Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Becsapott nagyon durván a...

Becsapott nagyon durván a bátyám. Ezek után hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Én 19 éves fiú vagyok, ő 27 éves férfi. Van karrierje, felesége, kisgyereke.

Én Budapesten lakom, egyetemista vagyok, ő Győrben. Mi mindketten Székesfehérváron nőttünk fel.

Ezeket azért írom le, hogy teljesen legyen a kép.

Bátyám igazából sosem törődött velem. 14 éves koromban lebetegedett anya, bátyám ekkor már nem lakott otthon, én ápoltam sokat anyát. A betegség ráment anya pszichéjére így apával közösen neveltek, hiszen szüleink elváltak.

Néha felhívott ekkoriban a testvérem hogy mivan, ígért fűt és fát, nem teljesült belőle semmi. Tudta jól 16-17 évesen milyen nehéz nekem, nem keresett, sőt ha keresett akkoris eloadta hogy legyek tisztelettudó anyuval, én éltem a beteg anya mellett nem ő.

Mostanság keresett, de csak anyu miatt hiába mondom neki hogy keresse ő nem vagyok postás, és 50km van köztünk nem érti meg.

Karácsonyt vele akartam tölteni. Megígérte hogy autóval eljön értem, december közepén. Nos, tegnap felhívtam már az volt hogy menjek vonattal Győrbe de nem tudja mikor így majd visszahív. Nem hívott. Most egyedül karácsonyozom, rosszul esik, hiszen egy bátyám van jó kapcsolatot kaptam vele, erre átvágott.

Gondolkodom hogy szembesítsem egy SMS formájában hogy milyen szarul esett vagy csak tiltsam le mindenhonnan...



2022. dec. 25. 14:38
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Jó kapcsolatot akartam vele*
2022. dec. 25. 14:39
 2/25 anonim ***** válasza:
23%

Nem családcentrikus viselkedés, nem szép tőle.

Szerintem ne tiltsd le, nyugodj meg. Ez a szeretet ünnepe is. Bocsáss meg neki. Lehet oka is volt, pl hárpia a felesége.

Viszont mostmár tudod mit várhatsz tőle. Nem sokat.

Ne legyenek elvarasaid vele kapcsolatban, nézd te is a saját érdekeid.

Legközelebb már nehezebben fog csalódást okozni, mert az elvárásaid is igazodnak az ő viselkedéséhez.

2022. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem egészen értem: szóval van egy bátyád, akivel soha nem volt jó a kapcsolatod, soha nem törődött veled, és akinek saját családja van már. Te eldöntötted, hogy vele "akarod" tölteni a karácsonyt, - ez nem úgy hangzik, mintha megkérdezted volna, vagy egyáltalán megbeszéltétek volna - és most megsértődtél, amiért ő nem akarta.

Amúgy miért csak tegnap hívtad fel egyeztetni?

2022. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
4%

Igen. Bocsáss meg neki és ne tiltsd, mert a családod tagja!

De ne csak a karácsony miatt, hanem szeretetből.

Ez a tiltás ez olyan, hogy azért ilyeneket az ember nem csinál bátyjával, apjával, stb..., bár nem tudom mi a célod vele. De ez nem jó. Szerintem ilyet ne tegyél. Legyen meg ez a tisztesség és szeretet, függetlenül attól, hogy rosszul tett!


Amit még mondanék.

Ha hiszel Jézusban, akkor örülök. :)

Isten szeret minket. Annyira, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézust adta értünk, hogy valaki aki hisz Jézusban, örökké éljen!

Ha hiszel benne, örök életed van!

És Isten szeret, mindig figyel rád, veled van, soha sem hagy el, nem okoz csalódást. Ő hű és igaz. Nem hibázik, mint egy ember.

Bízz benne és kérj tőle megnyugvást!

Keresd nála a békességet!


(Ha már hiszel, természetesen nem feltételezem, hogy ne tudnád, hogy ha hiszel Jézusban, örök életed van és hogy Isten szeret. De leírtam ide ezt is.)

2022. dec. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ne keress szeretetet ott, ahol ezt neked nem akarják megadni. Le is tilthatod, de úgyse fog keresni. Nem akar. Más emberek társaságát keresd, hiába a testvéred, ha mégsincs meg benne a testvéri érzés.
2022. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Az utolso valaszoloval ertek egyet! A tobbi mind baromsag!
2022. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Neki mar sajat elete van, meg amugy is irtad h sose jottetek ki igazan. Minek erolkodsz, logj massal
2022. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
6%
Írd meg neki, hogy mi lesz a sok ajándékkal, amit vettél nekik, a gyereküknek is? Ha valami olyat válaszolna, hogy jó, megyek érted kocsival, vagy gyere át holnap, akkor szépen menj el, egyél-igyál egy jót náluk, aztán gyere el, anélkül, hogy ajándékot adnál nekik. Ha kérdezné, hogy mi van, mondd, hogy ja, te is hazudtál, ahogyan ő is neked.
2022. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
19 éves vagy, ehhez képest olyan rinyálást csinálsz mint egy 10 éves. Vannak barátaid, barátnőd? Apáddal milyen a kapcsolatod? Ennyi idősen azért be kéne látni hogy nem akaszkodsz senkire aki ennyire elutasító veled még ha a bátyád is az.
2022. dec. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Aki azt mondja, hogy ne tiltsa le, mert a testvére, azok mit éreznek?

A vérségi kapcsolat SEMMIT nem jelent, ha valaki ilyen szemét módon viselkedik!

2022. dec. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!