Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megtartható így a jó testvéri...

Megtartható így a jó testvéri kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nővérem 27, én 24 éves vagyok.

Sajnos tegnap volt egy nagy vitánk és félek, hogy hosszútávon már nem fogjuk tartani a kapcsolatot, amit nagyon nem szeretnék.:(


Szüleim elköltöztek 3 éve, apa külföldi munkája miatt, nekünk már akkor volt párunk.


Én ott éltem szüleimnél, megcsináltam az egyetemet, addig távkapcsolatban voltam. Testvéremék pedig összeköltöztek szüleimtől 25 km-re. Tesómnak itt jó lehetőségei vannak, szakmájában(gyógyszergyár) itt el tudott helyezkedni, jól keres, fönök pozíciója van, amit szerintem kár volna ott hagynia, mert egy életre nem lesznek anyagi gondjaik így, ha maradna.

Mi is azóta összeköltöztünk már párom szüleitől 25 km-re, tehát én visszaköltöztem szülővárosomba, mert párom kikötötte, hogy ő maradni szeretne, elfogadtam, mentem.

Mi amúgy nagyon jól meg vagyunk hálaistennek. Tesómék tesóm állítása szerint annyira nem, mert panelban laknak és a párja elvileg csak géppel játszik, sörözik délutánonként és tesóm unatkozik, nincs barátja.

Nekem sincsenek barátaim sajnos, de engem nem érdekel, talán majd egyszer lesznek vagy nem, majd eldől.

Aztán tegnap tesóm megbántotta anyukámat, hogy ők sose mennek hozzájuk, bezzeg a párja anyja kinyalná a fenekét, mindennap ha közel lakna hozzá, azaz visszaköltözne mindennap főtt étel várná, mindig foglalkozna majd az unokáival. Amúgy nincs is még unoka. Apukám külföldön dolgozik, anya meg élelmiszeriparban, mindig dolgozik szombaton is. Ha délutános feszt este 9-ig van. Apa konzervatív típus ő nem szívesen megy senkihez, elvárja ő hozzá jöjjenek.

Aztán mondtam tesómnak, hogy azért ne állítsa be anyukánkat úgy mintha ő ne segítene soha, meg ha egy településen laknának ne adna főtt ételt szívesen és ha szeretne visszaköltözni költözzön bátran vissza, hisz felnőtt ember senki sem tartja vissza. Csak az hogy elkezdtek építkezni egy 60 milliós házat, ez egy 20 év hitelt jelent, de lehet hamarabb visszatudják fizetni, mert amúgy tényleg jól keresnek, de mondom, ha nem vagytok magatokban biztosak akkor miért építkeztek miért nem vártatok.


Én boldog volnék, ha visszaköltöznének, de már így, hogy elkezdték az építkezest, amiröl nem is szólt csak utólag tudtam meg, és mivel jó állása van tényleg, ezért nem akartam beavatkozni, csak azt látom, hogy szenved.

Csak rosszul esett, hogy olyanokat mondott, hogy mert az ő anyósa milyen aranyos meg kedves, mintha a mi anyukánk nem lenne az ezeket mind anyukánk előtt, aki hát nem nagyon tudott erre mit mondani, mert szívesebben lakna ő is régi otthonába, csak követte párjàt.

Apa elég akaratos, konzervatív, az van amit ő akar, mert ő keres többet.


Én mondtam tesómnak, hogy ne úgy állitsa be mintha anya nem segítene neki, ha egy településen laknának, meg nyugodtan visszaköltözhet meg azért anya tudhatná, hogy nagyon nagyon nagyon szereti, csak más emberek. Anyósa azèrt egy tanult ember, anya meg annyira nem, de attól csupaszív.

Na mindegy de olyanokat mondott nekem ordibálva meg sírva, hogy te ne szólj bele te cstri*.

Szomorú vagyok, hogy így beszél hozzám, csak nem akartam hallgatni és megakartam védeni anyàt.

Meg megmondtam, hogy apukánk miatt veszekedüni, ha nem költöztek volna el ez nem lenne és most akkor örökké ez lesz.

3,5 óra autóval az út szüleimhez, testvéreimhez.


Sokszor azt érzem hogy elegem van az egészből.



2022. ápr. 23. 07:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem inkább 17 és 14 vagytok? Mert a fogalmazásból ítélve...
2022. ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél.
2022. ápr. 23. 07:47
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Csak átfutottam.

Egyrészt jól tetted, ha kiálltál anyukádért, ha a tesód szerinted érdemtelenül becsmérelte. És nem, nem vagy köteles eltűrni, hogy a tesód ordítozzon veled, csak mert neked más akármiről a véleményed.

Másrészt szerintem az, amit leírtál, nem akkora gond, hogy az feltétlenül rossz viszonyhoz vezessen, hisz nem egymással van bajotok, csak máshogy álltok hozzá dolgokhoz. Attól, hogy otthagyod a tesód, ha elkezd random ordítozni veled, még lehet általánosan jó viszonyotok (ha nem csinálja túl gyakran). (Amúgy ha ennyire nem tud uralkodni az érzelmein, lehet, hogy van valami más baja, boldogtalan valamiért, veszélyben érzi magát, túlhajszolt stb., és lehet, hogy más területen segítségre van szüksége)

Másrészt még ha szakításra is kerülne sor köztetek, ha idáig juttok, akkor sajnos ez van. Én unokatestvéremmel szakítottam meg a kapcsolatot, mert rendszeresen csámcsogott a nagybátyánk problémáin, aki egy áldott jó lélek, sose panaszkodik, szorgalmas és okos is. De nem akartam szakítani vele, csak mondtam, hogy nekem többé ne jöjjön ezzel, és azóta nem jelentkezett, még vissza sem hívott (nem kiabáltam vele). Hiányzik néha, de úgy érzem, jól tettem, hogy kiálltam a nagybátyánkért, és ha ő ezt így fogja fel, akkor legyen így.

2022. ápr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Felnőtt emberek vagytok papíron, saját úton kell járni.
2022. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
25 éves nő ilyen helyzetre nem ír ki kérdést. Vagy ha mégis, akkor gondolkozzon el, hogy mitől lett ennyire mimóza.
2022. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Miért, a szüleid milyen gyakran mennek meglátogatni a testvéred? A testvéred milyen gyakran megy anyádékhoz?


"Aztán tegnap tesóm megbántotta anyukámat, hogy ők sose mennek hozzájuk"


Nekem ebből az jön le, hogy anyádék kb. sosem látogatják meg tesódékat, ami bocs, de tényleg gáz, ennyire nem érdekli a saját gyerekük, hogy egy hónapban egyszer beüljenek a kocsiba meglátogatni őket? Nem is csodálom, hogy rosszul esik neki, igaza van.

2022. ápr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonymousreview60 ***** válasza:

#6: A kérdés alatt:

"Testvéremék pedig összeköltöztek szüleimtől 25 km-re."

"Apa konzervatív típus ő nem szívesen megy senkihez, elvárja ő hozzá jöjjenek."

"3,5 óra autóval az út szüleimhez, testvéreimhez."

Eszerint:

1. 250 az a 25 km (a nővér és az anyjuk között) vagy a kérdező nem fogalmaz tisztán. Abból a távolságból nemigen várható el, hogy a gyakran szombaton is dolgozó személy a nem is kissé "felnőtt" gyerekét látogassa. Ebben az esetben a nővér éretlen, túlzó az elképzelése.

2. Az 1. ponttól függetlenül a nővérnek jobban hiányzik az anyai kapcsolat, eszerint ő kevésbé felnőtt mint a kérdező. Elégedetlen, amiben nem kevéssé ok, hogy a férje játszik és sörözik, a nővér meg hülye, hogy ezt hagyja. És amikor a kérdező nem adott neki érzelmi támogatást (hanem felhívta a figyelmét a realitásra), holott ezt várta, akkor gyerekes hisztit vert ki.


A nővérnek el kell gondolkoznia, hogy tkp. kivel mi a baja, és nem-e csak egy A ember és helyzet miatti feszkót nem-e B emberen veri le. Ha magától nem megy, akkor vegyen ehhez igénybe pszichológust.

A kérdező meg gondolkodjon és - de akár vegyen igénybe pszichológust -, hogy ha - úgy tűnik - higgadtan beszél egy rokonnal, és kérdezőt érzelmi támadás éri (akár indokolatlanul), akkor mitől roppan meg ennyire gyerekesen a nővére miatt. Mert ez kb. olyan, hogy "Anyukám kiabált velem. Akkor már sosem fog szeretni, és elküld?". Anyám borogass!

2022. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7-es, szerintem a kérdező lakik 3 órányira, hisz azt írta, ennyi az út a szülőkhöz és a testvéreihez.
2022. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonymousreview60 ***** válasza:
Igazad lehet. Ettől függetlenül a kérdező kissé a nővére nagyon felnőttlenül reagált.
2022. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én lakom párom szüleihez közel, messze tesóméktól es szüleimtől, mert ők messze költöztek munka miatt.

Szüleim és testvéremék 25 km-re laknak.

Nem is az volt a gondom, hogy tesóm rám kiabált. Kiabáltam már életemben én is, meg kiabáltak már rám.

Egyrészt azt gondolom nem érdemlem meg, hogy cstri-nek nevezzen, mikor semmi rosszat nem mondtam.

Másrészt pedig szimplán leírtam a helyzetet, ez egy igen szar helyzet.

Messze vagyunk és attol szeretném, hogy jó viszony legyen hosszútávon.

Én csak azt kerdőjeleztem meg őszintén tesómnak, hogy ha azt érzi, szívesebben lakna ott ahol én, azaz a párja szülei közelében, akkor költözzenek vissza. Vagyis hogy tudom, hogy már ez nem így működik, mert legalább 9 milliót akkor buknának, hisz elindult a házépítés, de mondtam neki, hogy de akkor miért kezdtek bele. Tehàt senki nem tud helyettük dönteni, hogy hol lakjanak, de rossz látni, hogy szenved és én csak azért mondtam amit mondtam hátha csak azt vàrja, hogy bíztassuk és megkérdezzük nem -e lakna szívesebben újra szülővárosába.

Tudom hogy maga a ház építés, a hitel az egész hercehurca nagy stresszel jàr és ilyenkor elbizonytalanodik az ember.

Csak ő olyanokat mondott, hogy nem akar ott lakni, hanem inkább anyósa mellett, aki olyan kedves, segítőkész, talpraesett, sok kapcsolata van, okos és nagyon jó anya, mindig süt-főz, mindennap segítene. Adná a kaját, unokázna.

De azt tudna kell róla, hogy ő hétfőtől csütörtökig dolgozik, mint fogászati asszisztens, anyukám meg eladó és mint írtam szombaton is szokott dolgozni. Ha a héten délutámos akkor pl. Este 9-re ér haza mindennap.

Meg 25 km-re laknak és nem tud anya nyilván így mindennap kaját adni neki meg nem fog tudni nyilván így mindennap unokázni, hisz ugyanúgy dolgozni fog és stb.

Csak az zavart, hogy anya előtt anyàt úgymond szidva miért piszkálja, mert hogy az anyósáék évi 3x leszoktak kb. Jönni hozzá.

De az is más, hisz ha leutaznak ide olyan messziről még jó, hogy hizzájuk mennek és ott aludnak, hova is mennének máshova.

2022. ápr. 23. 22:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!