Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet a nővéremet...

Hogyan lehet a nővéremet jogilag kötelezni arra, hogy ne élősködjön a nyugdíjas anyánkkon?

Figyelt kérdés

A nővérem 3 éve munkanélküli, de van egy másik városban lakása, és több pénze a bankban mint az anyámnak és nekem összesen. Az év 90%át az anyámnál tölti és belőle él. Mindent az anyám vesz, mos rá, főz, stb. Többször megmondta neki, hogy menjen el, de nem megy. Mikor apánk meghalt jogilag a ház 25%-a rá szállt. Sajnos mentálisan sincs rendben, agressziv és folyton ordibál. Többször meg lett mondva, menjen pszichologushoz, de ettől csak rosszabb lesz minden. Lényegében zsarnokoskodik és ingyenél. Ha néha el is megy a lakásába, pér napon belül visszatér, mondván, nem tud egyedül lenni akkor öngyilkos lesz. Már egy ideje mondom, tegyünk jogi lépéseket, és végre anyám is ráált. Mit lehetne tenni? Tudjuk, hogy akarata ellenére nem lehet pszichologushoz vitetni. Az használna a legtöbbet, de ha van valami jogi módja annak, hogy elküldhessük a lakásból már az is jó lenne. 40 éves amúgy.

Köszönöm a segítő válaszokat!



2022. jún. 24. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Zarcsere, és ha megjelenés, kihívjátok a rendőrséget. Anyadnak egészen biztosan özvegyi haszonélvezeti joga van a házon, csak azt köteles beengwdni, akit ő akar.
2022. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Így van, az anyának ilyen esetben 100%-os haszonélvezeti joga van az elhúnyt házastárssal közösen lakott ingatlanon. Tehát jogosan kizárhatja az örököst. Azt kellene még megértetni anyukáddal, hogy ne engedjen az érzelmi zsarolásnak. Tuti, hogy a tesód nem lesz öngyilkos, csak üres fenyegetőzés.. Nem tudom, hogy ilyen esetben lehet-e kérni távolságtartási végzést...
2022. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz egyszerű és valószínűleg egy életre úgy megutál titeket, hogy senkivel nem fog szóba állni, de a saját nyugalmatok érdekében tényleg ki kell tenni, ha nem megy magától, akkor egyszerűen megfogni és kitenni. Először persze lehet neki ultimátumot adni, hogy X időn belül csomagolja össze a holmiját és menjen el, de a leírtak alapján nem fog magától lépni.


Nálunk is van egy ilyen ember a családban (ő felnőtt "férfi") 40 feletti, alkoholista és anyósom nyakán élősködött nagyon sokáig. Anyósom folyton megsajnálta és azt hajtogatta, hogy "dehát ő is az én fiam, nem hagyhatom cserben!". Nagyon nehezen látta be, hogy ki kell tenni, mert különben az ő életét is tönkreteszi. Mikor kitette, akkor anyósom lett a legrohadékabb nő a világon, undorító sms-eket küldött neki, sőt, még az alkoholista barátnője is rátámadt anyósomra, hogy milyen egy lelketlen szemét. Aztán szépen, lassan elcsendesedtek a dolgok és másfél éve nem beszélnek. Anyósomnak ez egy örök fájó pont, viszont sokkal nyugodtabb élete van és itt ezen van a hangsúly.

2022. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A haszonélvezeti jogról nem is tudtunk, nagyon köszönöm, ez nagyon hasznos információ.

Már próbáltam neki mondani, hogy ne hallgasson a zsarolásra, de ő is úgy van vele, hogy az ő gyereke. Nem tudom, én máshogy látom, szerintem a vért nem szabad már itt nézni :(

2022. jún. 24. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4: Ha anyád és apád közös tulajdona volt a ház, akkor az apád után a nővéred és te is megörököltétek a ház felét, így jön ki a 25%. A másik fele értelemszerűen anyád nevén maradt. De ilyenkor a túlélő házastárs holtig tartó haszonélvezetet kap a lakott ingatlanra. Ami azt jelenti, hogy a jogilag örökösöket akár ki is zárhatja a házból.


[link]

2022. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha sikerül kizárni és egyedül marad, akkor öngyilkos lesz, mint írod, így a probléma megoldva számotokra és még busás anyagi javai örökölve;)
2022. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Zárat kell cserélni
2022. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!