Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem megalomán, ti mihez...

A nővérem megalomán, ti mihez kezdenétek vele a helyemben?

Figyelt kérdés

A nővérem valami helyi celeb/influenszer vagy mittudomén minek nevezzem. Egyrészt szép nő másrészt meg ezt az erőltetett pozitivitást és spiritualitást nyomja, és a helyiek ezt zabálják. Volt aki konkrétan imádkozott hozzá, mert azt hitte nővérem a Messiás... Magyarul egy csomó talpnyalója van, aki igazolja mindent amit csinál. Eddig még nem is érdekelne a dolog, viszont rohadtul nagy az arca, és velem kioktatóan beszél olyan dolgokról amikről neki fogalma sincs vagy csak nagyon felületesen (Dunning-Krüger effektus). Példák:


„ez az MLM-es termék egy CS-O-D-A-SZ-E-R, a rákosok meg mindenki meggyógyul tőle! Miért nem veszed meg? Mi az hogy drága, X forintot nem ér az egészséged?”

„nincs alternatíva, csak ez a jó” (10x-es áron)

Pár hónap múlva:

„az az MLM-es termék nem jó, de gyertek el biorezonanciára mert ez egy CS-O-D-A-SZ-E-R. De mi az hogy nem akarsz eljönni??? Egyszerűen nem értem hogy miért nem!”

„az oltásba chip-et raknak”

„a gyerek az élet értelme”

„Na és? Háborúban is születtek gyerekek”


Továbbá rohadtul idegesítő hogy folyton ellentmond magának, és ha szembesíted vele, akkor simán letagadja amit korábban mondott.

Anyáméknak is mondtam ezt, de csak annyit mondanak, hogy hagyjam már, mert nővérem csak jót akar.


Amiért nagyon haragszom rá, az az mikor iszonyatosan beteg voltam, és felhívott, hogy beajánl nekem egy telefonos távgyógyítót! Azt se fogtam fel először hogy miről van szó. Aztán felhívott egy nő és azt mondta hogy 20 rontás van rajtam és 5000 Ft-ért veszi le darabját. Mondtam neki, hogy kifizetem az első hívást, de én ebben nem hiszek. Erre elkezdett a nő bunkózni meg bizonygatni hogy ő márpedig itt a valaki, és 8000 éve ezzel foglalkozik és 8000 elégedett ügyfele van. Mondom jó. Kicsivel később érdekes módon nővérem a fejemhez vágta, hogy azért vagyok beteg mert beteg akarok lenni, gondolom emiatt az eset miatt van ez, meg mert nem mentem el a másik 8 hókuszpókusz tanfolyamra, amit ajánlott (és azok se olcsóak kicsit se).


Most legutóbb azért durrantam be rá, mert annyira nagynak képzeli magát, hogy elvárja, hogy vele kapcsolatban minden apró részlet meg legyen jegyezve. Hogy ő nagysága mikor dolgozik, hova jár a szabadidejében és mikor. Meg kérdezel valamit, és nem válaszol ám rá, hanem így hagyja hogy találgass, és hülye vagy ha nem tudod.


Most komolyan vörös szőnyeget ne terítsek le a lába elé?

Kiosztottam most legutóbb, de anyámék feszt erőltetik hogy béküljek ki vele.

Nem lehet egy megalománt valahogy helyretenni? Marad a no contact/low contact? Mentálisan teljesen kikészít a viselkedésével, évek óta ezt csinálja.



2023. jan. 10. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Azért készít ki, mert még mindig szereted. Ha érzelmileg el tudsz tőle szakadni, akkor maximálisan képes leszel ignorálni és olyanokat mondani, amiket amúgy nem tudnál. Ezt tapasztalatból mondom; nagyapámnak minden, de tényleg minden el lett nézve. Aztán amikor átlépett egy határt, és még azután mi (anyukámmal) voltunk a geccik, elküldtem a halál faszára a „kedves” feleségével együtt, mindezt bűntudat nélkül. Azóta nem is beszéltünk, és ez jól is van így.
2023. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Ez a hókuszpókusz nem az én világom :D Rólam 3x20 ezerért akarták levenni a rontást :D Ami nincs is rajtam.

Szerintem tanulja meg tiszteletben tartani, hogy te ebben nem hiszel, nem érdekel, nem akarsz vele foglalkozni. Te meg tartsd tiszteletben, hogy ő ilyenekkel foglalkozik.

Gondolom, felnőttek vagytok mindketten. Biztosan van más, amiről tudtok beszélgetni, ha találkoztok.

2023. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Amikor egy számodra "kedves"ember, családtag sajnos kimutatja a valós énjét, egyáltalán nem kötelező tovább szeretni, hiába az illem. Meg kell szakítani a kapcsolatot, mert csak te fogsz kikészülni.

Az ilyen emberek kitakarítása az életünkből csak rövid távon veszteség. Hosszútávon nyereség lesz. Őt megváltoztatni nem tudod. Csakis magadat.

2023. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki ez az élete, kétlem, hogy meg tudnád változtatni, bár tény, hogy ezekkel a "csodaszerekkel" és "távgyógyítókkal" sok embert lehúznak anyagilag, nem csak azok, akik konkrétan csinálják, hanem a közvetítők is, és ezt nem szabadna engedni. De egy ember valószínűleg kevés ahhoz, hogy változást érjen el. Én a helyedben igyekeznék minimálisra csökkenteni vele az interakciót, ha pedig legközelebb csodaszereket meg rontásleszedőket ajánlgatna, megmondanám határozottan, hogy nem érdekel, hagyjon ezekkel. Igyekezz érzelmileg is függetlenedni tőle, amennyire lehet, ignoráld, és akkor sokkal kevésbé fog idegesíteni.
2023. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Pont úgy kell leépíteni, mint minden más kártékony embert.


Az ő esetében még egy plusz, ha a GVH-val megfenyegeted.

2023. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz, mert a végén még azt is mondja majd, hogy képzelegsz és nem vagy normális. :) A párom ezt csinálja, ha szembesítem azzal, hogy akár 2-vel korábbi mondatában is pont az ellenkezőjét mondta annak, amit aktuálisan állít. Meg a legújabb, hogy mivel én is visszamondtam neki h ő a nem normális, hogy érezze, hogy milyen érzés ilyet kapni, ezért most kitalálta, hogy ezt én szoktam neki mondani és én kezdtem, még véletlenül sem ő. És természetesen vérig van sértve. Lassan azt érzem, hogy nem bírom már cérnával ezt és az egyéb dolgait és ha folytatja, el fogok költözni és megszakítom vele a kapcsolatot.


Egyébként meg nem tudsz mit tenni, ezek az emberek nem valtoznak meg. A családomban volt még ilyen tapasztalatom. A végsőkig lenyeltem a dolgokat a szeretet miatt, de sajnos még a halálos ágyán is elég aggasztó dolgokat mondott... :( Végig hittem abban, hogy egyszer megváltozik. Nem sikerült neki.


Tanács, ami talán jól jöhet: Megszoksz vagy megszöksz + sok más személyiségű emberrel beszélgetsz, hiszen ez segít abban, hogy ne kergessen őrületbe a nővéred a gázlángozásával. Olvass könyveket is a témában, ez ks segít rengeteget, ha megérted a működésüket, a mögöttes okokat és azt, hogy hogyan tudsz vigyázni magadra. Illetve fontos, hogy tényleg függetlenítsd magad érzelmileg és húzd meg a határaidat is. Nagyon nehéz, de úgy látom, hogy ez neked sikerülne :)


Anyukáddal kapcsolatban nem tudok mit mondani. Nálunk is anyukám a nagy békítő, pedig ugyanúgy szív ő is. De van valami csodaképessége, amivel sosem akad ki.


Mindenképpen drukkolok neked és együttérzek.

2023. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen emberek érdekből vagy pénzért reklámoznak vagy dicsőítenek termékeket és nem azért mert hisznek benne vagy tudnák, hogy az a csodaszer tényleg használ. Itt az az érdekes, hogy neked mégis úgy ajánlgatja, mintha a reklámbeli állítások igazak lennének.
2023. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat beszélgetnénk ezek után, az biztos.
2023. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik füleden be a másikon ki, ez a legegyszerübb megoldás a dologra.
2023. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezd ilyen csoda dgokat ajánlani, mondd azt: HM, ez érdekel, de én is a pénzt lehúzó oldalról akarok beszállni ebbe a bizniszbe.
2023. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!