Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, engedd el. Az emberek nagyrészét megváltoztatja a pénz.
2022. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
95%

Én azt nem értem, a két dolog miért zárja ki egymást, és ettől miért esett szét a család?


Tök jó, ha van pénzük külföldre, menjenek és érezzék jól magukat. De akkor már együtt grillezni nem is lehet?

Az, hogy kinek milyen telefonja van náluk, téged nem érint, erről beszélni sem kellene.

Hogy ő hogyan szerelteti az autóját/házát szintén nem érint téged, de ő meg ne szólogasson be, ha másnak ugyanarra nem telik.


Szóval, nem csak a pénz itt a probléma, hanem minden szereplő hozzáállása is.

2022. máj. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
80%

'Visszacsinalni' sehogy. Majd rajossz, hogy amit te ilyen sulyos gondnak latsz, az nem tobb puszta irigykedesnel. Hogy kulfodre jarnak nyaralni? Nahat, milyen meglepo, nem a lehuzos, sz*rt de dragan arulo Balatonnal akarnak pihenni, hanem elmennek oda ahol a penzukert szolgaltatast is kapnak...


A tobbi siramodat meg se emlitem, ha nekik is ezt a sz*r dumat nyomjatok, nem csoda hogy nem akarjak tartani a kapcsolatot.

2022. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
77%

Te csak irigy vagy, ennyi az egész. A testvéredből áll az egész családod?

Nem csak materiális javakban vagy akkor szegény, hanem lelkileg is.

Foglalkozz a szüleiddel, vagy szerezz párkapcsolatot és menj velük.

Az, hogy a testvéred mire költi a pénzét és hova megy nyaralni, őszintén, semmi közöd.

2022. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
23%
Nem! te lettél irigy! 1/3 anonim ra ne halgas!! a testvéred akkor is a testvéred ha jobban megy neki ha nem......
2022. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
65%
Az ok belül keresendő olykor egyénileg és kollektíven is....
2022. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
8%
Bocs 1/6 anonim ra ne halgas!!
2022. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
22%

Én választanék egy alkalmas pillanatot, és meghívnám kávézni valahova, vagy ha van egy kellemes kéglid, akkor akár magadhoz-magatokhoz, és elbeszélgetnék vele.


Nem kerülgetném a forró kását, mert nem a Miniszterelnök Úrtól kérsz időpontot, hanem a Testvéredtől, akinek egyszerűen felvitte az Isten a dolgát, vagy csak úgymond felkapaszkodott az uborkafára.


Megmondanám neki, hogy: "Ide figyelj, Gizi (a neve értelemszerűen a helyesre változtatandó)! Basszus te rohadtul megváltoztál!Mi nem ilyen emberek voltunk?!Én most is olyan vagyok, mint 10-20-30-40-50 éve, de basszus te kicseszettül nem úgy viselkedsz, ahogy az normális lenne, hanem teljesen el vagy szállva magadtól.Mégis mire fel?

A barátnőidnek meg a főnökeidnek meg mindenki másnak eljátszhatod a bazári majmot, de nekem, előttem ne játszd meg magad!"S akkor olvasd a fejére tételesen és teljes konkrétságukban a "fennhéjázásait", hogy 200.000-es Gucci órát hord, hogy nem jó neki a csirkecomb meg a disznósült, hanem békacombot, rákot, kaviárt, polipot, csigát,kagylót, osztrigát hajlandó csak megenni, stb.


Aztán ha lehull a hályog a szeméről, és belátja, akkor jó, ha nem, (borítékolom, nem fog), akkor egyszerűen közöld vele, hogy téged felejtsen el.

2022. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az nem irigység, ha az embert zavarja, hogy a másik "lenézi" vagy leszólja azt, ahogyan él, ahova megy, ha közben tudja, hogy neki ennyire telik.


Lehet annyit mondani, hogy nem mennek a Balatonra, máshova akarnak és kész, nem kell fitymálóan kommentálni, hogy ők azt kinőtték. Nekünk is volt ilyen baráti pár - ezért volt -, miután a család mindent összedobott és örököltek lakást meg egy nagyobb összeget, idővel elkezdtek úgy beszélni, mintha az lenne a sz*r, akinek nem futja arra, amire nekik.

2022. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
22%
8-as Te nagyon képben vagy😄 nem reagalnék a sok sületlenségre amit mondtál (szerintem is pusztán irigy a kerdezo), de egy dolgot nem tudok szó nélkül hagyni: 200.000-es Gucci ora luxucikknek szamit?🤣🤣🤣
2022. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!