Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jótakarás vagy szimpla papolás...

Jótakarás vagy szimpla papolás, cseszegetés a részéről?

Figyelt kérdés

Tesóm az elmúlt évek során többször is beleszólt az életembe, elősször kezdődött azzal, hogy amikor még csak pár hónapja futárkodtam gimi után, flegma stílusban elkezdte mondani nekem, hogy "kezdj el tinderezni, szerezz egy nőt, járj egyetemre" nekem alapból hasonlóak voltak a terveim, amik meg is valósultak, nővérem meg úgy tűnik, nem bízott bennem eléggé annyira, hogy tudja, hogy én se egész életemben futár akarok lenni, aztán a barátaimat is elkezdte minősítgetni "proli" jelzővel, igaz a barataim között volt 1-2 ember aki sajnos züllött életet élt, de a többség nem ilyen, hanem értelmes, jó párkapcsolatban és a hobbijának, szenvedélyének él és nem züllött.


Persze tesóm a hobbijukat is leszólta.


Durván egy éve már pedzegettem, hogy szeretnék garzonba költözni, (szerencsére ezt meg is tehettem volna, persze sok pénzt vitt el volna de megtehettem volna, maximum jobban kellett volna sporolnom,ami szerencsere mert nem esik nehezemre) Sajnos már nagyon sok szar lakótársat kifogtam én meg már csak nyugalomra meg függetlenségre vágytam. Akkor tesomtól azt kaptam meg szintén flegma módon, hogy "nem kell urizálni, menj egy másik albiba, kulonben biztos, hogy nem segitunk a költözésbe"


Én hülye akkor hallgattam is tesómra és most a világ legrosszabb lakótársával szívok, aki nagyon fárasztó, nagyon igénytelen és nemhogy nem a takarításba nem képes besegíteni, hanem még felesleges koszt csinál, nagyon furcsa és a barokkos körmondatai nem csak engem, hanem sok embert letudnak fárasztani, egy ilyen tipik idegesítő 30 éves "anyucipiciafia"


Szóval igen..már elég sokszor beleszólt az életembe tesóm, és ha jót akart(bár kérdés, hogy tényleg szimplán csak jót akart-e) akkor nem kultúrált módon javasolta a dolgokat, hanem mindezt indulatos, flegma módon tette.

Amikor panaszkodtam neki a lakótársamról, akkor is csak indulatosan annyit mondott, hogy "miert kell mindenert baszogatnod a lakótársadat?!" A helyzetemet persze nem próbálta meg átlátni. És azt nem látta, hogy lakotarsammal hetekig, honapokig türelmes voltam.


Sajnos vagy olyat mondott amit én is tudtam és én is a jó útnak láttam, vagy pedig rá vett valami olyanra amivel csak rosszul jártam.


Szóval szerintetek csak papolni akart egy jót vagy tényleg szimplán jót akart nekem, csak ezt rossz stilusban tette?



2022. máj. 7. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek vagytok? Tesód fiatalabb, vagy idősebb?
2022. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Tengap már megkérdezted ugyanezt!
2022. máj. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az hova tünt?
2022. máj. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tesóm idősebb
2022. máj. 7. 10:15
 5/6 A kérdező kommentje:
Én 23 ő 26
2022. máj. 7. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kevésbé engedném be az életembe, ha ilyen tapasztalataim vannak, úgy kevésbé tudna beleszólni. Te miért nem beszélsz vele, hogy az ő modorával sincs minden rendben?


Az életedért meg te vagy a felelős, nem a tesód, javasolni javasolhat, de neked kell döntened.


Hogy ezt milyen szándékkal teszi, nehéz megállapítani, de azt látom, hogy mindenben függsz tőle, és ezt nem kéne, élj önállóbban!

2022. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!