Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek nem ciki ez az...

Szerintetek nem ciki ez az egész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 9 éves öcsém, aki felettébb unatkozik most, nyári szünetben. (Igazából mindig, iskola időben is, de most végképp). Egy faluban lakunk, ahol sok kis barátja van, akik mind unatkoznak. A szüleim az öcsém unatkozását úgy oldják meg, hogy a gyerek kb. minden nap más barátjánál van. De ezt úgy képzeljétek el, hogy délelőtt 10-től, este 8-ig is akár. Ott ebédel,van amikor uzsonnázik is gondolom, bár anyukám minden reggel mielőtt elmegy mondja neki, hogy reggelizzen meg legalább, de van, amikor azt is kihagyja, mondván, ő nem éhes.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy nem gáz egy kicsit, hogy minden nap ott van valahol - egész nap? Mert nyilván, az is más, mikor nagyszüleinknél vagyunk napokig, de ezek igazából az osztálytársai.

Én nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik. Szüleimet kérdeztem, nem lehetne-e ezt máshogy megoldani, mert már apa szerint is gáz kissé, erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.

Szerintetek?



2022. jún. 23. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
81%
Vakáció alatt unalom ellen pucoljon ablakot a kiscsávó. Aha. De jó ötlet. Ha már táborra nem telik a szüleinek, foglalják el szerencsétlent. Csoda jó ötlet.
2022. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
79%

#30

Vagyis legyen csicskás egy gyerek. B@zdmeg, te is megérdemelnél egy jó nagy állast, az tuti.

2022. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem jobb egy csicska gyerek, mint egy lusta kis ktsög.:D


Én már 9 évesen főztem, segítettem a házimunkában és hálás vagyok a szüleimnek, nagymamámnak, hogy sok mindenre megtanítottak.


Nem érzem úgy, hogy ettől csicska gyerek lettem volna és most már felnőtt fejjel hálás is vagyok a gyerekkorban megtanultakért bakker... :)

2022. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
80%

#33

Te beteg vagy. 🤦🏽‍♂️

2022. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
19%

Szóval állon kell verni azt, aki segít a szüleinek a házimunkában megkönnyítve ezzel az életüket, amikor úgyis ráér és unatkozik???


Persze, mennyivel "csodásabb, hasznosabb és szórakoztatóbb" mások nyakán bcni a rezet, nehogy csicskának érezze magát a kis ktsög - csoda jó ötlet!

2022. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
81%

Én a nyarakat a nagymamámnál töltöttem kisgyerekként. Rajzoltunk, margarétát szedtünk a Várkertben, minden délelőtt elmentünk a hugival a cukiba fagyizni. A többi kislánnyal játszottunk a parkban. Tollasoztunk, ilyesmi. Addig a Mama megcsinálta a főzés-mosás-egyebeket. Max boltba küldött minket kifliért. Kb ennyi. Ebéd után elmosogatott, aztán mentünk a Rábára és egész délután ott strandoltunk.


Szóval nem a házimunkával foglaltak le minket, pedig lánygyerekek voltunk. És lám, tinédzserként már mindent el tudtunk végezni, felnőttként pedig háztartást vezetünk, gyereket nevelünk.


És mi is hálásak vagyunk a Maminak a szép nyarakért.

2022. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos a mai világban az a beteg, aki normális.
2022. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
92%

A segít a szüleinek az nem azt jelenti, hogy 9!!!! évesen mos, főz, takarít, ablakot pucol. A 9 éves a saját szobáját tegye rendbe, mosogasson/torolgessen, vigye le a szemetet és hasonlók. Főzésnél, mosasnal segíthet a szülőnek, de nem az omdolga ezeket megcsinálni.

Pláne nem a nyári szünetben ahelyett, hogy pihenne, csak azért, mert a szülőknek táborra nem telik, és nincs kedvük és/vagy idejük vele foglalkozni.

2022. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
87%

Senki nem írta, hogy a gyerek dolga minden házimunkát megcsinálni, de be lehet és szerintem kell is vonni, feladatokat lehet neki adni és MEG LEHET TANÍTANI SOK MINDENRE anélkül is, hogy ez a pihenése, meg a szünidő rovására menne.


Azért nem kell végletekben gondolkodni!


Mi szórakoztunk is, de segítettünk is nyaranta és igenis hasznosabb volt, mint unatkozni vagy másokat untatni.

2022. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
20%

#38

Elég, ha csak a szobáját teszi rendbe. Miért mosogasson? Nem szolga az a gyerek.

2022. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!