Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek nem ciki ez az...

Szerintetek nem ciki ez az egész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 9 éves öcsém, aki felettébb unatkozik most, nyári szünetben. (Igazából mindig, iskola időben is, de most végképp). Egy faluban lakunk, ahol sok kis barátja van, akik mind unatkoznak. A szüleim az öcsém unatkozását úgy oldják meg, hogy a gyerek kb. minden nap más barátjánál van. De ezt úgy képzeljétek el, hogy délelőtt 10-től, este 8-ig is akár. Ott ebédel,van amikor uzsonnázik is gondolom, bár anyukám minden reggel mielőtt elmegy mondja neki, hogy reggelizzen meg legalább, de van, amikor azt is kihagyja, mondván, ő nem éhes.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy nem gáz egy kicsit, hogy minden nap ott van valahol - egész nap? Mert nyilván, az is más, mikor nagyszüleinknél vagyunk napokig, de ezek igazából az osztálytársai.

Én nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik. Szüleimet kérdeztem, nem lehetne-e ezt máshogy megoldani, mert már apa szerint is gáz kissé, erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.

Szerintetek?



2022. jún. 23. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudtam válaszolni, mivel nem voltam itthon, de most végigolvastam a válaszokat.

És ez nem úgy néz ki, hogy a tesóm "élősködik" bárkin is, ez nevetséges. Akkor a kis barátai is élősködnek rajtunk, amikor itt ebédelnek/vacsoráznak? Dehogyis. És a tesómra én szívesen vigyáznék, csakhogy amíg én 16 éves vagyok, ő pedig mint mondtam 9, nem sok közös dolgunk van, de megteszem, amit tudok, csak ő éppen jobban szeret a barátaival lenni, érthetetlen módon.

És a barátok szülei sem utálják őt, vagy minket, valamelyik nap, amikor hívta az egyiket anyukám, még a szülő kérte, hogy hadd maradjon az öcsém, mert az ő gyerekei is csak unatkoznak. Anyáék nem nem foglalkoznak vele, csak mondjuk dolgoznak.

2022. jún. 23. 17:47
 52/73 anonim ***** válasza:
81%
Te is hihetetlen unatkozhatsz... Össze vissza írkálsz egyik szavas üti a másikaz
2022. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a lányom kisebb volt, nyáron minden nap átjött reggel a barátnője és estig ott volt. (vagy én vagy más családtag volt vele otthon) Én örültem, hogy jól elvannak, de mivel egyedülálló szülő vagyok anyagilag már akkor is megterhelő volt a plusz 1 fő "etetése, nasizása". Jól esett volna, ha a szülők néha csomagolnak valamit. 🤷‍♀️ Ha az én gyereken ment át máshoz, szinte mindig küldtem valamit, mégha apróságot is. (gyümölcs, kakaós csiga, babapiskóta, stb.)
2022. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
88%
Itt a nyár ez már csak iylen dolog.
2022. jún. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
30%
Nem az a baj h ki kinêl van már elmondtuk hanem az h anyád lusta és illetlen mert csomagoljatna valamit...
2022. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 A kérdező kommentje:

"Nem az a baj h ki kinêl van már elmondtuk hanem az h anyád lusta és illetlen mert csomagoljatna valamit..."

Már bocs, de ki vagy te, hogy ilyen stílusban beszélj édesanyámról? Én hozzád egy rossz szót nem szóltam, a legjobb az, hogy azt sem tudom ki vagy, mégis idebüfögsz ilyen illetlenségeket. Megnézném a képedet, ha én is ilyen baromságokat írogatnék névtelenül édesanyukádról. Gondolkozz már. Amúgy meg anyukám olyankor már nincs itthon, amikor az öcsém átmegy, ideje sincs semmit csomagolni.

2022. jún. 23. 20:55
 57/73 anonim ***** válasza:
80%

Lehet mondani bármit az én anyámról de ő legalabb nem küldött üres kézzel sehova. Szóval pont az vagyok aki nem küldené el soha üres kézzel a gyereket és nem is etetném a másikét. Igenis lusta és nem kifogás, hogy mert már nincs otthon... Meddig tart 6-7 szendvicset összepakolni vagy előtte való nap venni neki valamit amit egy kis tatyóba elvisz?


Gondolkozzál már inkább te mielőtt kifogásokat gyártasz te is anyádnak, hogy miért jobb inkább ingyenélősködni a másikon.


De ha valami csoda folytán nincs ideje az ilyesmire apukás is ott van ám, meg éppenséggel te is kisasszony aki éppen szerintem rohadtul rá érne az öccsének csomagolni, hogy ne vegye a szájukra a falu...


És igen tudod te is h igazam van, mert akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést szóval gondolkozzál el szépen reggel meg csomagoljál kaját ennyi

2022. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
95%

25-ös vagyok!

Gratulálok, sikerült kiforgatni amit írtam! Az, hogy jobb ha megtanulja, nem azt jelenti, hogy legyen csicska a gyerekből, de néha igenis nyugodtan besegíthet otthon a szüleinek, például főzésnél vagy mosogatásnál, rendben tarthatja a szobáját. Nem tudom, ezzel mi a baj! Ettől még nem ő fogja csinálni a házimunkát!

2022. jún. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
66%
Aha, anyád szupi lehet, hogy reggeli nélkül elengedi a kölyköt más nyakán élősködni. Neked 16 évesen ez vágomy hogy nem tiszta, mert te sem tartod el magad, de egy plusz gyereket etetni nem 2000 ft havonta. Plusz arra sem gondoltok, hogy amíg szerinted a tesódék jól elvannak, addig a szülők kerülgethetnek egy idegen kölyköt a lakásban. Tudod kinek kéne... idióta putris egy család anyáddal meg a kölykeivel.
2022. jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
95%

Lehet magyarázkodni meg védeni anyut de már ne is haragudj anyádat nem érdekli, hogy mit eszik öcséd egésznap? Téged, apádat nem érdekel?

Akárhogy magyarázkodj anyádéknak kutya kötelessége gondolkodni a gyerek kajáztatásáról bárhol is legyen! Táborba menne akkor azért is fizetne 40 ezret mert adnak neki kaját.


Ha reggel nem éhes ne egyen,de legyen elkészítve neki ha megéhezne akkor tudjon enni és a csomagolt kaját elvinni.


" sokszor a szülők mondják maradjon még"


Keresztanyám engem is marasztalt mert akkor volt vacsora idő, ebédidő megkellett várnom mert tudta hogy otthon nem kapok így enni. Persze hogy adnak öcsédnek enni de közben két dolog jár a fejükben; 1. Anyád szarik a gyerekre egésznap hol van, mit csinál 2. Annyira szarik rá hogy éhen is halhat.



16 évesen meg lenne már annyi eszed, hogy belegondolsz dolgokba... Ha reggel nem eszik a gyerek, mert nem éhes elindul.. ott van estig lenne olyan szülő aki mondjuk azt mondja oké nem eszel... Akkor este 8 ig nem eszik a gyerek?


Illetlenség egésznap ott lenni. Délután az apák is haza mennek pihenének nem kerülgetni a másikat.


Nem törődöm egy család vagytok. Apádra hallgass mert ahogy leírtad ő legalább konyít valamit hozzá.


Akár falu akár nem ezt mindenki megszólja, hogy a Gazsiék nem foglalkoznak a gyerekkel mert sosincs otthon...

2022. jún. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!