Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon morbid a nővérem....

Nagyon morbid a nővérem. Normális ez?

Figyelt kérdés

A nővérem mindig kissé furcsa volt. Nem tudom, mennyire normálisak ezek, lehet csak én gondolom túl. Például nagyon introvertált, családi összejöveteleken alig szól néhány szót, vagy mindig elvonul. Tudtommal barátai se nagyon vannak, talán egyetlen közelebbi barátnője van. Nagyon sok horror/thriller regényt olvas. Szinte csak azokat. Vagy sorozatgyilkosokról, gyilkosságokról szóló könyveket.

Alapvetően melankólikus személy. Nem emo-s vagy ilyesmi. Átlagosan öltözködik. Elmondta nekem, hogy az ősz a kedvenc évszaka, mert hamar sötétedik, (és imádja a sötétet) esős, ködös idő van, és ő ezt szereti. A nyarat viszont utálja.

A humora is elég morbid. A feketehumorban is van egy két jó vicc, de van ami nekem már túl sok. Például ilyen vágódeszkája van:

[link]


És Freddy Krueger poszter van az ágya felett amitől majd összeszarom magam, ha ránézek.

Vannak egyéb morbid szokásai, például rémtörténetekre alszik el. A Psycho zenéjére szokott zuhanyozni. Sokat van fent éjszaka és van, hogy hallom, hogy direkt félelmetes zenéket tesz be. Például karácsony környékén éjszaka ezt hallgatta újra és újra:

[link]


Illetve van hogy éjjelente kisétál a temetőbe egyedül, holott ebben a városban ahol élünk, nincs eltemetve senkink.

Kiskorunkban előfordult, hogy kínozta a háztartásbeli állatainkat. Aztán mindig bántotta, hogy ezt csinálta, de újra és újra megtette. Dührohamai is voltak, például dobverővel lukakat vert a falba, mert valaki felidegesítette. Kb 11 éves lehetett amikor a szüleink ordítoztak egymással - ekkoriban már sokat veszekedtek - és a nővérem folytogatta magát, hogy inkább meg akar halni. Többször is mondta nekem ezt, azt is, hogy hogyan csinálná. Pedig még gyerekek voltunk.

Ha filmet vagy sorozatot néz, az is csak thriller vagy horror lehet. Van, hogy a tévében különböző műtéteket közvetítenek. Én nem bírom nézni, de a nővérem nagyon szereti ezeket a műsorokat akár evés közben is. Általában elég depresszív zenéket is hallgat, a Depeche Mode és a Black Sabbath a kedvence.

A legtöbbször olyan, mintha mindig szomorú lenne, vagy ha valami baj lenne vele. Engem már tényleg kezd megrémíteni. Aggódom érte, sokat dohányzik, sok kávét iszik és az alkoholt sem veti meg. Szerintetek mi baj lehet vele? Egy albérletben lakunk az egyetem miatt. Ő jelenleg 24 éves.



2023. jan. 2. 00:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%

Hát én nem laknék ilyennel egy fedél alatt, az tuti!


és nem, nem normális!

2023. jan. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Elég sokrétű mentális problémája lehet, neki sem könnyű, azt garantálom. Orvoshoz fordulni nem akar?
2023. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
A leírásod alapján a nővérednek qrvasürgősen pszichiátriai kezelésre van szüksége. Az, hogy egy fiatal vonzódik a sötét, erőszakos dolgokhoz még nem nagy baj, ilyen alapon a gótokat vagy a horrorfilm-rajongókat mind le kéne csukatni. Az aktív cselekvés, az állatkínzás viszont hatalmas vörös zászló, hogy előbb-utóbb erőszakos bűncselekményt követ el. Agresszív személyiségzavara van.
2023. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Mentálisan beteg, sürgősen kezeltetnie kellene magát, mert ez nem jó!
2023. jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Amikor tinik voltunk mondta apukánknak, hogy nem érzi jól magát, és szeretne pszichológushoz menni, mert nem akarja, hogy rosszabbul legyen. De apukánk elbagatelizálta, azt mondta, ez a tinédzser korral kár, ez normális, majd elmúlik. Azóta pedig csak azért se megy el. Anyukánkra nem tudunk számítani, mert gyógyszerfüggő, alkoholista. Azóta már elváltak.
2023. jan. 2. 00:51
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Hát, akkor nem is meglepő, hogy megment szegénynek a kis agya! Diszfunkcionális család, életképtelen anyuka, buta proli apuka. Vidd el őt te. De ez nem pszichológus, hanem pszichiátria!
2023. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem, hogy apud hogy bagatellizálhatta el az állatkínzót, de valszeg inkább az lehetett, hogy nem volt pénze/ideje pszichológushoz vinni vagy szégyellte volna vagy csak nem figyelt rá eléggé.


Pedig tényleg pszichológus kellene neki!!

2023. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Az a baj, hogy ha a pszichiáter teletömi gyógyszerekkel, attól még nem fog megoldódnia a valódi problémája és a családi háttér...
2023. jan. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
A szüleitek szar alakok, tönkre traumatizálták szegény kislányt.
2023. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Valamiért úgy sejtem mitn a elgtöbb éjjeli kérdés, hogy hát.... de amúgy a stílusát én szerintem bírnám, ugyanez vagyok kivétel ez alól az állatok kínzása.
2023. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!