Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meghívnátok egy ilyen testvért...

Meghívnátok egy ilyen testvért az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 évvel fiatalabb és egyetlen konfliktus miatt már öt éve nem beszélek vele. Annak ellenére, hogy nem együtt nőttünk fel, 18 éves koráig meglehetősen jó volt a kapcsolatunk. Hét évvel ezelőtt, mikor ő 16 éves volt, én kimentem németországba dolgozni. Ott szerencsésen elhelyezkedtem, és megengedhettem magamnak, hogy a családomat is segítsem. Másfél évig havi rendszerességgel küldem 150eurót anyunak és az öcsémnak. 100at anyunak, 50et pedig tesómnak, személyesen neki címezve. Szeritem havi 50euró zsebpénz nem kevés egy 16éves kamasznak, talán mondhatjuk, hogy jófej voltam. Ez így ment folyamatosan másfél évig, majd jött az öcsém 18adik szülinapja, amire nem tudtam hazautazni, de küldem neki 200 eurót. A szülinapját követő hónapban viszont már csak anyunak küldtem 100eurót, tesómnak semmit.Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni.

Erre megsértődött, és valami olyasmit vágott a fejemhez, hogy én önző vagyok és nem gondolok a családra csak magamra, stb. Erre nagyon ideges lettem, a ordibáltam vele a telefonban, ha előttem állt volna, valószinüleg lefejeltem volna. Akkor nagyon megharagudtam rá, olyannyira, hogy azóta egyáltalán nem is beszéltem vele. Ha évente egyszer hazautaztam németből, akkoris csak a városban találkoztam anyuval és barátoknál aludtam, csak hogy ne kelljem az öcsémet látnom.


Nemrég megkértem a barátnőm kezét, és valami érthetetlen okból igent mondott :D Jövőre tervezzük az esküvőt, annak rendje és módja szerint, mindenkit meghívtunk a csalódból, kivéve öcsémet. Ő nem is tiltakozott, csak anyám értetlenkedig, hogy ilyet nem lehet csinálni, és nem haragudhatok egy öt éves sérelem miatt, főleg nem testvérre.



2022. szept. 23. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/103 anonim ***** válasza:
85%
Hülye volt, de 5 év alatt sokat változik az ember, főleg ha már felnő. Ha nem úgy áll hozzá, hogy márpedig neki volt igaza, akkor jöhetne.
2022. szept. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/103 anonim ***** válasza:
89%
Azért 18 éves korban sok hülyeséget vár el egy ember, szerintem beszélj vele, hátha az alatt az 5 év alatt változott az életfelfogása. Ha semmit, akkor nem hívnám.
2022. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/103 anonim ***** válasza:
91%

Én meghívnám. Eleve nem értem, hogy miért vesztél össze vele, gondolom nem kért tőled zsebpénzt, úgy lettél volna korrekt, ha szólsz neki, hogy ha 18 éves lesz többet nem küldesz neki, te sem vagy hibátlan a sztoriban.

Ezért 5 évig szóba sem állni egymással végtelen butaság! Ez egy jó alkalom lenne kibékülni.

2022. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/103 anonim ***** válasza:
86%

"Másnap már írt, hogy róla megfeledkeztem, amire azt válaszoltam, hogy szándékos volt, és a jövőben kénytelen lesz enélkül boldogulni, mert többet nem fogok küldeni."


Mondjuk ez is egy érdekes dolog volt tőled, nem gondolod? Az nem jutott volna eszedbe, hogy még mielőtt anyadnak küldesz pénzt, írsz az öcsédnek, hogy figyi Jani, most hogy nagykorú lettél, már nem fogok több oenzt kuldeni?

O se volt piskóta, csupán neki az a mentsege, hogy gyerek volt még. Te felnőtt.


Meghívnám amúgy

2022. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/103 anonim ***** válasza:
18%

Én se hívnám meg, míg bocsánatot nem kér. Irdtalan nagy paraszt az öcséd, a

anyád sem jobb nála. Kár volt azt a 100 eurót is hazaküldened, ez a hála, mint a kutyák, belemartak a kézbe, ami segített nekik. Én egyiket sem keresném, míg elnézést nem kérnek.

2022. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/103 A kérdező kommentje:
Miért kötelességem előre szólni? Az sem kötelesség, hogy eddig adtam, akkor miért kellene előre szólnom? Egyáltalán miért költ el valaki olyan pénzt, ami nincs is a kezében? Én soha egy forintot nem költöttem úgy el, hogy "megveszem ezt a valamit, hamarosan úgyis kapom a fizut". Ráadásul neki ez mégcsak nem is a fizetése volt, amiben biztos lehet, hogy a hónap végén kifizetik a munkáját.
2022. szept. 23. 18:26
 7/103 anonim ***** válasza:
75%

"Csakhogy a pénz váratlanul nem érkezett, és bajba került, hogy honnan szerezzen hirtelen 20ezer forintot."

. Ezzel már csak az a baj, hogy pár héttel előtte küldtél neki 200 Eurót, vagyis több mint 70 ezer forintot. Szóval ez nem áll össze.

2022. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/103 anonim ***** válasza:
89%
De, az, viszont tőled meg hatalmas bunkóság. Persze, gyerekes volt, de nagyon durván közölted (a leírás alapján) és már megbocsáss, de ezek szerint te 32 voltál akkor, és még jóval gyerekesebb, mint ő. Ezért nem beszélni öt évig… Ne értse félre, nem feltétlen kell a testvéreddel jóban lenni, de ok nélkül haragudni, ez nagyon gyerekes. Szerintem nőj fel és hívd meg, lehet, még ki is békültök.
2022. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/103 anonim ***** válasza:
87%

"Miért kötelességem előre szólni?"

. Szerintem ez egy 37 éves felnőtt embernek nem kellene megmagyarázni.

2022. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/103 anonim ***** válasza:
88%
Ez a szöveg amit mondtál neki, arra utal, hogy valamiért épp megharagudtál rá, csak eltitkolod előtte, mi a bajod.
2022. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!