküvője , ahová nem csak engem, de az egész családunkat nem hívott meg, említette , hogy ekkor és ekkor lesz és ennyi, pedig nálunk autó is van.

Közben kiderült, hogy érkezik nálunk a baba. Viszonylag sokáig dolgoztam, csináltuk a gyerekszobat, el voltunk foglalva és nem ő volt az első, akinek elujsagoltam az örömhírt. Meg amúgy is nehezteltem, hogy jatsza a sértődöttet. Végül elküldtem neki teljesen normális , kedves üzenetben, hogy ekkor és ekkor érkezik az unokahugicája, küldtem neki egy uh képet is. Semmit nem reagált az égvilágon. A másik noveremnek mondogatja, hogy ő így meg úgy meg van bantva.

Én szerettem őt, de sosem volt olyan, mint egy testvér, inkább mint egy nagyon tavoli rokon, akit egy évben egyszer ha látunk,vagy beszélünk vele.

Kb ennyi. Csak kíváncsi vagyok, kívülállóként szerintetek jogos e a sertettsege.



2022. ápr. 13. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Mindketten hibásak vagytok. Engedd el őt, és foglalkozz érdemben olyanokkal, akik viszonozzák. Bár lehet itt valami mélyebb családi probléma is gyökerezik.
2022. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is mindketten, és nyilván mélyebb okai vannak ennek a történetnek.

Vagy rendezitek - mély, alapos beszélgetéssel -, vagy el kell fogadnod, hogy az unokahugica nem lesz az ő élete része. (Unokahugicának meg nem lesz ő a nagynénje)

2022. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Neked a nővéred nem legközelebbi rokon? Nem fért bele a 30 emberbe a testvéred? Állítod hogy szereted, de eszedbe sem jut fontos dolgoknál. (ráadásul még te vagy megsértve, hogy megbántódott?? az meg hogy dolgoztál, gyerekszobát csináltál csak kifogás. Üzenetet megírni két perc) Nyilván szart se jelent neked. Ami a nővéred esküvőjét illeti: ha csak tanúk voltak, megértem miért nem hívott senkit. Ha a férje családja ott volt, úgy már nagyon fura hogy a saját családjából senki sem volt.
2022. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
szerintem az embernek a testvérénél nem sok közelebbi rokona van, akkor sem, ha nem együtt nevelkedtek fel.
2022. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
A szüleitek elváltak? Vagy nem is azonos az apa/anya? Hogy kerültetek fizikailag is ennyire távol egymástól?
2022. ápr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Azért Magyarország nem akkora ország, hogy két hét alatt ne lehetne megszervezni az utazást akár egyik végéből a másikba és vissza. Ez csak egy szar kifogás, amivel magadat nyugtatgatod. Egyszerűen nem akartad meghívni.
2022. ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Annyira közeli rokon, hogy egész életemben max évente találkoztam vele, még akkor is, mikor Pesten lakott. Feltestvérem, 15 évvel idősebb nalam, úgyhogy nem, nem a legközelebbi rokon semmilyen szempontból. Mi konkrétan meglátogattuk őket, mikor mesélt az esküvőről, mutatta milyen ruhája lesz, hogy neki még mennyi dolga lesz a meghivokkal stb,nem egy 4 személyes esküvő volt.

A mi kapcsolatunk ennyi, nem több.

Családi szinten már voltak dolgok, de ahhoz nekem nincs közöm, de mint ember meg lehet róla a véleményem.

2022. ápr. 13. 09:05
 8/19 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy hívtuk korábban családi összeröffenésre , de szerinte 2 gyerekkel nem lehet vonatozni , szóval hozzuk-vigyuk, mi az a 300 km.
2022. ápr. 13. 09:08
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jogosan van megsértődve, neki adok igazat.
2022. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
A nővérednek van igaza. Én se reagálnék a helyében. Ez a kategória amit csinálsz, mintha egy vendégség után löknél maradékot annak akit meg sem hívtál. Sértő, sőt mi több: megalázó.
2022. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!