Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem akar, nem kínál meg. Nem törődik az illemmel és az elvárásokkal.
2022. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
94%
Miért kellene a saját pénzéből "megkínálni"? Az ő pénze, ő dolgozott meg érte, miért lenne illő a rokonságot pénzelni meg utaztatni belőle? Na ne már. Számláit meg tartozásait is fizesse be a rokonoknak csak mert ő megteheti? Amúgy nekem úgy jön le, hogy a kérdező tesója soha nem szerethette a közös barkácsolásokat, vagy megunta hogy mindig a Balcsit látja, és kihasználja a pénzéből adódó lehetőségeket. Jól teszi. Vicc, hogy csak mert gazdagabb lett mint úgy általánosan a rokonai, ő a fekete bárány a családban.
2022. máj. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
99%
Amikor megkínálja őket -embereket küld a melóra- akkor duzzognak legjobban. Mások dolgoznak, ők meg nézzék?
2022. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
15%

Emberek, ordít a rosszindulat.


Lehet így, meg úgy is fordítani a dolgot, de ha nem vinne bele mindenki ennyi érzelmet a saját tapasztalatai mentén, nem lenne csóró kérdező elátkozva.


A kerdezőt nem az zavarja, hogy a testvére vagyonosabb lett, hanem az, hogy hirtelen elfelejtette, hogy az ő valósága nem mindenkié.


Nyilván, aki megteheti, szakemberre bíz feladatokat, de nem fitymálja le azt, akinek nem telik rá. Főleg, ha korábban ő volt az a valaki.


Meg nem beszél leereszkedően, hogy ő ugyan nem fog dolgozni, van rá ember. Igen, így van, de a kommunikációból az jön le, hogy holnaptól már a s3ggét se ő törli.


Arról nem beszélve, hogy ha valaki tudja mi az h kis pénzből megélni, az a gyerekeinek is azt tanítja, hogy becsülje a pénzt es tudják az értékét.


És egyébként sokszor epp a kivagyi ujgazdagok mennek el úgy külföldre nyaralni, hogy amúgy a leggagyibb, kommersz, turistaknak felhuzott helyeket látják, es rommá fotozzák magukat, hogy elmondhassák, hogy én itt voltam, egyébkent meg bent doglenek a szallodaban, wellneseznek, telefonoznak meg zabálnak. De az ország kultúráját, gasztronómiajat stb. Véletlen se ismernék meg.

Nem azt állítom h a bátyó ilyen, csak arra fel mondom, hogy az ilyenek fikázzák Magyarországot..

2022. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 anonim ***** válasza:
16%
Látom sokan magukra ismertek ;)
2022. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
18%
A tesód elfelejtette, hogy honnan jött és egy igazi sznob lett belőle. Ezt a hozzáállását vagy megszívja, vagy nem. Vagy a gyerekei fognak pofára esni vagy nem.
2022. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy miért jó ebben az országban a sufni tuning mindenkinek? Szakembert hív mert egyszer kell megcsinálni.
2022. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam végig a kommenteket, mert túl sok lett volna.


Kérdező a lakóhelyileg illetékes családsegítő szolgálatnál jártatok már? Családterápia igénybevétele felmerült nálatok?

2022. máj. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
88%
Azt én sem értem, hogy miért szolja le azt az életszínvonalat, amiben ő is élt... Ez a furcsa nekem.
2022. máj. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy miért jó ebben az országban a sufni tuning mindenkinek? Szakembert hív mert egyszer kell megcsinálni."



Azért, mert pl. egy másfél-két szobás lakás teljes leburkolásához, lefestéséhez egy szakember már milliós tétel, az alapanyagokat (amik egyre drágábbak) be kelk szerezni és a mesterembernek is kell bevétel, ő sem zsíroskenyeren akar élni. Az ország lakosságának pedig legalább a fele ezt nem engedheti meg magának. Mi is magunk csináltuk a burkolást, és szép lett az eredmény. Igaz, ehhez kell kézügyesség, meg tudás is, meg sok-sok türelem, de tudod, szegény ember vízzel főz, meg azért ennek is van egy feelingje, amikor a barátaid segítségével felépíted az otthonodat, ráadásul megadja azt a felemelő érzést, hogy te elmondhatod magadról, hogy egy erős-életképes-kreatív-autonóm ember vagy... Igaz én is szívesen hívtam volna szakembert, hogy meglegyen az otthonom, de nem volt rá pénzem és hónapokig, vagy akár egy évig nem akartam egy poros félkész házban nyomorogni, mert még nem gyűlt össze a pénz. Azért ezt is meglehet érteni.

2022. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!