Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Veszekedés testvérrel?

Veszekedés testvérrel?

Figyelt kérdés

KB két éve költöztünk össze a bátyámmal. Ő 25, én 22 éves nő vagyok. Eleinte minden rendben volt, mert teljesen úgy fedte egymást a műszakunk, hogy szinte csak hétvégén találkoztunk, akkor viszont programunk volt külön. Viszont ő most munkát váltott és így minden nap 1-2 órát látjuk egymást. Egyébként azért költöztünk össze, mielőtt valaki kérdi, mert tanulok, ő meg annyira el van foglalva a munkával, hogy nem zavatuk egymást. Régen is mindig az volt, hogy tökéletesen megvoltunk, viszont ha jött a nézeteltérés, akkor annak sírás volt a vége. Nos, most, hogy gyakrabban találkozunk, már felmerulnek viták. Ennek általában az a vége, hogy ő morog, vagy abszolút csendben marad és néz maga elé, én viszont ettől bestresszelek és vagy sírok, vagy nem tud beállni a szám. Együtt nőttünk fel és színre a legjobb barátok voltunk, de valamiért sosem tudtunk normálisan veszekedni, már ha lehet olyat. A vége mindig az, hogy bocsánatot kér, és én is tőle, de odáig olyan érzelmi hullámvasút vezet, hogy nagyon pocsék. Az új munka miatt most ő is kevesebbet keres, én pedig még mindig tanulok, nem akarunk külön költözni.. Megvan a saját terem, értelemszerűen külön szobában vagyunk, de nem elzárkózni akarok, hanem normálisan kommunikálni. Illene neki is már 25 évesen... Biztos vagyok benne, ha lenne módszer, amit a szájába rágok, akkor hajlamos lenne a változásra, de fene tudja, mi lenne a megoldás. Ha elkoltoznek is ez lenne, hiszen az egyetlen élő rokonom, nem fogom sosem kizárni az életemből, ezért kérlek adjatok nekem tanácsot, hogyan tudnánk érett felnőtt módjára befejezni a vitákat, ha már elkezdtük...

Köszönöm, a nevében is


2022. nov. 23. 16:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nehéz példát mondani, mert általában a veszekedést traumanak elem meg a szr gyerekkorom miatt, és csak az érzés marad meg.


Volt egy eset, hogy telefonált a tesóm és nagyon fura volt közben, próbált arrébb menni, de nem olyan hivatalos módon, amire azt tudtam volna mondani, hogy oké, kimegyek én, hagyom, hanem mintha rólam szólna és sunyitana. Kérdeztem, hogy miért nézett rám ilyen furán, mi volt. Mondott egy nevet, kérdeztem, hogy gáz van, stb. De csak furán viselkedett utána. Egyébként az illető, akit mondott, az nekem egy régi barátom, ezért kérdeztem tőle, hogy baj van, vagy mi, és mondta, hogy vele nem is beszéltek... Felhoztam bátyámnak, de már stresszeltem, mert nehezen viselem, ha hazudnak, ez is ilyen gyermekkori butaság... Beismerte, hogy igen, de nem fogja elmondani, hogy ki volt, hiába volt rólam szó. Nyilván, hogy hozzá tette, hogy rólam volt szó, még idegesebb lettem és kértem, hogy mondja el, de ő meg jött azzal, hogy majd ha lenyugszom, akkor mondja el, addig meg hagyjam őt békén. Na, így kell engem is hergelni.. Kínomban már sírtam, hogy miért kell az arcomba hazudni, kibeszélni, stb. Végül elmondta, hogy egy olyan volt haverjával beszélt, akivel évekkel ezelőtt megszakította a kapcsolatot miattam, mert tiszteletlen volt (finoman szólva) velem és nem akarta beismerni, hogy szóba állt vele.

2022. nov. 23. 18:25
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor emg inkabb kerüljék egymast.
2022. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem kellene nektek egy barát/ barátnő hogy a felgyülemlett feszkót ne egymáson vezessétek le. Nem tudom a szerelmi életetekben van-e valaki jelenleg, de az messze nem egészséges, ha csak ketten vagytok, mert nem érnek más ingerek, és egymás agyára mentek akár egy apró dolog miatt is. Ráadásul ősz/ tél van, a depresszív tünetek is előtörnek, miközben észre sem veszitek a másikon.

Lépj hátra legközelebb, és ne tedd meg azt az utolsó lépést vagy mondatot, amivel az egész dolog csak eszkalálódik, és nem lehet visszafordítani a normál megoldás útjára.

Sör a kézben, hidegvér- kopogsz az ajtón és megkérdezed: beszélhetünk? De ne halogasd a témát a kelleténél tovább. Oldd meg a gondokat, és nyiss új lapot4

2022. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is ez van húgommal, de a békülős szex mindig megoldja.
2022. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
Kísérletezni normál
2022. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

Hű. Mintha maximum 15 évesek veszekedését olvastam volna. Nem mintha én tökéletesen kommunikálnék, de nektek mindkettőtöknek bőven van min dolgozni. Normális esetben ez úgy nézett volna ki, hogy a bátyád telefonálás közben nem sandítgat rád hülyén, hanem csak próbálja rövidre fogni, de úgyis észreveszed, hogy valami fura volt. Te kíváncsi vagy, de nyugodt maradsz, hiszen merényletet biztos nem terveznek ellened, ha meg valaki rosszindulatúan beszél rólad a bátyádnak, az szarjon sünt. Felnőtt vagy, érdekelni érdekel, de meghatni azért annyira nem tud. (Ismerem azt a pánikszerű érzést, mikor valaki titkolózik arról, hogy ki és mit mondott rólad, de ezt nagyjából ki szokás nőni. Főleg ha a bátyádat úgy ismered, hogy a hátad mögött sem utál.) Ezért kíváncsian, de nem bepörögve megkérdezed: "ki volt az, miért voltál ilyen fura?". Erre ő nem célozgat, meg homályos információmorzsákat hint el, és várja azt ostoba módon, hogy ettől majd kevésbé leszel kíváncsi (😑), hanem nagy levegőt vesz, és kimondja: "Józsi volt. Tudom, milyen bunkó volt veled, és tényleg az volt, de ne haragudj, én megint beszélő viszonyban vagyok vele, mert...". Te nyugtázod, hogy azzal beszél, akivel akar, de azért ha van kedve, Józsinak átadhatja az üzenetet, hogy még mindig bekaphatja. Röhögtök, vége.


Szerintem részedről valami magabiztosság-önbizalom féle dologból kéne több, hogy ne éld meg katasztrófaként, ha valaki elégedetlen veled, és ne pánikolj be. Nem öltél meg senkit, akkora baj nem lehet. Ha meg nem attól félsz, hogy valakinek veled van baja, hanem attól, hogy valaki másnak esett baja, vagy véletlenül felgyújtotta a kutyádat, de te még nem tudod, akkor is mire mész vele, ha helyben bepánikolsz mint az őrült? Előbb tudd meg mi van, pánikolni ráérsz utána is. Bár akkor sem fog segíteni, de akkor már legalább tudni fogod, min. De először add meg a lehetőséget, hogy pánikra nincs ok.

A bátyádnak meg tudatosítania kéne magában, hogy te sem vagy hülye, és az agyadon sincs pause gomb, úgyhogy érdemes inkább gyorsan és egyenesen megadnia az információkat, amik megilletnek, nem rébuszokban nyekeregni, mert azzal csak tovább idegesít (ezt mondjuk ép ésszel gondolhatná). És nem kéne fosnia attól a 3 perctől, amíg esetleg magadon kívül kerülsz, mert ha te túléled, akkor valószínűleg ő is kibírja. Részéről ez túlzott félelem a konfliktustól.

2022. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként az utolsó kifejezetten jó tanács.


A kérdésre, neki alkalmi női vannak, nekem meg párom, de vele most tavkapcsolatban vagyunk, amíg haza jön.


Magabiztosság tényleg nem ártana, hiszen valóban szinte ugyanilyenek a vitaim a párommal is :/

2022. nov. 24. 16:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!