Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A testvéremmel lakok egy lakásban egyetem miatt, ez már a többedik eset, hogy megkér menjek el pár órára otthonról mert beszélni szeretne a pszichológusával telefonon és nem akarja. hogy akármit is halljak. Annak ellenére, hogy én ha otthon vagyok, ált. fülessel zenét hallgatok vagy beszélgetek ismerősökkel, illetve több mint két fal választ el minket, így esély sincs arra, hogy meghalljak valamit is.


Nagyon nem tetszik, hogy így kisajátítja a lakást és ha ezt szóvá teszem neki kikel magából, elkezd vagdalózni minden apró dolgon. Kikéri magának, hogy ő neki ez annyira fontos meg, hogy ő is megtenné ezt értem, ennek ellenére pl. ha online zh-t írok többedszeri kérésre se megy ki a szobámból, meg kell magyaráznom neki hosszasan, hogy miért menjen ki mikor időre írom a tesztet és oda kell figyeljek, de ő csak mondja a magáét. Aztán ha én akarok mondani valamit neki, amikor semmi dolga sincs akk. leállt pár perc múlva, hogy őt ez nem érdekli.


Visszatérve a pszichológusos dologra én nagyon egyoldalúnak látom ezt a 'megállapodást- máshogy is meglehetne ezt oldani.


2022. máj. 12. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
nem tudsz még NEM-et mondani? gyakorold
2022. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

5 méterre éltek egymástól, miért nem beszélitek meg? Megmondod, hogy x időpontokban nem tudsz elmenni sehova, mert otthon lesz dolgod, le is írhatod egy papírra, hogy ne olyankorra egyeztesse az időpontjait. Cserébe te arra a néhány órára amíg ő a pszichológussal beszél szervezel valami házon kívüli programot.

Kompromisszum. Az együttélés valakivel ezzel jár.

2022. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha neked van valami fontos dolgod otthon, akkor ő megy el, ha neki van fontos dolga (pl. ez a pszichológus), akkor te mész el otthonról. Ezt kellene megbeszélnetek.
2022. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Kicsit legyel mar htarozott… ne kis nyamnyila. Legkozelebb mond hogy nem mert k sem ment ki! Ha elkezd vergodni zarkoz be a szobadba es tedd be a fulest. Olyan egyszeru dolog
2022. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Megmondanám neki, hogy amíg a pszichológusával beszél, addig abba a szobába nem megyek be. Adott esetben szerezzünk kulcsot és zárja magára a szobája ajtaját. Ennél többet viszont ne várjon tőlem. Ha ennyire szorongó, hogy ki kell üríteni az egész lakást, hogy beszéljen a pszichológusával, akkor először ezt kéne vele megbeszélnie.

Ha meg nem menne ki a szobából, amikor én ZH-t írok és szólok neki emiatt, akkor ordítva vágnék hozzá valamit, ami kemény, de nem törékeny. És onnantól a magam szobájához is lenne kulcsom, és ilyenkor zárnám.

2022. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Eleve nem szabad együttélni olyasvalakivel, akinek pszichológusra van szüksége. Az ilyen emberek sosem tudnak normálisan viselkedni, szarnak mindenkire, csak az a fontos, hogy nekik jó legyen, önző disznók.
2022. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
80%
En is szeretek neha ugy telefonalni,hogy csond van korulottem. At szoktam menni a masik szobaba ilyenkor,de van hogy csak elmegyek setallni es kozbe meg aki szembe jon ugyse tudja,hogy mirol van szo.
2022. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
Egyáltalán nem.
2022. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!