Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek nem ciki ez az...

Szerintetek nem ciki ez az egész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 9 éves öcsém, aki felettébb unatkozik most, nyári szünetben. (Igazából mindig, iskola időben is, de most végképp). Egy faluban lakunk, ahol sok kis barátja van, akik mind unatkoznak. A szüleim az öcsém unatkozását úgy oldják meg, hogy a gyerek kb. minden nap más barátjánál van. De ezt úgy képzeljétek el, hogy délelőtt 10-től, este 8-ig is akár. Ott ebédel,van amikor uzsonnázik is gondolom, bár anyukám minden reggel mielőtt elmegy mondja neki, hogy reggelizzen meg legalább, de van, amikor azt is kihagyja, mondván, ő nem éhes.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy nem gáz egy kicsit, hogy minden nap ott van valahol - egész nap? Mert nyilván, az is más, mikor nagyszüleinknél vagyunk napokig, de ezek igazából az osztálytársai.

Én nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik. Szüleimet kérdeztem, nem lehetne-e ezt máshogy megoldani, mert már apa szerint is gáz kissé, erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.

Szerintetek?



2022. jún. 23. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
97%
3-as vagyok. Tehát nálatok sosincs valamiért dzsembori. Hát így gáz, valóban.
2022. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom, azért nem mennek hozzátok, mert nincs ellátás.
2022. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
84%

Inkább az a ciki, hogy te mint testvére ezek szerint otthon vagy és nem lehet veled sem.

Anyádnak megkéne mondani, hogy pakoljon valami kaját, nasit amit eleszeget a gyerek legalább látnák, hogy a kajára gondol még ha esetleg haza is viszi. Szünet végén minden szülőnek minimum egy kosár ajandék csomag a fáradalmakért.


Miért nem mehetnek hozzátok is?

2022. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
85%
Az nem megoldás, hogy ebéd előtt ne engedjètek el? Egész nyáron, akár ciki is lehet, vagy szóvá teszik a szülőt. Falun élek én is. És tény, hogy az ilyet előbb utóbb kibeszèlik, lehet nem szólnak nektek, de Petike anyukàja a piacon majd panaszkodik a falu asszonyainak. A falu ilyen. Beszèlnèk az anyukàkkal, hogy délután nem e gond, és legyenek hozzàtok is meghívva. Én ebéd előtt nem mehettem bandàzni.
2022. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 A kérdező kommentje:

#12, bármikor jöhetnek hozzánk, szoktak is, csak azt írtam, hogy többet van máshol, mint a gyerekek nálunk. Miért lennénk szegény család? Unatkozik a gyerek, unatkozik a többi is, ezért egész nap inkább együtt játszanak, ahelyett, hogy otthon unatkoznának. Mit kellene tennie a szülőnek, nem adni az öcsémnek enni? Szólni, hogy az ő gyerekei ehetnek, de a tesóm nem? XDDD

Számomra az a fura, hogy egész nap, nem az, hogy elmegy máshova. kiskorotokban nektek nem voltak barátaitok? Vagy tőletek sajnálták az ételt, hogy ezzel jösztök?

2022. jún. 23. 15:05
 16/73 anonim ***** válasza:
100%
na ez is 1 troll volt.
2022. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
92%

" erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.


Szerintetek?" - Szerintem talán foglalkozni kéne vele otthon.

2022. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
97%
Mi városban, lakótelepen laktunk. Bandáztunk a parkban, enni hazamentünk.
2022. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
82%
Nem a testvére dolga szórakoztatni az öccsét egész nyáron. Nem az ő gyereke és nem is hasonló korúak.
2022. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
91%
Így lehet, hogy tényleg kínos kicsit, de amint ez mondjuk kölcsönössé válik, akkor már nem az. Régen is így volt: felváltva voltunk egymásnál, mindkettőnk szülei vittek nyaralni is minket a legjobb barátnőmmel. Így szerintem senkit nem zavar, mert költségben is mindenki "visszakapta", amit adott. (Nem mintha fillérezni akart volna bárki is.)
2022. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!