Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek nem ciki ez az...

Szerintetek nem ciki ez az egész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 9 éves öcsém, aki felettébb unatkozik most, nyári szünetben. (Igazából mindig, iskola időben is, de most végképp). Egy faluban lakunk, ahol sok kis barátja van, akik mind unatkoznak. A szüleim az öcsém unatkozását úgy oldják meg, hogy a gyerek kb. minden nap más barátjánál van. De ezt úgy képzeljétek el, hogy délelőtt 10-től, este 8-ig is akár. Ott ebédel,van amikor uzsonnázik is gondolom, bár anyukám minden reggel mielőtt elmegy mondja neki, hogy reggelizzen meg legalább, de van, amikor azt is kihagyja, mondván, ő nem éhes.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy nem gáz egy kicsit, hogy minden nap ott van valahol - egész nap? Mert nyilván, az is más, mikor nagyszüleinknél vagyunk napokig, de ezek igazából az osztálytársai.

Én nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik. Szüleimet kérdeztem, nem lehetne-e ezt máshogy megoldani, mert már apa szerint is gáz kissé, erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.

Szerintetek?



2022. jún. 23. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az öcséd barátainak vannak szülei, akik képesek a gyereket hazakuldeni, ha nem tetszik nekik, hogy ott van. Amúgy meg nyilván a barátok is unatkoznak egyedül, így meg jól lefoglalják egymást. Mondjuk én küldenék vele valamit azert: gyümölcsöt, üdítőt, édességet, akarmit
2022. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
87%
Akkor gáz, ha a kis haver szüleit zavarja. Viszont ez nem derül ki a sztoriból.
2022. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nap nincs, amikor a srácok nálatok vannak mind? Mert úgy lenne fair. És akkor abszolút nem gáz. Amúgy én nem engedném, hogy a fiam minden nap reggeltől estig valamelyik haverjánál legyen.
2022. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 A kérdező kommentje:
Egyszer anya említette, hogy nem zavarja a szüleit az egyik barátjának. De mivel, nem csak egy emberhez szokott elmenni, akinél a legtöbbet van, arról nem tudom, hogy zavarja-e, de gyanítom, hogy néha már neki is az idegeire megy. Ugyanis, van 2 gyereke, akik mellé betársul egy harmadik is, és állítása szerint ölik egymást. Ezt már az öcsém is elmondta, hogy a legjobb barátnőjének (akinél a letöbbet van) nem bírja a kisöccsét, mindig civakodnak, kiközösítik a harmadik gyereket, stb. És mikor múltkor náluk voltunk mi is, láttam a két gyerek anyján, hogy már a saját gyerekeivel se bír, nem, hogy még az én öcsémmel is. De szerintem nem fog szólni, ugyanis a szüleimmel nagyon jóban vannak.
2022. jún. 23. 14:51
 5/73 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg úgy gondolják, szegény család vagytok, a gyerek azért jár máshová enni.
2022. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
67%
Szánalmas. Gondolom, a faluban parazitának hívnak benneteket, jogosan.
2022. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
94%
Meg kéne kérdezni a másik gyerek szüleit, hogy mit gondolnak és ha rendben van a dolog, akkor küldeni időnként valamit nekik, ami kompenzálja azt, hogy folyamatosan plusz egy fő eszik náluk.
2022. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
80%
Rossz családból való, elhanyagolt gyerekek élnek így. De, ciki.
2022. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 A kérdező kommentje:
#3, véletlenül lepontoztalak, bocsánat, pedig nagyon igaz, amit írtál. Apukám kitalálta, hogy egyik nap jöjjenek hozzánk a gyerekek, másik nap meg mehet ő. Ez végül sehogy nem lett megvalósítva, ugyanis azóta se jött hozzánk egy kis kölyök se. Néha szoktak jönni, de olyan még sose volt, hogy mindegyik itt lenne, nálunk. De túlnyomó részben a tesóm van náluk.
2022. jún. 23. 14:54
 10/73 A kérdező kommentje:
#6, #8, ezen jót nevettem, köszi.
2022. jún. 23. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!