Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bérmálkozás. Elmennétek a...

Bérmálkozás. Elmennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés

Testvéremmel sajnos nem jó a kapcsolatunk.

Hétvégén a fiúk bérmálkozik, amire minket is meghívtak teljesen váratlanul. Gyakorlatilag nem tartjuk a kapcsolatot. Kb 90 km-re élnek, de nem ez a gond.

Viszont a meghívás úgy szól, hogy csak a templomba, otthonra, az ebédre nem….

Ezt én kicsit úgy értelmezem, hogy a pénzt vigyük, de ránk nem kíváncsiak.

Ugyanakkor meg lehet, hogy jó alkalom lenne a kapcsolaton javítani.



2022. máj. 26. 12:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Konkrétan megmondták, hogy hozzájuk már NE menjetek?


Mert akkor még sokkal rosszabb, mintha egyáltalán nem hívtak volna titeket. Így semmiképpen sem mennék, és ordas nagy bunkóságnak tartanám ezt a húzásukat.

2022. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Forduljanak fel.
2022. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

Ez a válasz biztosan le lesz pontozva, de én személy szerint biztosan elmennék, még akkor is, ha hangsúlyozottan csak a ceremóniára hívtak volna meg. Egyszerűen mert nagy alkalom az ember életében a bérmálás, és szeretném, ha az unokaöcsi (akkor is, ha amúgy sosem találkozunk), emlékezne arra, hogy itt volna X néni.

A legrosszabb, ami történhet, hogy a testvér ridegségét kimutatja - de talán utóbb majd pont ez segít neki megbánni.

A legjobb, ami történhet, valóban a békülés. De ez olyan szempontból mellékes, hogy a legfontosabb az lenne, hogy a gyerek élje meg, hogy mellette a család.

2022. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem vág földhöz anyagilag akkor szerintem megér egy próbát.
2022. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem én elmennék akkor is, elvégre ez most az unokaöcsédről szól, ő nem tehet róla, hogy rossz a kapcsolatotok.

Mellesleg jó alapja lehet a békülésnek, és biztos nem hívnak többet sehova ha most nem mentek, az unokaöcsédnek meg még lenne mondva, hogy még a bérmálkozásodra se jöttél el

2022. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
A 3.-hozzaszoloval teljes mértékben egyetértek
2022. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, nekünk úgy szólt a meghívás hogy ekkor meg ekkor a templomba.

Másoknak a családból meg úgy, hogy ekkor meg ekkor a templomba, majd az azt követő ebédre itt meg itt.

Értem amit irtok, de valahol meg dühít, mert mintha hülyének néznének.

2022. máj. 26. 12:59
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

#1 vagyok. Azt már leírtam, mit csinálnék.


És a többi rokon pl. simán elmegy jópofizni, miközben tudja, hogy tihozzátok így viszonyul a tesód? Ha engem úgy hívnának meg, mint a többi rokonodat, de értesülnék arról, hogy a meghívó a saját testvérével így viselkedik, háááát, én se biztos, hogy elmennék. Mert nem okvetlen akarnék egy asztalhoz ülni egy ilyen emberrel.


Kivéve persze, ha olyat tettél velük, ami miatt teljesen megértem, hogy örökre megutált a tesód. De ilyet még elképzelnem is nehéz.

2022. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak a templomba hívtak, akkor nem kell pénzt, ajándékot adni.

Nem mennék el (nem a pénz miatt). Ha meghív rendesen, akkor értelmezhető a békülés szándékának, és akkor elmennék. De ha ki van hangsúlyozva, hogy minket csak a templomba, úgy, hogy nem is helyben vagyunk, hanem oda kell utazni, akkor nem mennék.

2022. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!