Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Évtizedek óta vergődők a...

Évtizedek óta vergődők a semmilyen testvéri kapcsolatom miatt, amit nem semminek, hanem rossznak élek meg, közeledik a gyerekem esküvője, amire ők is meghívottak. Hogy menjek el, de hisz az édesanya én vagyok?

Figyelt kérdés
Ha magamat látnám kívülről én is azt mondanám, ez a nő bolond. Sajnos, lassan be kell vállalnom, mert egyre jobban szenvedek, hogy nekem nincs olyan testvérem mint másnak, vagy azért mert én nem vagyok olyan testvére a másiknak amilyennek kéne. Anyám öreg, mindig inkább a másik pártján állt. Én a helyében azt mondanám, kuss mindkettőtöknek, és béküljetek meg egymással, vagy egyikkel sem állok szóba! Közeledik az esküvő, bennem nő a feszültség, ott fog találkozni a két testvér, aki sok éve nem beszél egymással?! De hisz az esküvő az én gyermekemről szól!!Nem két hülye utálkozásáról. Én viszont egyre erősebben gyötrődőm, néha azt érzem nem bírom tovább. Az alap, hogy magányosan élek, albérletből most bérlakásba, mindent egyedül, azt érzem, nem bírom, és hogy nincs is miért, mert öreg lettem. Ezt még megtetézi, hogy szar a testvérrel a kapcsolat, helyesebben nincs semmi. Csak simán szinte kimondatlanul nem bírjuk egymást. Én vagyok a csóri magányos, aki többedik férjet fogott, kb rendben az élete. Tudom, a válasz az, hogy te irigy vagy. Emberek vagyunk. Igen, sz.r, hogy nekem rohadtul nem sikerült, de bármilyen nehéz elhinni, abba halok bele, hogy levegőnek néznek, hogy itt járnak pár utcára, mert jönnek a pénzükért havonta, de soha nem kerestek, soha nem hívott föl. Nyilván csórikának nem akarta kiadni a lakását albérletbe, így magamnak kellett keresnem. Anyámat már régen nem érdekli. Azt mondta, hívjam fől tegyem meg az első lépést én. Én pedig szenvedek mint a kutya, de nem tudom megtenni, mert azt gondolom, a gyengébbet "karolja kicsit fel" az erősebb. A fiatal, akinek van családja, akinek van pénze. Az érdeklődésével, a tetvérséggel. Soha senkitől nem fogadtam el pénzt. Én a szeretetre, kis törődésre gondolok. Azt pedig vásárolni nem lehet. Így idegeneket kérdezek. Mit tegyek? Én így nem tudok részt venni az esküvőn. De belepusztulnék, ha a gyerekem esküvőjén nem lennék ott, ennyi az életem. Tudom, túl dramatizálom, de nem tehetek róla, ezt érzem, és hogy így nem bírom. Nem csak az esküvő miatt, hanem általában, ezt a szörnyű érzést, ami 24 órában mar. A munkába menekülök, utána ezen kattogok. Pszichológus. Nem tudom megfizetni, és nem tud okosabbat, mint a hétköznapi ember. Tudom, ez nem gyakori kérdés. Kínomban írtam meg. Mit tegyek. Mégis lépjek én egyet, nyissak én?! De miért épp én?! Nyom egy rakás teher. Kezesség, albérlet, magány, egészségromlás. Miért pont én. Köszönöm ha elolvastál. Ha nagyon felhúztalak az írásommal, inkább rosszat ne. Elég a sima tanács vagy vélemény, vagy csak az, hogy meghallgattál.

máj. 2. 23:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Miért pont én? Miért pont ő? Ez bármelyik irányból működik. Ha van 2 ember aki ezt gondolja, hogy miért pont én lépjek akkor senki nem fog. De tudom a választ. Tudom miért te lépj. Mert téged zavar. Tegyél ellene. Jelenleg azt várod, hogy más tegyen ellene, de ez nem feladata másnak. Ha itt kínlódsz mert nem bírsz lépni akkor a saját nyomorodban vagy, csakis magad miatt.
máj. 3. 00:08
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom első miért lett lepontozva pedig igazat írt
máj. 3. 00:48
 3/36 anonim ***** válasza:
76%

Összevissza írsz. Ki kicsodának a testvére? Hogy jön oda anyád, meg a gyereked?!

A felállás, hogy a gyereked esküvője lesz, és anyád meg a testvéred haragban vannak?

Az elején meg azt írod nálad jobban szerette a testvéredet.

Mi ez a zagyvaság?

máj. 3. 01:30
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Azt írod, hogy magányos vagy, mert a testvéreddel rosszban vagy. Miért is? A legtöbb ember vagy rosszban van a testvérével, vagy nincs is neki, és akkor mi van? Semmi. Nem kötelező szeretni a testvéredet. Mi a helyzet a gyerekeddel? Ő sem áll veled szóba? Miért nem mondod meg neki, hogy utálod a testvéred és nem akarod látni az esküvőn? Ha az én anyámmal lenne ez, eszembe sem jutna elhívni a testvérét. Miért kellene "nyitnod" a testvéred felé? Minek kellene kepesztened valaki után, aki úgyis tojik a fejedre? Én elküldeném az anyjába, aztán szevasz! Dehogy gondolkodnék ilyen hülyeségeken! Mit érnél azzal, ha te tennéd meg az első lépést? Csak egy jó kis megaláztatást.
máj. 3. 02:06
 5/36 anonim ***** válasza:
25%
+ anyádat sem ártana elküldeni a balfenékre, az ilyen "szülő" uránbányába való.
máj. 3. 02:08
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Halkan kérdezem, mi van, ha a testvéred is ugyanúgy gondolkodik, ahogy te? Pl.: “Itt van pár utcányira, mikor jövök a pénzért, de sosem hív fel magához.” vagy “Ő az idősebb, neki kéne kezdeményeznie.” Úgy lehetne ezt kideríteni, hogyha kezdeményezel. Az esküvő erre ideális lenne.

Talán nagyon szégyelled azt, ahogyan állsz az életben, és ezért nem bírod látni. Azonban hidd el, kívülről máshogy látszik az ember. Biztos vagyok benne, hogy jól és szorgalmasan végzed a munkád, igyekszel jól megoldani a lakhatást és van egy nagyszerű lányod, aki maholnap kirepül a fészekből. Nekem nem úgy tűnik, hogy “rohadtul nem sikerült”.

máj. 3. 06:09
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene először is eldönteni, hogy igazából mit szeretnél. Mert nem jött le igazán.

Ki akarsz békülni vagy nem? Ha ez megvan akkor ehhez igazítani a továbbiakat.

Az esküvőre nem is lehet kérdés, menned kell. Soha nem bocsátaná meg a gyereked.

Ott meg úgy kell viselkednek ahogy a döntésed szól. Ha békülni akarsz akkor ez jó alkalom rá. Egy pozitív esemény, felfokozott hangulat. Amúgy ott mint örömanya, nem tarthatsz haragot senkivel. Szóval légy boldog hogy házasodik a gyereked, légy kedves mindenkivel, menj oda a tesódékhoz is, ott nem lehetsz bunkó vagy haragtartó. Az a nap nem rólad szól.

Ha magányos vagy, próbálj meg társat találni vagy barátnőket. Tudom könnyű mondani, de neked társaság kellene nem pszichológus, programok, séta, túra, kávézás. Ilyenek. Ettől jobban lennél.

máj. 3. 06:39
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért a testvéreddel való kapcsolatodon kattogsz, ami évtizedek óta rossz, és sose lesz jobb? Van egy gyereked, hol van ő a történetben? Miért nem az ő boldogságának örülsz, miért nem az ő életében veszel részt aktívan? Ha a tesód ennyire semmibe vesz, mi keresnivalója van az esküvőn, minek kellett meghívni?
máj. 3. 06:57
 9/36 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem olvastam már itt kérdésedet a testvéredről.

Akkor is, most is, számomra a testvéredhez való ragaszkodás szintje minimum furcsa, már-már beteges. Felnőtt ember a gyerekéhez, házastársához ragaszkodik ennyire, vagy a szüleihez, de neked mintha a testvéred lenne a legfontosabb mindenki közül, ő szeressen, ő törődjön, ő tegyen a kedvedre. Mivel ez közel sem kölcsönös, felmerül a kérdés, hogy miért?

Szerintem rettenetesen énközpontú vagy, szeretnél a világ közepe lenni mindenki számára, de hát nem így van, és ezt a szégyent nem tudod feldolgozni. Némi irigység is jól kivehető, és a pszichoterápiáról szóló mindentjobbantudó megjegyzésed is csak ezt az érzetet erősíti bennem. No meg a tény, hogy annyira csak saját magaddal vagy elfoglalva, hogy egyáltalán megfordul a fejedben, hogy a saját gyereked esküvőjére ne menj el. Ott sem te vagy a lényeg.

Szembe kellene nézni magaddal.

máj. 3. 07:44
 10/36 anonim ***** válasza:
90%

Azt szeretnéd, ha a tesód kezdeményezné a békülést, ha nyitna feléd, mert hirtelen rádöbbenne, hogy mennyire szeret és hiányzol neki.

Ez nem valószínű,hogy megtörténik. Ha muszáj meghívni az esküvőre ( pl.a lányod ragaszkodik hozzá) akkor sajna ugyanúgy át kellene nézni rajta, ahogy eddig tetted (ő is így fog tenni) anyáddal, meg a vendégekkel beszélgess ,ha nem akarod megalázva érezni magad. De tényleg legjobb lenne nem meghívni őket. Ezt azegészet egyébként nem az esküvő előtt 2 perccel kell megpróbálni rendbehozni. (egyébként eláraulom, nem is lehet) Minden kapcsolat rendberakásához kell mindkét fél erőfeszítése. Ha csak az egyik fél akarja, akkor az nem fog működni.

máj. 3. 07:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!