Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek nem ciki ez az...

Szerintetek nem ciki ez az egész egy kicsit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 9 éves öcsém, aki felettébb unatkozik most, nyári szünetben. (Igazából mindig, iskola időben is, de most végképp). Egy faluban lakunk, ahol sok kis barátja van, akik mind unatkoznak. A szüleim az öcsém unatkozását úgy oldják meg, hogy a gyerek kb. minden nap más barátjánál van. De ezt úgy képzeljétek el, hogy délelőtt 10-től, este 8-ig is akár. Ott ebédel,van amikor uzsonnázik is gondolom, bár anyukám minden reggel mielőtt elmegy mondja neki, hogy reggelizzen meg legalább, de van, amikor azt is kihagyja, mondván, ő nem éhes.

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy nem gáz egy kicsit, hogy minden nap ott van valahol - egész nap? Mert nyilván, az is más, mikor nagyszüleinknél vagyunk napokig, de ezek igazából az osztálytársai.

Én nem tudom ti, hogy vagytok vele, de engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik. Szüleimet kérdeztem, nem lehetne-e ezt máshogy megoldani, mert már apa szerint is gáz kissé, erre az volt anya válasza, hogy mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz. Táborba meg azért nem megy, mert 40 ezer egy hét.

Szerintetek?



2022. jún. 23. 14:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon vicces... te magad írod ugy, hogy mindenki cikinek érezze, majd fennhangon védekezel...


Újabb provokáló kamukérdés?

2022. jún. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
88%

" engem kicsit idegesítene, ha a gyerekem egyik barátja majdnem minden nap ott lenne nálunk, mert hogy otthon unakozik"


"mivel mi itthon "nem foglalkozunk vele", ezért megy másokhoz"


Mi a kérdés?

2022. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 A kérdező kommentje:

Oké, emberek nyugi van. Senki nem szól meg menkit, legalábbis én nem tudok róla, ennyi. De persze lehet, hogy nektek vam igazatok, és az egész falu utál minket. Csak akkor azt nem értem, hogy miért nem szólnak, hogy ne menjen át senkihez az öcsém. Nem. Hívják magukhoz. Tegnap is, ma is. De hogy megnyugodjatok, csomagolok neki enni reggel legközelebb. Most már mindenkinek oké minden? Látom, valami azért a ti fejetekben sem lehet renden, ha egy gyerekkel így beszéltek, idiótának és putrisnak hívtok olyan embereket, akiket az életben nem láttatok, beszélni egy szót nem beszéltetek velük. Jó életetek lehet, ha annyira felidegesítettétek magatukat ezen a kérdésen, hogy itt hisztériáztok a válaszokban. Persze, szar helyzet ami van most, de mit csináljunk? Hagyjuk itthon megdögölni a gyereket unalmában? Ti láttatok már életetekben unatkozó kölyköket?

A felgyülemlett stresszt meg legközelebb ne vadidegeneket vezessétek le. Mert ugye, más szemében észreveszed a szálkát is, magadéban...

2022. jún. 24. 11:09
 64/73 anonim ***** válasza:
95%

Mit idegeskedsz? Feltettél egy kerdést, hogy ciki-e, mi meg írtuk, hogy kva ciki.

Nem besértődni kell, hanem foglalkozni a gyerekkel, ha ennyien egybehangzóan írjuk, hogy gáz amit csináltok.

2022. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
92%

Ja, hogy ilyenkor amikor megmondják a frankót tehát fáj az igazság akkor gyerek vagy de ha bulikázni kell menni akkor már nem? Hogy van ez? Azért nem zavarják haza,mert alapból a kissráccal nincs bajuk szívesen látják mert valszeg látják mi a szitu. Nem a kicsi tehet róla h trehányak otthon.

Elmondtuk nem azzal van a baj, hogy ott van hanem hogy nem küldenek vele semmit. Nem 1-3 ft + 1 gyereket kajáztatni.

2022. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
90%
Én se raknék ki egy gyereket, aki szeret idejárni, szereti a gyerekemet. De a szüleit borzasztóan elítélném, amiért ilyen prolik, hogy se illemet nem tudják, se a gyerekkel nem foglalkoznak, de még a saját gyerek kajáját is leszrják.
2022. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
94%

Azért úgy megkérdezném, hogy te pl. mit tevékenykedsz egésznap? Gondolom barátoknál vagy te is, mivel írtad nem egy korosztály vagytok... Oké. De! Ha ti mentek a barátokkal strandra miért nem lehet elvinni az öcsédet is egyik kis barátjával? Ja mert nem lehet magad mutogatni?

Miért nem tudtok fél délután kicsit foglalkozni vele otthon?


Tudod milyen szar lehet mikor le se szarnak otthon? Én tudom... Krva jó lett volna ha velem is foglalkoztak volna a tesómék. Szerintem apád az egyetlen értelmesebb ember.

2022. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
33%

Kicsit átcsapott hisztis, veszekedős, megmondóemberes stílusba itt minden.

tldr: Nem ciki, DE jó lenne, ha küldenétek a gyerekkel rágcsát, üccsit vagy valamilyen módon viszonoznátok a jóindulatukat, mert előbb utóbb azt fogják mondani, hogy "na ez már több a soknál".


Amúgy 16 éves vagy, felcsapod nosalty-t vagy mindmegettét és sütsz szilvás buktát, hozzávágod öcsédhez hogy tessék, vigyed, kínáljad végig a famíliát. Ha látod, hogy a szülők szétdolgozzák az agyukat, akkor nyugodtan besegíthetsz, végülis már jóformán felnőtt ember vagy, ha te úgy érzed hogy "ciki" és "élősködés" akkor segíts be. Nyári szünet van, gondolom te is rohadtul ráérsz.

2022. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 A kérdező kommentje:
Jól van, nekem mindegy, hogy mit hisztek. Semmi nem igaz ebből, mivel én egy szóval nem írtam sem olyat, hogy rossz körülmények között élnénk, én bulizni megyek, strandra, minden nap a barátaimnál vagyok, és a tesómmal semmit sem foglalkozom. Ezeket mind csak ti raktátok hozzá a sztorihoz következtetésként, meggyőződve arról, hogy ez biztos, hogy igaz lehet. Remélem azzal, hogy jól idemondhattátok nekem, jobb lett egy kicsit napotok.
2022. jún. 24. 14:37
 70/73 anonim ***** válasza:
100%
Igen jobb lett, mert te magad írtad ezeket
2022. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!