Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagy korkülönbség testvérek...

Nagy korkülönbség testvérek között "normális" az alá-fölérendeltség?

Figyelt kérdés

Nővérem 10, Bátyám 12 évvel idősebb, mint én. Nekem általában mindig kuss volt a nevem, parancsolgattak, rám szóltak, ha úgy volt. Nővérem túlságosan is beszabályozott. Amikor elköltöztek, akkor beleszóltak az én nevelésembe. Pl.: szüleim megengedték tinédzserkoromban ezt meg azt, akkor beleszólt a nővérem, hogy "16 évesen piercing? Nem túl korai?" Így hamar megtanultam, hogyha akarok valamit, mondjuk bulizni, akkor vigyáznom kell a bátyám vagy nővéreim gyerekeire, és akkor nem igazán szóltak bele, és nem volt az, hogy megváltoztatták anyám vagy apám véleményét.


Aztán most 25 vagyok, 35 és 37 évesek, és most is érzem ezt az alá-fölé rendeltségi viszonyt sokszor. Amikor véleményt nyilvánítok, sokszor nem tetszik nekik. Meg mindig jönnek a "te ebbe ne szólj bele" szöveggel, és ezek sokszor olyan történések, amihez nagyon is közöm van. De ez visszafelé nem érvényes, ők folyamatosan olyan dolgokért pofáznak, amikhez rohadtul nincs közük, és visszagondolva ahhoz se volt sok közük, hogy én 12 évesen a barátnőmnél akartam aludni, vagy hogy 10 évesen nem akartam hittan táborba menni, vagy hogy 14 évesen abba akartam hagyni a hegedűt, se ahhoz nem volt közük, hogy 15 évesen meddig maradok a buliba, se ahhoz, hogy 16 évesen piercinget akartam, 17 évesen meg tetkót. Vagy hogy milyen jegyeim vannak.


2022. nov. 1. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Igen, ez sokszor elofordul sajnos nagy korkulonbsegnel, de ugye normalis esetben a szulok esznel vannak es leallitjak a nagyobb tesokat, mar az elejetol fogva.

Hat ez itt nem tortent meg, de a jo hir, hogy mar 25 eves vagy, nem vagy koteles veluk meg csak beszelni se.

2022. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mi is hárman vagyunk, a húgunk nálam 6 évvel, a testvéremnél 8 évvel fiatalabb. Az, hogy fiatalabb, tényleg érződik, nekünk lehet, hogy ő mindig olyan lesz, aki ebben vagy abban (gondolkodásmódban) "még nem tart ott", ezt vagy azt "még nem tudja". De nem beszélünk vele lekezelően vagy parancsolóan, és nem is dirigálunk, a magánügyeibe nem avatkozunk bele. Véleményt olykor mondunk, vagy azt, hogy szerintünk mit kéne tennie, de a véleményünkkel azt kezd, amit akar, megfogadni nem kötelező. Mi is tévedhetünk, meg mindenkinek kell, hogy legyenek saját hibái, amiket elkövet. A testvéreid a leírás alapján olyan, mintha kissé magas lovon ülnének.
2022. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Igen, ez természetes.

Öcsémmel is mindig a 4 év korkülönbség volt a baj. Ha feleennyi lenne, egyformábbak lennénk, jobban értettük volna egymást. Ha kétszer ennyi, jobban felnézett volna rám, jobban szót fogadott volna nekem.

De ez a 4 év nem elég kevés ahhoz, hogy értsük egymást, de nem is elég sok ahhoz, hogy felnézzen rám. Ezért mindig nagyon különböztünk, és soha nem volt engedelmes, jó testvér, ebből voltak a konfliktusok, soha nem voltunk igazán jóban.

Rontotta a helyzetet, hogy mindketten fiúk vagyunk, különböző nemű testvérek között jobb a kapcsolat, és mivel ő a fiatalabb, ő volt édesanyám kedvence.

Azóta is irigylem az egykéket, és megtanultam, hogy a testvérek közti kapcsolat akkor jó, ha a fiatalabb hallgat az idősebbre. És minél nagyobb a korkülönbség, annál erősebb a rangsor.

2022. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, azért ebben a szüleid is ludasak ám!

Hasonló helyzetben (a szüleitek helyében) én leintettem volna a nagytestvéreidet, hogy "nem kell nektek nevelnetek Tündit, arra itt vagyunk mi". És értelemszerűen mi engedtük vagy nem engedtük volna, hogy ne menj hittantáborba, abbahagyhasd a hegedűt stb. stb. Ha pedig mi megengedtük volna, amit kértél, utána meg is védtünk volna a tesóiddal szemben: "Mi engedtük meg, ti ebbe ne okoskodjatok bele." - Ezt mondtam volna a tesóidnak a szüleid helyében.

2022. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Annyira azért enm az.
2022. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

3-as, miért kellett volna az öcsédnek szót fogadnia neked?

Fogadjon szót az apjának és az anyjának! Te vele egyenrangú testvére vagy. Az, hogy pár évvel előbbre tartasz mindenben és többet tudsz a világról, egyáltalán nem jogosít fel arra, hogy engedelmességet várj el tőle!

2022. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy 25 évesen éppen itt lenne az ideje, hogy megtanulj kiállni magadért és a nem normális testvéreidet elküldeni a francba.

Felnőtt ember, vagy semmi közük az életedhez. Nem, hogy nem ugathatnak bele, de még véleményük sem lehet. Persze a gyakori kérdéseken mindig egyszerűbb rinyálni.

2022. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kiállással nincs bajom. Mindig megmondom nekik a magamet.
2022. nov. 3. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Látszik. Akkor nem sajnáltatnád itt magad a gyk-n.
2022. nov. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

A Hármas válaszadónak ezt üzenem:

"Rontotta a helyzetet, hogy mindketten fiúk vagyunk, különböző nemű testvérek között jobb a kapcsolat..."

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy a különböző nemű testvérek (főleg báty-húg) kapcsolatai sem felhőtlenek. Ismerek valakit, akit a saját bátyja sokszor megalázott, nem bánt vele testvérként. Emellett itt, a gyk-n sok ilyen esetről olvastam.

A Kérdezőnek: szerintem is a nagy korkülönbség miatt van. A két idősebb testvéred között csak 2 év van. Ők nyilván jól kijöttek egymással. És úgy gondolom, hogy a szüleid nem mondták meg nekik, hogy a kisebbekkel nem bánhatunk így.

2022. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!