Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Veszekedés testvérrel?

Veszekedés testvérrel?

Figyelt kérdés

KB két éve költöztünk össze a bátyámmal. Ő 25, én 22 éves nő vagyok. Eleinte minden rendben volt, mert teljesen úgy fedte egymást a műszakunk, hogy szinte csak hétvégén találkoztunk, akkor viszont programunk volt külön. Viszont ő most munkát váltott és így minden nap 1-2 órát látjuk egymást. Egyébként azért költöztünk össze, mielőtt valaki kérdi, mert tanulok, ő meg annyira el van foglalva a munkával, hogy nem zavatuk egymást. Régen is mindig az volt, hogy tökéletesen megvoltunk, viszont ha jött a nézeteltérés, akkor annak sírás volt a vége. Nos, most, hogy gyakrabban találkozunk, már felmerulnek viták. Ennek általában az a vége, hogy ő morog, vagy abszolút csendben marad és néz maga elé, én viszont ettől bestresszelek és vagy sírok, vagy nem tud beállni a szám. Együtt nőttünk fel és színre a legjobb barátok voltunk, de valamiért sosem tudtunk normálisan veszekedni, már ha lehet olyat. A vége mindig az, hogy bocsánatot kér, és én is tőle, de odáig olyan érzelmi hullámvasút vezet, hogy nagyon pocsék. Az új munka miatt most ő is kevesebbet keres, én pedig még mindig tanulok, nem akarunk külön költözni.. Megvan a saját terem, értelemszerűen külön szobában vagyunk, de nem elzárkózni akarok, hanem normálisan kommunikálni. Illene neki is már 25 évesen... Biztos vagyok benne, ha lenne módszer, amit a szájába rágok, akkor hajlamos lenne a változásra, de fene tudja, mi lenne a megoldás. Ha elkoltoznek is ez lenne, hiszen az egyetlen élő rokonom, nem fogom sosem kizárni az életemből, ezért kérlek adjatok nekem tanácsot, hogyan tudnánk érett felnőtt módjára befejezni a vitákat, ha már elkezdtük...

Köszönöm, a nevében is


2022. nov. 23. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mint két értelmes felnőtt, ha nézeteltérésetek van, ülhetek le az asztalhoz és beszéljétek meg ott
2022. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Idáig mindig eljutunk, csak aztán az a vége, hogy nekem sokat jár a szám, ő negyed annyit nem beszél amúgy sem, mint én, ezért már unja, hogy én még mondanám tovább, és kínjában a szemét forgatja vagy morog, én meg ettől még idegesebb leszek
2022. nov. 23. 16:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén testvérrel, nálunk ha veszekedés van az ajtócsapkodás, törés zúzás, kiabálás, végül lehiggadunk bocsánatot kérünk :)
2022. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ilyenkor egy picit kontrolláld magadat, ne beszélj annyit.

Erre amúgy is szükség van, hiszen sok esetben iszonyú idegesítő tud lenni, ha valaki megállás nélkül mondja a mondókáját, nem csak családi veszekedésekkor.

2022. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ebben én is hibás vagyok, én ilyen vagyok a párommal is sajnos veszekedés terén, a párom meg hasonló kommunikacio terén a tesómhoz.. Szóval duplán kinlodom :D

Nálam nincs gond azzal, hogy belássam, hogy valamit rosszul csinálok, de az is biztos, hogy a tesóm stílusa (na meg akár páromé) sem megfelelő.

4-5 hónapja írtam egy hasonló kérdést, akkor a párommal kapcsolatban, ott sajnos nem kaptam ilyen korrekt válaszokat, csak hogy "hagyd el, ez toxikus" stb. Hát, a tesóm sem tervezem "elhagyni", mert ilyen, a párommal meg úgyis össze költözünk, amint haza jön Magyarországra, de akkor meg vele lesz ez a kommunikációs szakadék, ezért szeretném addigra össze szedni a tudásom

2022. nov. 23. 16:50
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Ezt igazából gyakorlással tudod elsajátítani, hogy kevesebbet beszélj.

Hogy a gyakorlás alatt mit értek, annyit tudsz tenni, hogy akár vitázáskor, akár szimpla beszélgetésekkor figyelsz magadra, hogy ne beszéld túl a másikat (ez nagyon fontos).

Az elején nehéz lehet, de a többedik ilyen alkalomkor már észre fogod venni a változást magadon, hogy máris kevesebbet beszélsz.:D Ez akár már pár nap elteltével észlelni fogod magadon


Sok sikert!:)

2022. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
De mi az, amin összevesztek, mondjál már példákat.
2022. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
74%

Sokszor gondoltam arra, hogy bárcsak lett volna testvérem. Nem lett, ezt dobta az élet.


Most így látva a példátokat, hát, nem is tudom.

2022. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
68%
Talán az lehet nálatok, hogy két dudás nem fér meg egy csárdában. Ha nem tudtok együtt élni, akkor nem kell erőltetni.
2022. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Ha tesz valamit ami neked rosszul esik beszéld meg vele, semmikép se tartsd magadban. Mondd meg neki ha valamivel megbántott. Én egyátalán nem tartom problémának hogy sokat beszélsz. Ha úgy van felhozhatsz érveket is nekem az általában segít.
2022. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!