Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tönkretette a családot, hogy...

Tönkretette a családot, hogy a testvérem gazdag lett?

Figyelt kérdés

Régen minden olyan egyszerü volt, kb mindenki ugyanazon a szinten élt nálunk. Elmentünk egymáshoz grillezni, lement a család együtt a Balatonra, ilyesmi. Amióta a testvérem vagyonos lett, minden megváltozott. Régen ha valami munka volt otthon, átmentünk egymáshoz megcsinálni, hogy spóroljunk, pl ház kifestése. Nem is türte volna, hogy idegen munkások bármit csináljanak nála, szeretett dolgozni. Manapság már kijelenti, hogy ö biztos nem fog dolgozni, ö embereket bíz meg. A Balatonra se akarnak már jönni, ök külföldre mennek 3 hétre. Teljesen szétszéledt emiatt a család. Kicsit rosszul is esik, hogy amíg mindketten csórók voltunk szidtuk a szerelök magas árait, most meg nekem vágja, hogy minek szerelgetem a kocsimat, bízzam profira inkább. Mintha lenne pénzem rá. Teljesen elszállt. Régen örült, ha pár ezres telefonja volt, most a 8 éves fiának a legdrágább iPhone van a kezében mintha semmi értéke nem lenne. Szerintem ilyet nem adunk a gyerek kezébe ennyi idösen. Annyira dühít amikor mondják, hogy áh ök a Balatonra már nem jönnek, kinötték már, más is van a világon. Azelött örült az egész család ha lejutottunk.

Hogyan lehetne javítani, visszacsinálni a dolgokat?


2022. máj. 9. 17:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
88%

#52: Igen szomorú, hogy 14 évesen nektek kellett pénzt teremteni, de szerencsés esetben ezen túl nő az ember és sikeres felnőtt lesz belőle. Mert gyerekként szegény volt, nem kell egész életében annak lennie, és ez nem "árulás".

Ja, és ha a férje 24 órában gürcöl, akkor mégis ki az, aki foglalkozik az otthonnal, előteremti azokat a feltételeket, hogy a férjének ne kelljen mással foglalkozni, pl. főznie, takarítania, ki nevelné a gyerekeket? Tudod, csak akkor szentelheti valaki a munkának az életét, ha van valaki, aki a többit megcsinálja helyette.

2022. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
26%
Azért tegyünk különbséget a saját magát felépített tesó meg egy kitartott r!anc között.
2022. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
92%

Off topic: a balcsi már drágább mint sok hely külföldon, nézted mostanában az árakat? úgyhogy ha innen nézzük ő a csóró :D


Viccet félre:

Nálunk is volt hasonló.. Nekem is a tesóm lett "hirtelen" pénzes.

Neki 5-6 év kellett mire leszallt a földre, es visszatalált az eredeti értékeihez. :)

2022. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
79%

Én is megteszek mindent, amit leírtál, csak nem bejárónővel és babysidtterrel.

Teszem hozzá, hogy az én férjem sem keres keveset, de attól még nem felejtettem el, hogy honnan jöttem

2022. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
88%
Valahogy nem tudom megérteni azt, hogy miért baj egyeseknek, hogy egy gazdag ember miért költi drága dolgokra a pénzét. Az ő pénze, megdolgozott azért, hogy elköltse amire akarja. Ha simán vehet belőle 600 ezres telefont, akkor vegyen. Ha én megtehetném, hogy csak telefonra ennyit kiadhatok, valószínűleg én sem az olcsó vagy használt telók közül válogatnék, hanem a minőségibbek közül. Én is megengedném magamnak azt a kényelmet, hogy nem én gürcölök a ház körül, ha valaki profit meg tudok fizetni, hogy megcsinálja. Az meg, hogy nem akarnak a Balcsin nyaralni, érthető. Szerintem nem rossz a Balatonon nyaralni, mert szép helyek vannak ott, viszont drágább, mint amennyire megéri. Lehet sosem szeretett igazán ott nyaralni, ezért nem akar most felnőttként visszajárni, mert már ő döntheti el. Itt is picit saját magammal példálóznék. Ha lenne rá lehetőségem, én is külföldre mennék ahelyett, hogy 2000 forintos lángost egyek, ami nem sült meg rendesen és egy piszkos kezű diákmunkás készíti. Külföldön is elköltenek annyit mint itthon a túlárazott Balcsin, de ott minőségibb szolgáltatást kapnak. Persze ott a másik oldal, hogy az ő anyagi helyzetük az ő dolguk, és a grillezés az még grillezés marad(hatna). Simán össze lehetne ülni és csak dumcsizni pár órát. Picit neki is le kellene ereszkednie az egekből, ha ezen billeg, hogy milyen grillen sülne a hús.
2022. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit offolok, azért remélem tisztában vagytok vele, hogy a büdös pocsolyában 200 milliós elektromos hajókkal közlekednek hazánk milliárdosok, olyan ingatlanárak vannak egyes helyeken, mint a második kerületben. Közvetlen vízparti telek nincs 200 millió alatt. De azért ájuljatok el magatoktól, hogy milyen menők vagytok, mert el tudtokenni nyáron az akciós Törökországba. Nekünk nyaralók van Balatonon és egyáltalán nem büdös pocsolya, gyönyörű tájai vannak, bár egyesek, amekorra suttyok, eljutnak Siófokon és abból indulnak ki.
2022. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
85%
Viccen kívül árulja már el valaki, hogy hogy lehet hirtelen meggazdagodni a mai világban? 🤔Lottózást leszámítva...
2022. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
92%
59, én még a szerencsés öröklést tudom mondani, de ha valaki tud annál jobb módszert akkor ne tartsa magában 😅
2022. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
76%

Drog vagy kurvák, örökség, vagy esetleg bekerülsz a NER körbe.

Többi mese habbal a tanulásról szorgalom bla bla bla...

2022. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim válasza:
61%

59-es válaszoló, én pl. férjhez mentem. :)

Tudom, itt mindenki elítélne miatta, "büdös kv.a" és hasonlók, de lepereg rólam.

2022. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!