Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek nem ciki ez az...

Szerintetek nem ciki ez az egész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 9 éves öcsém, aki felettébb unatkozik most, nyári szünetben. (Igazából mindig, iskola időben is, de most végképp). Egy faluban lakunk, ahol sok kis barátja van, akik mind unatkoznak. A szüleim az öcsém unatkozását úgy oldják meg, hogy a gyerek kb. minden nap más barátjánál van. De ezt úgy képzeljétek el, hogy délelőtt 10-től, este 8-ig is akár. Ott ebédel,van amikor uzsonnázik is gondolom, bár anyukám minden reggel mielőtt elmegy mondja neki, hogy reggelizzen meg legalább, de van, amikor azt is kihagyja, mondván, ő nem éhes.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy nem gáz egy kicsit, hogy minden nap ott van valahol - egész nap? Mert nyilván, az is más, mikor nagyszüleinknél vagyunk napokig, de ezek igazából az osztálytársai.

Én nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik. Szüleimet kérdeztem, nem lehetne-e ezt máshogy megoldani, mert már apa szerint is gáz kissé, erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.

Szerintetek?



2022. jún. 23. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
16%

OK, besegít. Az kb napi egy óra.

Fennmaradó időben mit csinál egész nap, 2,5 hétig?

2022. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
95%

Darkman!


Az anyja/apja szolga? Alkalmanként elmosogatni nem hinném hogy olyan megterhelo lenne. Egyébiránt csupán felsorolás lett volna, hogy ennek a korosztalynak milyen házimunka a megfelelő.

2022. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
17%

"Szerintem jobb egy csicska gyerek, mint egy lusta kis ktsög."

Érdekes, hogy az előbb még ezt írtad, egyik szavad, üti a másikat, bárcsak a fejedet ütné valaki, te beteg állat. Egyébként Ip cím alapján lehetne is téged jelenteni a rendőrségen, aki ilyenekre gondol, hogy csicskás legyen egy gyerek, az nem ép elméjű.

2022. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
86%

"Miért mosogasson? Nem szolga az a gyerek."


Akkor pl. egy feleség miért mosogasson? Ő tán szolga?

2022. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
64%

41!


Amit akar. Játszik, pihen, sőt, unatkozhat is.

2022. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
68%

Darman: Szóval azért akarsz feljelenteni, mert javasolni mertem, hogy az unatkozó gyereket érdemes bevonni a házimunkába???


És még én vagyok nem ép elméjű?!


Viszont akkor nem is lennék büntethető, nem?! :)

2022. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
31%
Jav.: Darkman.
2022. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
89%
Úgy látom, itt nagyon nem szeretnek egyesek házimunkát végezni, pedig hogy örülne majd neki az asszony! :)
2022. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
2022. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem kicsit, hanem nagyon ciki!

A szüleidnek kellene foglalkozni a gyerekükkel vagy találni számára olyan tevékenységet, amit szeret csinálni!

El lehet menni a barátokkal játszani, de nem egész napra és főleg nem este 8-ig.

A szüleid nem gondolnak bele abba, hogy akinek van 2 gyereke az nem biztos, hogy szívesen foglalkozik más gyerekével.

Az öcsédet nem csak mások etetik, hanem más házát piszkolják, más gyerek játékát teszik tönkre, a másik szülő felelőssége, hogy ne történjen az idegen gyerekkel baleset, nekik kell hallgatni az állandó kiabálást, ő nem tud egész nap leülni és pihenni hiszen tele a ház gyerekekkel.

Egész más a saját gyerekkel otthon lenni, mint idegen gyereket kerülgetni nap mint nap.

A szüleid szégyellhetik magukat, hogy ennyire nincsenek tekintettel másokra.

Nekik a legjobb, a gyerek csak aludni jár haza.

Így könnyű gyereket nevelni!

Délután 2-től este 6-ig szabadna csak elengedni és természetesen heti 3x nálatok is legyen a barátja!

2022. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!